Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
27. novembris, 2014
Drukāt

ECB prezidents aicina samazināt algas, lai paaugstinātu eiro zonas dzīvotspēju (5)

dragi_mario

Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidents Mario Dragi ceturtdien aicināja samazināt algas eiro zonā, lai nostiprinātu eiro dzīvotspēju.

“Visām eiro zonas valstīm ir jāspēj augt neatkarīgi,” paziņoja Dragi runā Helsinkos.

“Tas nozīmē, ka ikvienai ekonomikai ir jābūt pietiekami elastīgai, lai atrastu un izmantotu savas salīdzinošās priekšrocības, lai gūtu labumu no vienotā tirgus,” viņš norādīja.

ECB prezidents uzsvēra, ka Eiropas valstīm ir “efektīvi jāpiešķir resursi”, lai “piesaistītu kapitālu un radītu pietiekami daudz darbavietu”.

“Tām arī ir jābūt pietiekami elastīgām, lai ātri reaģētu uz īstermiņa šokiem, ieskaitot ar algu korekcijas palīdzību vai resursu pārvietošanu no viena sektora uz citu,” piebilda Dragi.

Algu samazināšana ir bijusi nozīmīgs elements eiro zonas valstu finansiālās glābšanas programmās, jo algu samazināšana ir viena no retajām iespējām paaugstināt valsts konkurētspēju situācijā, kad, esot eiro zonā, vairs nav iespējama nacionālo valūtu devalvācija.

Dragi norādīja, ka, lai arī eiro ir “neatsaucams”, monetārā savienība joprojām ir “nepabeigta”, jo nav pastāvīga mehānisma bagātības nodošanai no bagātajām valstīm nabadzīgākajām, kā arī ir ierobežota bezdarbnieku mobilitāte ES ietvaros.

Tādēļ eiro zonā ir nepieciešamība izveidot pastāvīgu mehānismu, kas nodrošinātu, lai krīze vienā eiro zonas valstī neradītu dramatisku ietekmi uz pārējām valstīm, uzsvēra Dragi.

“Strukturālo reformu nepietiekamība rada perspektīvu par dalībvalstu pastāvīgām ekonomiskajām atšķirībām. Un, ņemot vēra, ka tas apdraud Savienības vienotību, tam var būt potenciāli graujošas sekas visām EMU [Ekonomikas un monetārā savienība] dalībvalstīm,” paziņoja ECB prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Visiem ārstiem,skolotājiem,policistiem un ugunsdzēsējiem!

  2. pazemināt vēl zem minimālās??? Minimālā jau tā ir zemāka par iztikas minimumu!!!

  3. N€irobanks†eris, .. māte!

  4. Blēži, nelieši,sātanisti Godmaņa – Dombrovska “veiksmes stāstu” tagad centīsies iedzīvināt visā Eiropā.Latvija ir izputināta, tagad viņi tādā pat veidā -samazinot algas uz pusi, spīdzinot cilvēkus, izputinās visu Eiropu.

  5. kā tas N€iroCentrālBankas preziden†s nācis uz domām, ka N€irozonas dzīvotspēja viss un N€irozonas iedzīvotāju dzīvotspēja ..?

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+