×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

EDSO pārstāve nobažījusies par “Sputnik” slēgšanu Latvijā (4)

Foto - ScanpixFoto - Scanpix

Kremļa galvenais propagandists Dmitrijs Kiseļovs izteicies, ka "Sputņik" ziņu biroji varētu tikt izveidoti 30 pasaules pilsētās, tajā skaitā Viļņā, Rīgā un Tallinā.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) pārstāve mediju brīvības jautājumos Dunja Mijatoviča nosūtījusi vēstuli Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, kurā pauž bažas par to, ka Latvijā pārtraukta Krievijas propagandas medija “Sputnik” Latvijas vietnes “sputniknews.lv” darbība.

“Esmu nobažījusies, ka šī Ārlietu ministrijas rīcība varētu radīt bīstamu precedentu slēgšanas politikā attiecībā uz mediju vietnēm Latvijā,” Mijatovičas vēstulē teiktais citēts EDSO interneta vietnē.

“Es ieteiktu [ievērot] vispārēju principu nebloķēt un neslēgt interneta vietnes, īpaši, ja tas tiek darīts bez tiesiskas pārraudzības,” piebilsts EDSO pārstāves vēstulē.

Mijatoviča vēstulē Rinkēvičam arī lūgusi sniegt vairāk informācijas par vietnes “sputniknews.lv” slēgšanu.

Jau ziņots, ka otrdien Latvijas Universitātes (LU) Matemātikas un informātikas institūta Tīkla risinājumu daļa (NIC) apturēja domēna “sputniknews.lv”, kurā tika izvietots Kremļa propagandas medija ” Sputnik” saturs latviešu valodā, darbību. Savukārt trešdien portāla latviešu valodas versija uzsākusi darbu “.com” domēnā.

Latvijas ĀM ar vēstuli vērsās pie NIC, norādot, ka domēna vārda “sputniknews.lv” darbības nodrošināšana ir 2014.gada 17.marta ES Padomes pieņemtās Regulas par ierobežojošiem pasākumiem attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta, vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība pārkāpums, par ko persona, kas pārkāpumu izdarījusi, var tikt saukta pie kriminālatbildības.

Pēc konsultācijām ar kompetentajām iestādēm NIC secināja, ka, lai nepieļautu regulas prasību pārkāpumu, domēna vārda “sputniknews.lv” reģistrācija ir apturama. Domēna vārda darbības apturēšana ir spēkā līdz regulas atcelšanai, pauda NIC.

Plašsaziņas līdzeklis ” Sputnik” darbojas vairākās valstīs un tiek uzskatīts par Kremļa propagandas ruporu. ” Sputnik” ir daļa no Krievijas valstij piederošās informācijas aģentūras “Rossiya Segodnya”, kuru vada Eiropas Savienības sankcijām pakļautais Dmitrijs Kiseļovs. ” Sputnik” tika izveidots 2014.gada novembrī, bet tā vietne latviešu valodā darbu uzsāka februāra sākumā.

Pērn “Rossya Segodnya” mēģināja reģistrēt savu pārstāvniecību Latvijā. Taču Uzņēmumu Reģistrs pieņēma lēmumu atteikt pārstāvniecības reģistrēšanu. Izskatot aģentūras pieteikumu un tam pievienotos dokumentus, ticis konstatēts, ka tie neatbilst Latvijas Satversmei, kā arī citiem Latvijas normatīvajiem aktiem.

ĀM iepriekš uzsvēra, ka ” Sputnik”/”Rossiya Segodnya” ir Krievijas valsts izveidots un kontrolēts informatīvs kanāls ar tam statūtos skaidri noteiktiem ārpolitikas uzdevumiem, un tā ir daļa no plašākas šīs valdības izmantoto informācijas instrumentu klāsta, ko tā izmanto dezinformācijai un propagandai.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nav brīnums – cilvēktiesību aizstāve Dunja Mijatoviča ir no Bosnijas un Hercegovinas, bet šie, kā zināms dikti draudzējas ar krieviem

  2. Kas tai .. par daļu, kam atļaujam, kam nē. Mums pašiem jārūpējas par savas valsts drošību, lai nesanāk kā deutšlandē, saaicināja teroristus savās mājās un tagad paši nezina ko iesākt. Ne viņai mums norādīt ko darīt ar boļševiku propagandu. Viņa nav pabijusi Sibīrijā, vienīgi varbūt Maskavā, kur saņēmusi honorāru.

  3. Mijatoviča labāk varēja satīrīt savu ateju, nevis līst cita virtuvē!!! Laikam jau kremļa nauda jāatpelna!

  4. vienmer sākas ar mazumiņu un parasti ir “pamatota ar dzelžainiem argumentiem”un vienmer beidzas ar vienu un to pašu

Draugiem Facebook Twitter Google+