Latvijā
Rīga

“Eco Baltia vide” noraida Kariņa pārmetumus par konkurences likvidēšanu Rīgā1


Ministru kabineta ārkārtas sēde par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, 11.09.2019.
Ministru kabineta ārkārtas sēde par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, 11.09.2019.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Atkritumu apsaimniekotājs “Eco Baltia vide” noraida trešdien valdības ārkārtas sēdē Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) paustos pārmetumus par konkurences likvidēšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgā.

“Eco Baltia vide” pārstāve Daiga Buča aģentūrai LETA uzsvēra, ka uzņēmums noraida pārmetumus, ka tās rīcība varētu būt vainojama esošajā bezprecendeta situācijā Rīgā.

“Esošajā atkritumu apsaimniekošanas politikā Latvijā konkurence tiek nodrošināta caur iepirkumiem, kur tiek izvēlēti pakalpojumu sniedzēji. Izvērtējot konkrētā iepirkuma prasības, mēs kā uzņēmums piedalījāmies iepirkumā atbilstoši tajā iekļautajām prasībām gan attiecībā uz pieredzi, tehnisko nodrošinājumu, gan spēju investēt. Mēs strādājam pie tā, lai dalībai iepirkumā piesaistītu partnerus ārvalstīs, taču apjomīgo prasību dēļ tie nebija gatavi to darīt. Tas ir vienīgais iemesls, kāpēc iepirkumā gatavojām kopīgu piedāvājumu ar savu konkurentu,” skaidroja Buča.

Viņa piebilda, ka “Eco baltia vide” sarunās ar Konkurences padomi (KP) tās amatpersonas ir atzinušas, ka situācija nav komersantu radīta.

“Līdz ar to mēs nevaram piekrist pārmetumiem, kas šodien izskanēja Ministru kabinetā. Turklāt jau pirms pusotra mēneša visām iesaistītajām pusēm nosūtījām oficiālu vēstuli, brīdinot par riskiem pakalpojumu nodrošināšanā pagaidu noregulējuma gadījumā, aicinot jau tagad sākt darbu pie alternatīviem risinājumiem, lai nenonāktu līdz ārkārtas stāvokļa izsludināšanai trīs dienas pirms plānotajām sistēmas izmaiņām,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

Savukārt pēc valdības sēdes, vaicāts par premjera paustajām bažām, ka pat ārkārtējā situācijā atkritumu apsaimniekošanas Rīgā netiks nodrošināta konkurence, jo pakalpojumus sniegs uzņēmumi, kuri ietilpa uzņēmumā “Tīrīga”, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) atsaucās uz KP vadītājas Skaidrītes Ābramas otrdien pausto intervijā sabiedriskajam medijam, ka fakts, ka divi komersanti ir gatavi izvest atkritumus ārkārtas situācijā, viņasprāt, ir pietekams konkurences līmenis.

“Es neesmu atbildīgs par konkurences politiku Latvijā un par konkurences tiesībām. KP vadītāja ir novērtējusi tirgus situāciju. Tajā skaitā KP vadītāja ir novērtējusi tirgus situāciju visā pārējā Latvijā, kur visur atkritumu apsaimniekošanā pastāv monopols un visur atkritumus izved viens pakalpojuma sniedzējs. Tajā skaitā KP vadītājas pilnvaru laikā ir noslēgti līgumi par atkritumu pakalpojumu sniegšanu pat uz 30 gadiem, par kuriem KP nav veikusi pārbaudi,” atzina Pūce.

LETA jau vēstīja, ka atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā “Tīrīga” ietilpstošās kompānijas “Eco Baltia vide” un “Clean R” ir piedalījušās konkurences likvidēšanā šajā nozarē, trešdien valdības ārkārtas sēdē šādu viedokli pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Saistītie raksti

Spriežot par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iesniegto rīkojuma projektu, kas paredz izsludināt ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā, premjers pauda sašutumu, ka divi uzņēmumi – “Eco Baltia vide” un “Clean R”, kuri kā “Tīrīga” dalībnieki piedalījušies konkurences likvidēšanā atkritumu apsaimniekošanas jomā, šodien kā vienīgie pauž gatavību Rīgā krīzes situācijā nodrošināt atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus.

“Mums priekšā stāv vienīgie divi, kuri nokāvuši konkurenci. Tas ir neticami, ka faktiski monopols jau pastāv, jo tirgū nav konkurences. Grūti iedomāties, ka šie uzņēmumi konkurēs, sevišķi, ja tie paņems visu tirgu. Man ir šaubas, vai valdībai ir jāiesaistās Rīgas problēmu risināšanā,” pauda premjers.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM: Tuvākajos gados uz Latvijas robežas saglabāsies nelegālā imigrācija un preču kontrabandas risks 1
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cik tūkstošus par negaisa postījumiem saņems Gaujas nacionālais parks? 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nodokļu eksperte Anna Medne: Nākamā gada budžets ir viens no prātīgākajiem
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
“Putina kreklu” skandāls iedvesmo radikāli Lindermani savai apģērbu līnijai
52 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Piesaka karu automašīnām un sāk vākt parakstus
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Katrs ceturtais parks Rīgā ir kritiskā stāvoklī 1
4 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Mitoloģijas mācības
5 minūtes