×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. februāris, 2013
Drukāt

Edgara Bauzes 100 gadu atcerei veltītā izstāde Jūrmalas pilsētas muzejā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Līdz 10. martam Jūrmalas pilsētas muzejā skatāma mākslinieka – jūrmalnieka Edgara Bauzes 100 gadu atcerei veltītā izstāde, kurā eksponēti darbi no muzeja krājuma un ģimenes arhīva – eļļas darbi un zīmējumi.

Latvijas Mākslinieku savienības biedrs Edgars Bauze aktīvi darbojās Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas grupā kopš tās dibināšanas – 1977. gada. 80 – tajos kopā ar Jūrmalas māksliniekiem Mairu Veisbārdi, Andri Bērziņu, Valdi Bušu, Jāni Veisu u.c., Edgars Bauze darbojās Bulduru kultūras nama studijā, kur tolaik tika gleznoti un zīmēti gan portreti, gan sieviešu akti. Šajos uzmetumos viņš sevi pierādījis kā liriķi, kurš izcili pārvalda cilvēka ķermeņa plastiku. Daļa no šiem zīmējumiem eksponēti šajā izstādē.
Atklāšanas runā mākslinieks Andrejs Ģērmanis akcentēja Edgara Bauzes zīmētāja dotības: „Arī Jūrmalas mākslinieki atzina Bauzīti kā lielisku zīmētāju, kad Bulduros Muižas ielā notika portretu zīmēšanas vai aktu skicēšanas seansi. Kā kolēģis galantais Bauzīte bija dāmu iemīļots un pārējo ļoti labi ieredzēts”.
Izstādēs Edgars Bauze piedalās kopš 1932. gada un to skaits mērāms vairākos desmitos, pārsvarā tās bija Jūrmalas mākslinieku grupas izstādes, kā arī personālizstādes. Strādājis dažādos žanros, bet mīļākās tēmas – klusā daba, ziedu gleznojumi, portreti, figurālās kompozīcijas. Iemīļotās glezniecības tehnikas – eļļa un pastelis, grafikas tehnikas – ogle, sangīna un tuša. Edgars Bauze bija izcils grafikas un zīmējumu meistars. Divdesmitā gadsimta trīsdesmitajos gados guvis atzinību tieši ar savām grafikām. Jaunībā apguvis arī koktēlnieka amatu, veidojis arī savu gleznu rāmjus, kuri izcēlās ar īpašu eleganci un kvalitāti.
Divdesmitā gadsimta trīsdesmitajos gados mācījies Rīgas Tautas augstskolas mākslas studijā, kurā pasniedzēji bija mākslinieki Uga Skulme, Konrāds Ubāns un Romāns Suta. Vēlākajos gados Romāns Suta uz mākslas studijas bāzes izveidoja savu privātstudiju un savu izcilo skolnieku Edgaru Bauzi uzaicināja strādāt par asistentu. 1937. gadā Romānam Sutam un Edgaram Bauzem tika uzticēts iekārtot Latvijas Valsts paviljona ekspozīciju Starptautiskajā mākslas un tehnikas izstādē Parīzē.
Edgara Bauzes darbi atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja fondos, Jūrmalas pilsētas muzejā, Talsu novada muzeja krātuvēs, kā arī neskaitāmās privātkolekcijās Latvijā, ASV, Vācijā, Zviedrijā u.c..
Šī izstāde veltīta mūsu vecmeistara 100 gadu jubilejai, kura tiks atzīmēta 2013. gada 5. martā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+