×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

ECT noraida bijušā ieslodzītā sūdzību pret Latviju

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi lietu pret Latviju, kurā bijušais ieslodzītais sūdzējās par veselības aprūpes kvalitāti cietumā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas preses un informācijas departamentā. 1957.gadā dzimušais un 2006.gadā mirušais Latvijas pilsonis Felikss Rudevits sūdzējās Strasbūras tiesā par vairākiem Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas iespējamiem pārkāpumiem.

Sūdzības iesniedzējs, kuru pēc viņa nāves pārstāvēja partnere, norādīja, ka Latvijas tiesas, izskatot viņa krimināllietu un piemērojot viņam brīvības atņemšanas sodu, nav ņēmušas vērā smagās veselības problēmas, tādējādi tika pieļauts, ka viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinās un neilgi pēc iznākšanas no cietuma iestājas nāve.

ECT šo sūdzību noraidīja kā acīm redzami nepamatotu. Tiesa piekrita valdības argumentam, ka Valmieras cietuma un Centrālcietuma administrācija bija darījusi visu iespējamo, lai nodrošinātu iesniedzējam pienācīgu veselības aprūpi, un norādīja, ka nav saskatāma tieša saistība starp cietumu administrācijas rīcību un iesniedzēja veselības stāvokļa pasliktināšanos un nāvi.

Pirmās grupas invalīds Rudevits trīs reizes bijis sodīts par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu neatļautu iegādi un glabāšanu realizācijas nolūkos. Vienlaikus iesniedzējs ieslodzījumā pavadīja tikai divarpus mēnešus, kuru laikā viņam 30 reizes tika veikti hemodialīzes seansi, cietuma ārsts apmeklēja iesniedzēju divas līdz trīs reizes dienā, kā arī vairākas reizes tika izsaukta ātrās palīdzības ekipāža, lai iesniedzēju nogādātu slimnīcā. Kad iesniedzēja veselības stāvoklis pasliktinājās tiktāl, ka vairs nebija iespējams nodrošināt viņam nepieciešamo medicīnisko aprūpi cietumā, Valmieras cietuma administrācija sāka procedūru iesniedzēja priekšlaicīgai atbrīvošanai no ieslodzījuma.

ECT noraidīja arī citas Rudevita sūdzības par iespējamiem Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas pārkāpumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+