×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. jūnijs, 2015
Drukāt

EDSO: Donbasā smagā bruņojuma atvilkšana nav pabeigta

Foto: RIA NovostiFoto: RIA Novosti

Ukrainas austrumos smagā bruņojuma atvilkšana no konflikta zonas nav pabeigta, bet nedēļas nogalē Doņeckas lidostas rajonā notikušas intensīvas kaujas, pavēstīja EDSO īpašā monitoringa misija Ukrainā.

Neraugoties uz paziņojumiem par smagā bruņojuma atvilkšanas pabeigšanu, nedēļas beigās organizācijas novērotāji bijuši liecinieki smagā bruņojuma pārvietošanai Donbasā.

“Rietumu virzienā cauri Šahtarskai kravas automašīnās tika vesti divi tanki T-72, bet konvojs, kurā bija četras bruņumašīnas un 11 tanki T-72, pārvietojās austrumu virzienā cauri Zuhresai,” teikts EDSO paziņojumā. Abas šīs apdzīvotās vietas atrodas Doņeckas teroristu “tautas republikas” kontrolē.

Krievija pērn februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš pagājušā gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas unDoņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+