×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2015
Drukāt

EDSO novērotāji Donbasā fiksējuši situācijas pasliktināšanos (1)

TOPSHOTS-UKRAINE-RUSSIA-CRISIS-MILITARY

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) no ukraiņu un krievu novērotājiem Donbasā saņēmusi ziņas, ka konflikta zonā pastiprinājušās apšaudes Ukrainas karavīru un prokrievisko kaujinieku starpā.

Pirmajās jaunā gada dienās novērotāji 38 reizes fiksējuši 9.decembrī noteiktā “klusuma režīma” pārkāpšanu.

Kā vēstīts oficiālajā EDSO ziņojumā, Doņeckas lidostas apkārtnē, kaujinieku kontrolētajā Horļivkā un Ukrainas spēku kontrolētajā Piskā notikušas apšaudes, kurās izmantoti automātiskie ieroči un raķetes.

Apšaudes fiksētas arī Ukrainas armijas kontrolē esošajā teritorijā Debaļceves austrumos.

Tajā pat laikā kaujinieki un Ukrainas valdība paziņojusi, ka “klusuma režīms” pārkāpts 22 reizes. “Doņeckas tautas republikas” pārstāvji apgalvo, ka Ukrainas armija veikusi apšaudes vairākos Doņeckas rajonos.

Kijeva savukārt paziņojusi par apšaudēm Piskā, kā arī Doņeckas lidostā.

Svētdienas vakarā Ukrainas prezidents Petro Porošenko tikās ar drošības amatpersonām, un tikšanās laikā uzmanība tika pievērsta situācijas analīzei pretterorisma operāciju zonā, kā arī Minskas vienošanās izpildei. Prezidents aicināja drošības spēkus veikt apņēmīgas darbības Donbasā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ukraiņiem ir tiesības aizsargāt savu teritoriju, bet utainajiem vajag tupēt pašiem savās mājās un kaltēt voblas. Jo drīz Krievijā būs bads.

Draugiem Facebook Twitter Google+