×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Edvīnam Baueram debijas albums

bauers_6

Pavisam drīz klajā nāks latviešu kantri mūziķa Edvīna Bauera ilgi gaidītais debijas albums “Aizsniegt debesis”. 
25. maijā, uzstājoties Vērmanes dārzā, “Latvia Beer Fest 2012” ietvaros, mūziķis aizsāks sava jaunā ieraksta prezentācijas koncertus.

 

Albumā iekļautas paša radītas oriģināldziesmas par mīlestību, dzīvi un cilvēciskām vērtībām, tostarp arī Edvīna jaunākais veikums, tituldziesma “Aizsniegt debesis”. Mūziķis teic – ir pienācis laiks apkopot vienā albumā līdz šim paveikto un, tēlaini izsakoties, pavilkt svītru zem sava pirmo piecu gadu darba latviešu kantri mūzikas laukā. “Albumā būs iekļautas divpadsmit manis radītas un izpildītas dziesmas – gan pazīstamas, gan jaunas, līdz šim plašākai publikai neatskaņotas,” saka Edvīns.

Domu par savu dziesmu ierakstīšanu studijā Edvīns lolojis jau vairāk nekā desmit gadu, tomēr dažādu iemeslu dēļ pirmās divas dziesmas ieskaņotas vien 2007. gadā, tolaik Edvīna vārds kļuva pazīstams arī plašākai publikai. Kopā ar Linitu iedziedātā dziesma “Laiks pagājis” sāka skanēt “Latvijas Radio 2” viļņos un “Latvijas šlāgeraptaujā”, bet viens no tolaik mazpazīstamā muzikanta pirmajiem ierakstiem “Skatoties tālumā” pat pamanās nokļūt “Latvijas Radio 2” visvairāk spēlēto dziesmu topa 1. vietā, kam turpmākajos gados seko daudz citu dziesmu, kas regulāri apgrozās visvairāk spēlēto dziesmu desmitniekā.

 

Savu pirmo grupu Bauers nodibināja jau 1989. gadā, toreiz spēlējot latviešu mūziku ar “nelielu kantri pieskaņu”. Pēc pieciem gadiem grupa izjuka, bet turpmākos gadus Edvīns izkopa tieši šo mūzikas stilu, savukārt latviešu mūzikas lauciņā kantri mūzika kļuva aizvien populārāka, parādījās mūziķi, kuri spēlēja tieši šim žanram raksturīgā manierē.

 

Tolaik, lai dziesmas skanējums būtu kvalitatīvāks un aranžējums tuvāks iemīļotajam mūzikas stilam, Edvīns savu dziesmu ierakstos pieaicināja dažus no Latvijas vadošajiem kantrimuzikantiem.

2008. gadā viņš debitēja Bauskas kantri mūzikas festivālā kopā ar Linitu un grupu “Krustceles” no Limbažiem. Tolaik radās kantri mūzikas programma ar populārām un arī mazāk zināmām dziesmām latviešu un angļu valodā, līdztekus Edvīns uzstājās dažādos pasākumos, piedalījās dziesmu aptaujās un, protams, noritēja arī darbs skaņu ierakstu studijā. Par to, ka Edvīnam izveidojies savs pastāvīgs fanu pulks, liecina arī pagājušā gada Bauskas kantri mūzikas festivāla balsojums – Edvīna dziesma “Ar tavu vārdu” Bauskas kantri festivālā skatītāju balsojumā ieguva 3. vietu, piekāpjoties vien grandu – “Sestās jūdzes” un “Klaidoņa” muzikālajiem veikumiem.

E. Bauera albuma oficiālā prezentācija notiks 1. jūnijā Rīgā, restorānā “Barons”, kur klātesošie patīkamā atmosfērā varēs ieklausīties gan mūziķa stāstījumā par dzīvi un kompaktdiska tapšanas procesu, gan baudīt muzikālus priekšnesumus paša Edvīna un pavadošās grupas izpildījumā. Īpašie vakara viesi – Māris Sloka un grupa “Klaidonis”. Šogad E. Bauera mūzikas mīļotāji viņa uzstāšanos varēs baudīt arī Bauskas kantri mūzikas festivālā 13. jūlijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+