Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
20. oktobris, 2014
Drukāt

ECB sāk īstenot pretrunīgi vērtēto obligāciju uzpirkšanas programmu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ir sākusi īstenot savu pretrunīgi vērtēto obligāciju pirkšanas programmu, kas ir jaunākais stimulēšanas pasākums ar mērķi censties novērst 18 valstu veidotās eiro zonas ieslīgšanu atpakaļ recesijā.

ECB preses pārstāve apstiprināja, ka pirmdien sākās obligāciju pirkšana.

Bankas prezidents Mario Dragi 2.oktobrī paziņoja, ka drīzumā ECB “sāks segto obligāciju un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru uzpirkšanu 2014.gada ceturtajā ceturksnī, sākot ar segtajām obligācijām oktobra otrajā pusē”.

“Programmas turpināsies vismaz divus gadus. Kopā ar vairākām mērķtiecīgām ilgtermiņa refinansēšanas operācijām, kas tiks veiktas līdz 2016.gada jūnijam, šai pirkšanai būs būtiska ietekme uz mūsu bilanci,” viņš tolaik norādīja.

Segtās obligācijas ir investīcijas, kas atbalstītas ar aizdevumiem, piemēram, hipotēku. Tās piedāvā papildu aizsardzību investoriem, tādējādi atšķiras no citām tādām aktīvu atbalstītām obligācijām, kuras veido aizdevumu paketes.

ECB tās pērk, lai mudinātu bankas veikt to pamatā esošos aizdevumus. Nolūks ir palielināt kredītu ieplūšanu uzņēmējdarbībā eiro zonā, kas šā gada otrajā ceturksnī stagnēja.

ECB stimulēšanas pasākumi ietver arī ārkārtīgi lētu kredītu piedāvājumus bankām, pamatojoties uz to, cik daudz tās aizdod uzņēmumiem.

Jau ziņots, ka ECB padome 4.septembrī nolēma pazemināt galveno bāzes refinansēšanas likmi līdz rekordzemajam 0,05% līmenim, kā arī oktobrī sākt privātā sektora finanšu aktīvu uzpirkšanas programmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es atceros, ka obligācijas bija pēc 2.pasaules kara, un tās piespieda pirkt ar varu, neizmaksājot algu darba vietā. Tipiska komunisma laika saimniekošana.

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+