×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. jūnijs, 2016
Drukāt

Edītei Pauls-Vīgnerei jauna mākslinieciska aizraušanās: krāšņās koronetes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 10. jūnija līdz 31. jūlijam Bauskas pils muzejā būs skatāma Edītes Pauls Vīgneres izstāde “Koronetes”, kura piedāvās aplūkot māksliniecei gluži jaunu virzienu – unikālu ar rokām darinātu galvas rotu kolekciju, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādi papildinās krāšņās Valda Ošiņa fotogrāfijas, ļaujot saskatīt koronešu zelta diegu, stikla pērļu smalkumu un audumu tekstūru nianses.

Idejas vainadziņu un citu galvas rotu darināšanai māksliniecei radās 2013. gada pavasarī, aizrautīgi skatoties seriālu par britu Tjūdoru dinastiju. Renesanses laikmetā augstdzimušas personas nēsāja dārgakmeņiem rotātus kroņus, tiāras, diadēmas, pērlēm izšūtas aubes un cepures. Vainagi, ko parasti vija no lapām un ziediem, tolaik tika uzskatīti par goda vai iesvētību zīmēm, kas simboliskā nozīmē pietuvināti minētajām galvas rotām.

Mākslinieces sajūsma un renesanses mākslas mīlestība harmoniski savijas ar latvisko dzīvesziņu improvizētās galvas rotās, kurām arī ir dziļa simboliska jēga. Kaut gan autore uzskata, ka nevar sacensties ar karaļu dārgumiem, tomēr viņas darinājumi apliecina neizsmeļamu izdomu un prasmi ar vienkāršiem materiāliem radīt lieliskus lietišķās mākslas darbus.

Koronešu kolekciju ik gadu māksliniece papildina ar jaunu “kronīti”, kas veltīts nākamajam viņas dzīves gadam. Par to Edīte saka: “Es vēlējos, lai manis darinātās laikmetīgās galvas rotas iepriecinātu skatītāju. Savā iztēlē es tās redzu kā rotas, kuras ļauj mums svētkos justies kā karalienēm, princesēm.”

Izstādes atklāšanas dienā, 10. jūnijā plkst. 17. gaidāma tikšanās ar mākslinieci. Atklāšanas dienā ieeja izstādē bez maksas, vēlāk biļetes cena pieaugušajiem 1eiro; mācību iestāžu audzēkņiem – 0,5 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+