×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. februāris, 2015
Drukāt

EDSO: Uzbrukumi Debaļcevei pārkāpj Minskas vienošanās (4)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Centieni izmainīt esošo situāciju konflikta zonā ap Debaļcevi pārkāpj Minskas vienošanās, paziņojis EDSO speciālās novērošanas misijas vadītāja vietnieks Aleksandrs Hugs.

“Pirms pieciem mēnešiem visas puses vienojās par nepieciešamību pārtraukt uguni un atturēties no uzbrukumiem. 12.februārī puses vienojās par visaptverošas ugunspārtraukšanas realizāciju no 15.februāra pusnakts – ne daļēju vai pagaidu, bet pilnīgu uguns pārtraukšanu. Šo vienošanos burta un gara pārkāpšana tieši apdraud citu pasākumu sasniegšanu, par kuriem vienojās Minskā. Jebkuri mēģinājumi radīt tā dēvētos “jaunos faktus uz vietas”, ieskaitot jebkādus uzbrukumus, ir pretrunā ar šo vienošanos būtību,” paziņoja HUgs.

Kaut arī noslēgts pamiers, kaujinieki turpinājuši Debaļcevē apšaudīt dzīvojamās mājas un postīt infrastruktūru. Tā pirmdien ierakstā “Facebook” paziņojis vietējās milicijas priekšnieks Vjačeslavs Abroskins.

Teroristu organizācijas “Doņeckas tautas republika” vadonis Aleksandrs Zaharčenko paziņojis, ka Debaļceve ir “iekšējais rajons” un tur ugunspārtraukšanas režīms nedarbosies.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. poroš speciāli nerisināja situāciju ar aplenkrtajiem lai situācijas atrisināšana ievilktos pamiera laikā un varetu kaujiniekus vainot pamiera neieverošanā. es to teicu jau brīdī kad tikai parakstija minskas vienošanos, bet kijeva pat klaji meloja vienu brīdi ka nekādu aplenkto nav kaut pus pasaule jau tad zināja ka ir gan.

  2. MINSKAS vienošanās? Kas tā tāda par “parādību”? ĀĀĀ, Ukrainas notikumu sakarā?! Vai tad “parunāšanu” var saukt par VIENOŠANOS? Domāju, ka īstā VIENOŠANĀS bija Olandam ar prezidentu Putinu par kaujas kuģu MISTRAL pārdošanu, par ko informācija bija 13.februāra laikrakstā . Francija TOMĒR pārdos kuģus…, jo NAUDA svarīgāka par citu ES valstu drošību un neatkarību…Merkele vienkārši atbrauca formas pēc līdzi Olandam, lai mēs TICĒTU pasakām par Ukrainas aizsardzību un neatkarību, par tās teritoriālo vienotību! Ne VĀCIJA, ne FRANCIJA NAV AR UKRAINU UN TĀS POSTU ŠAJĀ NOZIEDZĪGAJĀ KARĀ, jo viņu mīļos un radiniekus, kā arī abas valstis šis karš NESKAR!?? Tad kad iznīcība kara “Izskatā” skars šīs valstis, tad “MODĪSIES” gan Merkele, gan Olands…Tālāk neprognozēsim, jo zinām – ukraiņu tauta ir VIENA … Kas ir EDSO, mēš zinām!?

  3. Kurš gan tic Krievijai un Putinam? Ir tomēr tādi vientiesīši kā Vāvijas kanclere un Francijas prezidents. Pati EDSO jau allaž bijusi Krievijas rokaspuiši. Ak tad Krievija neklausa? Bet Minskā jau Putinam un bandītiem neviens pērienu nesolīja. Ko tad uztraukties? Kamēr ASV iekustēsies Debaļceva jau būs Putina teritotija. Derētu uz kociņa uzspraust vienu personālo ES sankciju Krievijas darboņiem mijot ar Latvijas izdotām TUA. Diez kuru būtu vairāk?

  4. Minskas vienošnās bija nodevība pret Ukrainu, lai apturētu ASV nodomu piegādāt ieročus, lai Putinu sasistu. To viņš saprata un noorganizēja Minsku.!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+