×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

ECT liek Navaļnijam izmaksāt 63 700 eiro

LETA/AFPLETA/AFP

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) apmierinājusi Krievijas Progresa partijas līdera Alekseja Navaļnija septiņas sūdzības par aizturēšanu, sodanaudām un administratīvajiem arestiem no 2011. līdz 2014.gadam, liekot politiķim kompensācijās izmaksāt 63 700 eiro, teikts paziņojumā tiesas mājaslapā.

50 000 jāizmaksā kā kompensācija par morālo kaitējumu, aptuveni 1000 – par materiālo kaitējumu, bet teju 12 700 – par tiesas izdevumiem.

ECT sūdzības atzina par pamatotām, konstatējot, ka septiņos gadījumos tikušas pārkāptas Navaļnija tiesības uz pulcēšanās brīvību un personas neaizskaramību, sešos gadījumos – tiesības uz taisnu tiesu.

Navaļnija aizturēšanām un arestiem bija “iebiedējošs efekts” kā uz viņu pašu, tā citiem protesta akciju dalībniekiem, atturot viņus no piedalīšanās opozīcijas politikā.

“Melīgā, pērkamā un liekulīgā Krievijas tiesu sistēma saņēmusi stingro rājienu,” reaģējot uz tiesas spriedumu, norādīja Navaļnijs. “Krievijā faktiski tiesu sistēmu nevajag reformēt, bet gan to izveidot. Tas, kas ir tagad, ir preteklība, kas ir balstīta telefona tiesībās un kukuļos. Neviens nevar panākt taisnīgumu šajās “tiesās”. Neviena reforma nenotiks, kamēr nebūs tiesu,” rezumēja politiķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+