Pasaulē

EDSO: Putins faktiski atzinis Donbasa teroristu “republikas” 0

Foto – AFP/LETA

Krievijas lēmums atzīt dažus Donbasa teroristu “republiku” izdotos “dokumentus” vēl vairāk sarežģīs centienus nostiprināt pamieru Ukrainas austrumos, intervijā radio “Brīvība” sacīja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) ģenerālsekretārs Lamberto Zanjērs.

Kremļa lēmums ir solis atpakaļ no jau tāpat “ļoti tālā” Donbasa kara apturēšanas mērķa, turklāt tas vēl vairāk sarežģīs Minskas līgumu izpildi, skaidroja ģenerālsekretārs.

Lēmums atzīt šādus “dokumentus”, “protams, faktiski nozīmē, ka tiek atzītie arī tie, kas šos “dokumentus” izdod”, sacīja Zanjērs.

Jau vēstīts, ka ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina parakstīto dekrētu līdz “politiskam situācijas noregulējumam, balstoties uz Minskas vienošanos, atsevišķos Ukrainas Doņeckas un Luhanskas apgabalu rajonos”, Krievija atzīst abu Donbasa teroristu pasludināto “republiku”, kas ir “faktiski pastāvošie atbildīgie varas orgāni norādītajos rajonos”, izsniegtos personas identifikācijas dokumentus, izglītības un/vai kvalifikācijas dokumentus, dzimšanas, laulības, vārda maiņas, nāves apliecības, kā arī transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus”. Tas nozīmē, ka šo dokumentu īpašnieki Krievijā varēs iebraukt bez vīzas, norādīts dekrētā, kurš spēkā stājas no parakstīšanas brīža.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko sestdien paziņoja, ka Krievijas lēmums atzīt Donbasa teroristu “republiku” dokumentus ir starptautisko tiesību pārkāpums un pierādījums Krievijas īstenotai okupācijai šajās teritorijās.

Saistītie raksti

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

LA.lv