Mobilā versija
Brīdinājums -1.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
19. jūlijs, 2016
Drukāt

ECB: Eirozonas banku sektora stāvoklis uzlabojas

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eirozonas finanšu sektora stāvoklis turpina uzlaboties, un bankas arvien vairāk sacenšas par klientiem, atvieglojot kreditēšanas kritērijus, liecina otrdien publicētais Eiropas Centrālās bankas (ECB) apsekojums.

ECB ceturkšņa apsekojumā par banku veikto kreditēšanu secināja, ka bankas atvieglo kreditēšanas kritērijus uzņēmumiem, un norādīja, ka tas ir pozitīvs signāls, jo hroniskais kreditēšanas tirgus aktivitātes vājums eirozonā iepriekš ir minēts kā galvenais iemesls, kādēļ eirozonā atkopšanās pēc krīzes ir minimāla.

“Eirozonas bankas ziņoja par tālāku kreditēšanas standartu atvieglojumiem uzņēmumu kredītiem 2016.gada otrajā ceturksnī. Tas notika nedaudz izteiktāk, nekā bankas bija gaidījušas iepriekšējā apsekojumā,” teikts ECB paziņojumā.

“Konkurences spiediens joprojām ir galvenais dzinējspēks tādiem atvieglojumiem. Turklāt kreditēšanas standarti mājsaimniecību hipotekārajiem kredītiem nedaudz tika atviegloti pēc tam, kad iepriekšējā ceturksnī tie tika padarīti stingrāki,” secināja ECB.

Visās kredītu kategorijās turpināja pieaugt pieprasījums pēc aizdevumiem, norādīja centrālā banka.

Uzņēmumu pieprasījumu pēc kredītiem aprīlī-jūnijā galvenokārt veicināja apvienošanās un pārņemšanas darījumu finansēšana. Tāpat kreditēšanu veicināja vispārējais procenta likmju zemais līmenis un parādu refinansēšana.

Savukārt pieprasījumu pēc hipotekārajiem kredītiem veicināja zemās vispārējās procentu likmes, labvēlīgas tirgus prognozes un patērētāju pārliecība.

ECB iepriekš sūkstījās, ka ļoti mīkstinātā monetārā politika nav sasniegusi reālo ekonomiku, jo bankas neizsniedz naudu kredītos, jo īpaši maziem un vidējiem uzņēmumiem, kas ir reģiona ekonomikas mugurkauls.

Mēģinot to risināt, ECB martā paplašināja savu pretrunīgi vērtēto valdību obligāciju uzpirkšanas programmu, kas pazīstama kā kvantitatīvā mīkstināšana, kā arī padarīja kredītus bankām ļoti lētus ar nosacījumu, ka tās kreditē reālo ekonomiku.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+