Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
4. septembris, 2014
Drukāt

ECB līdz rekordzemam līmenim pazemina bāzes procentu likmi (1)

AFP/LETAAFP/LETA

Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien nolēmusi līdz rekordzemam līmenim samazināt bāzes procentu likmi. Tā pazemināta par 0,1% procentpunktu – līdz 0,05%, vēsta ārvalstu masu mediji.

Iepriekš ECB procentu likmi galvenajām refinansēšanas pozīcijām samazināja jūnijā – no 0,25% līdz 0,15%. Tāpat tā kļuva par pasaulē pirmo centrālo banku, kas noteica negatīvu procentu likmi noguldījumiem. Šajā reizē depozītu procentu likme samazināta no mīnus 0,1% līdz mīnus 0,2%. Tas nozīmē, ka komercbankām naudas glabāšana ECB izmaksās dārgāk.

Pēc ECB lēmuma pazemināt bāzes procentu likmi eiro kurss pret dolāru nokritis līdz zemākajam līmenim pēdējā gada laikā.

Britu raidorganizācija BBC atzīmē, ka ECB atrodas zem zināma spiediena, ņemot vērā, ka eirozonas rūpniecības izlaidē vērojams samazinājums un inflācijas sarukusi līdz zemajam 0,3% līmenim. Ar jaunajām procentu likmju izmaiņām ECB cenšas stimulēt eirozonas ekonomikas izaugsmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. domaaju, ka leemums pozitiivs. turiigajam galam izdeviigaak buus attiistiit biznesus un pelniit ar to, nevis seedeet uz banku procentiem. cilveekam parastajam arii, jo atiistot biznesus rodas darba vietas.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+