×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Edgars Eriņš uzvar Latvijas čempionātā daudzcīņās

foto - Romualds Vambutsfoto - Romualds Vambuts

Nedēļas nogalē Rīgas sporta manēžā notika Latvijas čempionāts daudzcīņās un soļošanā.

Septiņcīņā uzvarēja Latvijas rekordists desmitcīņā un septiņcīņā Edgars Eriņš. Atgriezies vieglatlētikā pēc neilgas stažēšanās bobslejā, Edgars Eriņš jau piekto reizi uzvarēja ziemas septiņcīņā, sasniedzot arī piekto labāko punktu summu savā karjerā – 5491 p. Ja vēl pieskaita divus desmitcīņas čempiona titulus, tad Edgars Eriņš tagad ir septiņkārtējs Latvijas čempions daudzcīņās.

Junioru grupā labākais bija Pēteris Krauja ar 4817 punktiem. Savukārt jauniešu konkurencē uzvarēja Krišjānis Beļaunieks ar 4450 punktiem. Zēniem pieccīņā pārāks bija Ritvars Briedis, sasniedzot 2684 punktus.

Savukārt sievietēm pēc spraigas spēkošanās ar sāncensēm Solvitu Dzilnavu un Jolantu Kaupi jau otro gadu pēc kārtas pieccīņā labāka bija Ilona Dramačonoka, kurai kopsummā 3382 punkti. Starp juniorēm labākā bija Solvita Dzilnava ar 3373 punktiem. Viena no Latvijas nākotnes cerībām pludmales volejbolā – Tīna Graudiņa – bija labākā starp jaunietēm ar 3669 punktiem. Vēl viena jūrmalniece – Elīza Marija Kraule – uzvarēja U-16 meiteņu konkurencē ar 3187 punktiem.

Vērtējot daudzcīņnieku medaļu sadalījumu novados, visvairāk – trīs čempionu zelta medaļas – Bauskai, Madonai un Jūrmalai – divas un Valmierai – viena. Pavisam citāda bija situācija veiksminieku sadalījumā soļošanā. Dominēja Latgales soļotāji. No desmit uzvarām trīs Ludzai, pa divām Preiļiem un Ogrei, bet pa vienai – Aizkrauklei, Ventspilij un Lielvārdei,

5000 m soļojumā Normunds Ivzāns, kuram šoruden apritēs 44. gadskārta, pilnībā uzveica pārējos soļotājus. Normunda Ivzāna rezultāts – 21:34,35. Pēdējo reizi viņš Latvijas čempiona godā bija pirms 25 gadiem – 1990.gadā 20 km soļojumā. Savukārt Agnese Pastare telpu soļošanā uzvarēja jau septīto gadu pēc kārtas – 3000 m nosoļojot 13:43,40. Pieskaitot āra soļojumus, Agnese tagad ir 14-kārtēja Latvijas čempione soļošanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+