×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
1. maijs, 2013
Drukāt

ECT atzīst Timošenko apcietināšanu par nelikumīgu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

 Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) Strasbūrā otrdien paziņoja, ka bijušās Ukrainas premjerministres Jūlijas Timošenko apcietināšana 2011.gada augustā bijusi nelikumīga.

“Tiesa uzskata, ka apcietinājums bija patvaļīgs un nelikumīgs visu periodu,” teikts tiesas spriedumā.

Spriedums attiecas uz Kijeva Pečoras rajona tiesas 2011.gada 5.augusta lēmumu mainīt Timošenko noteikto drošības līdzekli parakstu par neizbraukšanu no dzīvesvietas pret apcietinājumu.

“Ņemot vērā faktu, ka tiesnese, [pamatojot lēmumu par Timošenko apcietināšanu], minēja to, ka viņa traucē lietas izskatīšanai un uzvedas izaicinoši, viņas tiesības uz brīvību tika ierobežotas citu iemeslu dēļ, nevis to iemeslu dēļ, kas ir pieļaujami saskaņā ar [Eiropas Cilvēktiesību konvencijas] 5.pantu,” teikts spriedumā.

Tomēr ECT atzina par nepamatotu Timošenko sūdzību par to, ka, pagājušajā gadā pārvietojot viņu no cietuma uz slimnīcu, pret viņu pielietota vardarbība, un konstatēja, ka šajā gadījumā Eiropas Cilvēktiesību konvencija nav pārkāpta.

Spriedumu trīs mēnešu laikā var pārsūdzēt ECT Lielajā palātā.

Ukrainas Tieslietu ministrija paziņoja, ka šajā laikā izlems, vai spriedumu pārsūdzēt. Savukārt Ukrainas tieslietu ministrs Aleksandrs Lavrinovičs norādīja, ka šis spriedums nevar būt par pamatu Timošenko atbrīvošanai, jo attiecas uz drošības līdzekli apcietinājumu, nevis tiesas piespriesto cietumsodu.

Jūlijas Timošenko meita Jevgeņija Timošenko, žurnālistiem Kijevā komentējot spriedumu, to nosauca par “pirmo uzvaru”.

“Šodien mēs sakām, ka tā ir pirmā uzvara, pirmais solis ceļā uz viņas pilnīgu politisku reabilitāciju un nekavējošu atbrīvošanu,” teica Jevgeņija Timošenko.

Vēlāk Jūlija Timošenko izplatīja paziņojumu, kurā pauda viedokli, ka ar šo spriedumu ECT “faktiski ir atzinusi mani par politieslodzīto”.

“Nezinu, kā rīkosies [Ukrainas prezidents] Viktors Janukovičs pēc šī lēmuma. Visticamāk – nekā,” teikts Timošenko paziņojumā.

“Šodien es jūtu visu tāda cilvēka laimi, kas ir saņēmis pilnīgu politisko un juridisko reabilitāciju,” uzsvērusi Ukrainas ekspremjere.

Jūlijai Timošenko  2011.gada 11.oktobrī tika piespriests septiņu gadu cietumsods  par valstij neizdevīgu līgumu slēgšanu par Krievijas gāzes piegādēm laikā, kad viņa vadīja valdību. Timošenko  apgalvo, ka viņas kriminālvajāšanai ir politiski iemesli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+