×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Edmunda Jansona animācijas filma “Kora turneja” saņem balvu Zagrebā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisora Edmunda Jansona animācijas filma “Kora turneja” saņēmusi žūrijas īpašo balvu Zagrebas animācijas festivālā Horvātijā.

No festivālam pieteiktajām 1725 filmām no 73 valstīm dalībai konkursā atlasītas vien 114, bet galvenajai konkursa sadaļai – 37 filmas. Konkursā par labāko animācijas filmu bērniem atlasītas vēl divas filmas no Latvijas – Anetes Meleces “Kiosks” un Edmunda Jansona “Starptautiskā Tēva diena”. Animācijas festivāls Zagrebā ir viens no būtiskākajiem notikumiem animācijas filmu veidotāju kalendārā, līdzās festivāliem Anesī, Otavā un Hirosimā.

Filmai “Kora turneja” piešķirto apbalvojumu festivāla žūrija pamato, novērtējot gan filmas vizuālās, gan audio kvalitātes: „Vienkāršs un piesaistošs grafisko elementu lietojums spēlē ar telpu un formu, kā arī izcils vokālu izmantojums”. Filmas komponists un skaņu režisors ir Ģirts Bišs. Filmu ieskaņoja Rīgas Doma zēnu koris.

Filma tapusi studijā “Atom Art” un Latvijā tikusi demonstrēta kinoteātros un kultūras namos Kinopunkta un Filmu maratona programmu ietvaros.

Šobrīd Edmunds Jansons strādā pie animācijas seriāla “Lupatiņi” jaunajām sērijām – “Kā Lupatiņi veseļojās”, “Kā Lupatiņi būvēja māju” un “Kā Lupatiņi slēpās”, kuru pirmizrāde gaidāma rudenī.
Filmas treileris

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+