Mobilā versija
+0.5°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
20. oktobris, 2014
Drukāt

ECB sāk īstenot pretrunīgi vērtēto obligāciju uzpirkšanas programmu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Eiropas Centrālā Banka (ECB) ir sākusi īstenot savu pretrunīgi vērtēto obligāciju pirkšanas programmu, kas ir jaunākais stimulēšanas pasākums ar mērķi censties novērst 18 valstu veidotās eiro zonas ieslīgšanu atpakaļ recesijā.

ECB preses pārstāve apstiprināja, ka pirmdien sākās obligāciju pirkšana.

Bankas prezidents Mario Dragi 2.oktobrī paziņoja, ka drīzumā ECB “sāks segto obligāciju un ar aktīviem nodrošinātu vērtspapīru uzpirkšanu 2014.gada ceturtajā ceturksnī, sākot ar segtajām obligācijām oktobra otrajā pusē”.

“Programmas turpināsies vismaz divus gadus. Kopā ar vairākām mērķtiecīgām ilgtermiņa refinansēšanas operācijām, kas tiks veiktas līdz 2016.gada jūnijam, šai pirkšanai būs būtiska ietekme uz mūsu bilanci,” viņš tolaik norādīja.

Segtās obligācijas ir investīcijas, kas atbalstītas ar aizdevumiem, piemēram, hipotēku. Tās piedāvā papildu aizsardzību investoriem, tādējādi atšķiras no citām tādām aktīvu atbalstītām obligācijām, kuras veido aizdevumu paketes.

ECB tās pērk, lai mudinātu bankas veikt to pamatā esošos aizdevumus. Nolūks ir palielināt kredītu ieplūšanu uzņēmējdarbībā eiro zonā, kas šā gada otrajā ceturksnī stagnēja.

ECB stimulēšanas pasākumi ietver arī ārkārtīgi lētu kredītu piedāvājumus bankām, pamatojoties uz to, cik daudz tās aizdod uzņēmumiem.

Jau ziņots, ka ECB padome 4.septembrī nolēma pazemināt galveno bāzes refinansēšanas likmi līdz rekordzemajam 0,05% līmenim, kā arī oktobrī sākt privātā sektora finanšu aktīvu uzpirkšanas programmu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es atceros, ka obligācijas bija pēc 2.pasaules kara, un tās piespieda pirkt ar varu, neizmaksājot algu darba vietā. Tipiska komunisma laika saimniekošana.

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+