Mobilā versija
-1.9°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

ECB sāk īstenot pretrunīgi vērtēto obligāciju uzpirkšanas programmu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ir sākusi īstenot savu pretrunīgi vērtēto obligāciju pirkšanas programmu, kas ir jaunākais stimulēšanas pasākums ar mērķi censties novērst 18 valstu veidotās eiro zonas ieslīgšanu atpakaļ recesijā.

ECB preses pārstāve apstiprināja, ka pirmdien sākās obligāciju pirkšana.

Bankas prezidents Mario Dragi 2.oktobrī paziņoja, ka drīzumā ECB “sāks segto obligāciju un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru uzpirkšanu 2014.gada ceturtajā ceturksnī, sākot ar segtajām obligācijām oktobra otrajā pusē”.

“Programmas turpināsies vismaz divus gadus. Kopā ar vairākām mērķtiecīgām ilgtermiņa refinansēšanas operācijām, kas tiks veiktas līdz 2016.gada jūnijam, šai pirkšanai būs būtiska ietekme uz mūsu bilanci,” viņš tolaik norādīja.

Segtās obligācijas ir investīcijas, kas atbalstītas ar aizdevumiem, piemēram, hipotēku. Tās piedāvā papildu aizsardzību investoriem, tādējādi atšķiras no citām tādām aktīvu atbalstītām obligācijām, kuras veido aizdevumu paketes.

ECB tās pērk, lai mudinātu bankas veikt to pamatā esošos aizdevumus. Nolūks ir palielināt kredītu ieplūšanu uzņēmējdarbībā eiro zonā, kas šā gada otrajā ceturksnī stagnēja.

ECB stimulēšanas pasākumi ietver arī ārkārtīgi lētu kredītu piedāvājumus bankām, pamatojoties uz to, cik daudz tās aizdod uzņēmumiem.

Jau ziņots, ka ECB padome 4.septembrī nolēma pazemināt galveno bāzes refinansēšanas likmi līdz rekordzemajam 0,05% līmenim, kā arī oktobrī sākt privātā sektora finanšu aktīvu uzpirkšanas programmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es atceros, ka obligācijas bija pēc 2.pasaules kara, un tās piespieda pirkt ar varu, neizmaksājot algu darba vietā. Tipiska komunisma laika saimniekošana.

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Saimniecībā notika par EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (15)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+