×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. decembris, 2014
Drukāt

ECT noraidījusi divas sūdzības par apstākļiem Latvijas cietumos

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas Centrālcietums (bij. Matīsa cietums).

Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) noraidījusi divas sūdzības par neatbilstošiem apstākļiem Grīvas un Daugavpils cietumā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Lietā Kočegarovs un citi pret Latviju tika apvienotas trīs personu sūdzības, kurās tika apalvots, ka ir noticis Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.panta, kas nosaka spīdzināšanas un necilvēcīgas apiešanās aizliegumu, pārkāpums, jo slikto apstākļu un nepienācīgās veselības aprūpes dēļ Grīvas un Daugavpils cietumos pirmais iesniedzējs saslima ar tuberkulozi, bet otrajam iesniedzējam Jūrmalas iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietā netika nodrošināta atbilstoši higiēniskie apstākļi un medikamenti. Savukārt trešais iesniedzējs sūdzējās par neatbilstošiem apstākļiem Rīgas rajona policijas iecirkņa īslaicīgās aizturēšanas vietā, policijas darbinieku nesamērīgu fizisku spēka pielietošanu, lai panāktu atzīšanos, kā arī neefektīvu viņa sūdzību izmeklēšanu.

ECT konstatēja, ka neviens no iesniedzējiem nebija pienācīgi izmantojis pieejamos nacionālos tiesiskās aizsardzības līdzekļus, vēršoties administratīvajās tiesās, un tādēļ nolēma noraidīt visu iesniedzēju sūdzības.

Savukārt lietā “Simanovičs pret Latviju” sūdzības iesniedzējs apgalvoja, ka ir noticis konvencijas 3.panta pārkāpums, jo Daugavgrīvas cietumā bija neatbilstoši uzturēšanās apstākļi un netika nodrošinātas fiziskās aktivitātes, kā arī pretēji konvencijas 6.panta prasībām, kas nosaka tiesības uz taisnīgu tiesu un tiesībām uz pieeju tiesai, administratīvās tiesas nebija pienācīgā kārtā izvērtējušas viņa sūdzības par apstākļiem ieslodzījuma vietā.

Sūdzību par neatbilstošiem apstākļiem Daugavgrīvas cietumā par nepieņemamu izskatīšanai ECT atzina par nepieņemamu izskatīšanai pēc būtības, konstatējot, ka administratīvās tiesas iesniedzējam jau bija piešķīrušas pienācīgu kompensāciju. Savukārt attiecībā uz pārējo sūdzības daļu ECT konstatēja, ka iesniedzējs nebija izmantojis pieejamos tiesiskās aizsardzības līdzekļus, vēršoties administratīvajās tiesās, tādēļ arī šī sūdzības daļa tika noraidīta.

Tiesas lēmumi ir galīgi un nepārsūdzami.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+