×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

EDSO vēlēšanas Baltkrievijā atzīst par negodīgām

Foto - AFPFoto - AFP

Svētdien aizvadītās Baltkrievijas parlamenta apakšpalātas vēlēšanas nav uzskatāmas nedz par brīvām, nedz par objektīvām un konkurētspējīgām, paziņoja Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji.

“Šīs vēlēšanas jau no paša sākuma nebija konkurētspējīgas,” atzina EDSO novērotāju misijas īpašais koordinators Mateo Mekači. “Brīvas vēlēšanas ir tad, kad cilvēki var brīvi izteikties, rīkoties un kandidēt, un to mēs šajā kampaņā neredzējām.” Savukārt ilgtermiņa novērotāju misijas vadītājs Antonio Milošoskis uzsvēra, ka Baltkrievijas vēlēšanu komisijas nav bijušas “neitrālas un objektīvas”.

Baltkrievijā notika parlamenta apakšpalātas vēlēšanas, kurās saskaņā ar oficiālajiem datiem piedalījās 74,2 procentu vēlētāju, un tas nozīmē, ka vēlēšanas uzskatāmas par notikušām, apliecināja Centrālā vēlēšanu komisija(CVK). Lai parlamenta vēlēšanu pirmā kārta tiktu uzskatīta par notikušu, balsošanā jāpiedalās vismaz 50 procentiem reģistrēto vēlētāju. Opozīcijas pārstāvji tostarp norāda, ka atbilstoši viņu novērotāju datiem vēlēšanās piedalījušies divreiz mazāk vēlētāju, līdz ar to vēlēšanas nav uzskatāmas par notikušām.

Parlamenta apakšpalātā ir 110 deputāti. Pirmajā kārtā uzvar kandidāts, kurš savā vēlēšanu apgabalā ir ieguvis vairāk nekā pusi vēlētāju balsu. Balsojumā svētdien ievēlēti 109 no 110 parlamenta deputātiem, apliecināja CVK priekšsēdētāja Lidija Jermošina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+