×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Edītes Pauls-Vīgneres “Krāsu erotikā” saruna ar mākslinieci

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

26. februārī plkst. 15 Latvijas Arhitektūras muzejā “Trijos brāļos” gaidāma tikšanās ar mākslinieci Edīti Pauls-Vīgneri viņas darbu izstādē “Krāsu erotika”, LA.lv uzzināja muzejā.

“Krāsu erotika” Edītei Pauls-Vīgnerei izpaužas sakāpinātā interesē par krāsu. Krāsām sajaucoties un saplūstot, veidojas reljefi, līnijas, faktūras, sabiezējumi. Šis process sagādā patiesu baudu, tā veidošana ir maģija, kuras rezultāts ir mākslas darbi un izstāde.

Mākslas darbi, kas tapuši 2015. gadā, veidoti māksliniecei netipiskā tehnikā – izstādē skatāmi portretu gleznojumi un apsveikuma kartiņas, un visu mākslas darbu kopsaucējs ir krāsa. Četrdesmit izstādīto sieviešu portretu iedvesmas avots ir senās mežģīnes, portretos var saskatīt līdzību ar dzīvē redzētiem cilvēkiem. Abstrakti gleznotajās apsveikuma kartiņās var sajust mākslinieces sakāpināto mīlestību pret krāsu un faktūru.

Māksliniece komentē izstādes vietas izvēli, viduslaiku namus “Trīs brāļi”, kur tagad atrodas Latvijas Arhitektūras muzejs: “Es sen biju noskatījusi šīs senatnīgās ēkas, kas, mīļi sakļāvušās, atrodas Vecrīgā, Mazajā Pils ielā 17, 19 un 21. Esmu tās ieaudusi vienā savā gobelēnā, bet dziļi sirdī tīkoju šajās ēkās reiz izveidot mazu, intīmu izstādi. Šis mirklis ir pienācis!” Telpas un darbu apvienojums vērotājam dod iespēju fantazēt, baudīt un just.

Izstāde apskatāma līdz 11. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+