×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. marts, 2017
Drukāt

Edīte Kalniņa plāno pamest VAS direktores amatu (8)

Foto LETAFoto LETA

Pēc “Latvijas Avīzes” rīcībā esošas informācijas Valsts administrācijas skolas (VAS) direktore Edīte Kalniņa iesniegusi atlūgumu Valsts kancelejas direktoram Mārtiņam Krieviņam. Pēc abu pušu vienošanās darbu valsts pārvaldē viņa plāno pamest ar 1. maiju.

VAS vadītājas amatā Kalniņa tika iecelta 2012. gada maijā pēc uzvaras konkursā. Pagājušā gada novembrī Ministru kabinets (MK) pagarināja viņas amata termiņu vēl uz pieciem gadiem, tomēr februāra beigās Kalniņa uzrakstījusi atlūgumu.

Valsts kanceleja oficiālus komentārus par darba attiecību izbeigšanu nesniedz, bet Kalniņa sarunā ar “Latvijas Avīzi” apstiprināja, ka uzrakstījusi atlūgumu un pēc diviem mēnešiem plāno pamest VAS vadītājas amatu. Atlūguma iemeslus viņa skaidro ar “izdegšanu” un nogurumu.

“Šis darbs ir interesants un man ir gandarījums par to, kā izdevies attīstīt iestādi, un tām labajām idejām, kuras izdevās īstenot. Taču par nožēlu vēl vairāk ir to lietu, kas neizdevās, jo strādājot valsts pārvaldē, ļoti daudz spēka un laika jātērē dažādu birokrātisku procedūru īstenošanai. Par katru soli jāatskaitās tik daudz institūcijām, ka sasniegt iecerēto mērķi kļūst gandrīz neiespējami. Tad cilvēks vairs neredz jēgu savam darbam un tas ļoti nokausē,” atzina Kalniņa.

Jautāta par saviem nākotnes plāniem VAS vadītāja atbildēja, ka saņēmusi piedāvājumus izmantot gūtās zināšanas lai palīdzētu stiprināt civildienestu citās valstīs, tostarp, piemēram Ukrainā. Pirms kļūšanas par VAS vadītāju E. Kalniņa vadīja savu apmācību uzņēmumu un kā vieslektore pasniedza lekcijas Latvijas Universitātē kā arī dažādās valsts pārvaldes iestādēs.

VAS ir Valsts kancelejas pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodarbojas ar ierēdņu un citu valsts pārvaldes darbinieku kvalifikācijas celšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. kauns, ne direktore Atbildēt

    Tas nejēga, VK pr-ks Krieviņš, neko nejēdza no ierēdņu izglītošanas un ļāva šai infuzorijai tērēt bezjēgā simtus tūkstošu! Pārbaudiet kaut ES prezidentūrai izniekoto. Nevis Ukrainā, bet rūtainā logā uz sauli nu lai skatās!

  2. Laikam gana “iets pār līķiem”?!

  3. Vājprāts redzams acu skatienā

  4. Sen bija laiks! Tā nu reiz bija īsta briesmone, kura cilvēkus no darba atlaida uz savas paranojas pamata. Vispār jau viņai vajadzīga medicīniska palīdzība pa psihes līniju.

  5. Beidzot !!!

  6. VAS apsaimnieko miljonus ierēdņu mācībām. Tur var rasties konkurenti.

  7. Kā es viņu saprotu…Cilvēks ar labiem nodomiem un varbūt pat ar zināmu misijas apziņu metas ar pilnu krūti darbos, pieņemot, ka arī citās iestādēs strādā līdzīgi domājoši cilvēki…No sākuma to nemana, bet tas atkal un atkal uzpeld acu priekšā…un tad saproti, ka lielākajai daļai viss ir vienalga. Galvenais nedarīt neko tādu, kas var apdraudēt atrašanos iestādē…Nepieņemt lēmumus, neizrādīt iniciatīvu, nebūt gudrākam par priekšnieku, nedomāt, nestrīdēties….Un saproti arī to, ka riņķī un apkārt ir pilns ar kompetentiem malā stāvētājiem, kuri vienmēr zinās “kā nevajadzēja”, bet nekad neteiks “daram šādi”.

Draugiem Facebook Twitter Google+