Mobilā versija
-0.5°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
9. marts, 2015
Drukāt

ECB un eirozonas centrālās bankas sāk iegādāties obligācijas (1)

ecb2

Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmdien paziņoja, ka tā un eirozonas nacionālās centrālās bankas tā dēvēto kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu gaitā sākušas iegādāties obligācijas.

“ECB un Eirosistēmas nacionālās centrālās bankas, kā jau iepriekš ziņots, sākušas [obligāciju] iegādes Valsts sektora obligāciju iegādes programmas ietvaros,” ierakstā savā tvitera kontā norāda ECB.

Iepriekš Vācijas Centrālās bankas preses pārstāvis apstiprināja, ka banka bijusi “aktīva [obligāciju] tirgū kopš plkst.9.25 (plkst.10.25 pēc Latvijas laika)”.

Pagaidām gan vēl nav pieejama informācija par šo iegāžu apjomu un to, vai šīs obligācijas ir valsts vai privātā sektora.

Kā ziņots, kvantitatīvās stimulēšanas jeb paplašinātas aktīvu pirkšanas programmā Eirosistēma ik mēnesi iegādāsies obligācijas 60 miljardu eiro mēnesī un programma ilgs vismaz līdz 2016.gada septembrim vai līdz brīdim, kad ECB Padome pārliecināsies, ka vērojama noturīga inflācijas līmeņa izveidošanās atbilstoši mērķim vidējā termiņā nodrošināt inflācijas līmeni zemāku par 2%, bet tuvu tam.

Paplašinātas aktīvu pirkšanas programmā nacionālās centrālās bankas pirks vērtspapīrus, kas atbilst noteiktām prasībām. Noteikts, ka nacionālās centrālās bankas iegādes veic otrreizējā tirgū, ka vērtspapīri atbilst Eirosistēmas monetārajām operācijām noteiktajiem kritērijiem finanšu ķīlai un atbilst noteiktam kredītnovērtējumam. Vērtspapīru ar negatīvu ienesīgumu pirkšana iespējama, ja to ienesīgums ir lielāks par ECB noteikto noguldījumu iespēju likmi.

Ja programmas prasībām atbilstošo vērtspapīru apjoms ir nepietiekams, lai nodrošinātu pirkšanas apjomus, kas atbilst kapitāla atslēgai, būs iespēja tos aizstāt ar citiem vērtspapīriem.

Programmā noteikts, ka vērtspapīru emitents ir centrālā valdība, noteiktas eirozonas aģentūras, starptautiskās organizācijas vai attīstības bankas. Vērtspapīriem jābūt denominētiem eiro. Noteikts, ka pirkšanas brīdī vērtspapīru atlikušais termiņš līdz dzēšanai ir ne mazāk kā divi gadi, bet maksimālais atlikušais termiņš līdz dzēšanai ir 30 gadi.

Vienas emisijas limits ir noteikts 25%, konsolidējot visas Eirosistēmas centrālo banku vērtspapīru turējumu, bet viena emitenta limits ir 33% no emitenta kopējā emitēto vērtspapīru atlikuma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc vajadzēja kāpt eirozonā, pildīt Māstrihtas kritērijus, pakļaut ekonomiku kraham, aizņemties milzīgu naudu, samazināt budžetu, ja no tā varēja izvairīties vienkārši drukājot latus. Tagad mums būtu inflācija, tikai valsts nevienam nebūtu parādā. Nu tad kāpēc Dombrovskis tā centās izpildīt Māstrihtas kritērijus attiecībā uz inflāciju, ja tagad Māstrihtas kritērijus ECB pilnīgi ignorē? Tāpēc, ka kamēr ir aitas, būs arī cirpēji :-))

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+