×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

EDSO dubultos novērotāju skaitu Austrumukrainā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) dubultos savu novērotāju misiju Ukrainā, tās dalībnieku skaitu palielinot līdz 1000, ceturtdien paziņojusi organizācijas pārstāve.

“Lēmums tika pieņemts šodien. Misija tagad var tik palielināta līdz 1000 (..). Arī [misijas] mandāts pagarināts līdz 2016.gada 31.martam,” paziņoja pārstāve.

Jau vēstīts, ka Krievijas un Vācijas ārlietu ministri pagājušajā nedēļā aicināja EDSO dubultot novērotāju skaitu un pagarināt misijas mandātu.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs un viņa vācu kolēģis Franks Valters Šteinmeiers norādīja, ka novērotāju skaitu nepieciešams palielināt, lai varētu efektīvi sekot līdzi tam, kā tiek ievērots pamiers Ukrainas austrumu reģionos.

Pašreiz misijā darbojas aptuveni 470 novērotāji no aptuveni 40 EDSO dalībvalstīm. Viņus atbalsta vietējais personāls.

Novērotāju komandas darbojas maiņās, nodrošinot 24 stundu klātbūtni septiņas dienas nedēļā.

Daudzas Eiropas valstis uzskata, ka novērotāju skaita palielināšana sekmēs pamiera noturēšanos. Tomēr diplomāti uzsvēra, ka novērotāju skaits netiks palielināts uzreiz, jo pašreiz EDSO galvenā prioritāte ir stiprināt esošo misiju.

Diplomāti norādīja, ka misijas paplašināšana ir politisks signāls un ļauj EDSO pēc saviem ieskatiem turpmāko mēnešu laikā palielināt novērotāju skaitu.

EDSO iepriekš ceturtdien paziņoja, ka gan Ukrainas armija, gan prokremliskie kaujinieki ir atvilkuši lielu skaitu ieroču, bet šo procesu nav bijis iespējams pienācīgi apstiprināt un situācija Austrumukrainā joprojām nepastāvīga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+