×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
26. novembris, 2016
Drukāt

Edvīns Šnore: Krievija iezīmē teritoriju (38)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Statistikas dati uzrāda tūristu skaita kritumu no Krievijas par 4% pērn. Krievijas tūrisma operatoru lavīnveidīgajā bankrotu plūsmā Krievijas mediji vaino rubļa kursa samazinājumu, Eiropas boikotu un pašmāju finanšu piramīdas.

Edvīns Šnore, Saeimas deputāts

Janvārī ASV varu pārņems jaunais prezidents. Pirms tas ir noticis Krievija nolēmusi sūtīt viņam signālu un demonstratīvi iezīmēt savu teritoriju. Līdzīgi kā tas notiek dzīvnieku pasaulē – tā lai jaunais kolēģis jau no paša sākuma saprastu, kas kuram pieder.

Valstu robežas redzamas kartē, bet ietekmes sfēras iezīmē savādāk – ar simboliem un vēstījumiem. To mērķis ir vāji slēptā veidā konkurentam norādīt, kur beidzas viņa teritorija un kur sākas sveša. Krievija, kā zināms, par savu allaž uzskatījusi bijušo PSRS. Ja nu kāds to piemirsis, tad nedēļu pēc ASV prezidenta vēlēšanām, Kremlis to atkal izlēma publiski skaļi atgādināt, izmantojot šim mērķim leģendāro TASS (Телеграфное агентство Советского Союза) ziņu aģentūru, caur kuru savus vēstījumus pasaulei parasti novadīja PSRS līderi sākot ar Staļinu.

17. novembrī ar TASS starpniecību Krievijas Ārlietu ministrija izplatīja paziņojumu, ka bijušās PSRS valstīs ir apdraudēta krievu valoda un ka tur nepieciešams krievu valodai piešķirt īpašu tiesisku statusu. Ņemot vērā, ka šajās teritorijās dzīvo daudz krievvalodīgo, jautājums esot jāvirza Krievijas ārpolitikas dienas kārtībā. Un nobeidzot: “Īpašu trauksmi no tiesību viedokļa rada krievu valodas stāvoklis Latvijā un Igaunijā”.

Kā pēc burvju mājiena pēkšņi sāka pienākt satraucošas ziņas no Igaunijas. 19. novembrī Postimees.ee ziņoja, ka Igaunijas Centra partija negaidīti izvirzījusi prasību par pāreju uz krievu valodu Igaunijas bilingvālajās skolās. Latvijā savukārt daudzus šokēja prezidents Vējonis, kurš 22. novembrī savā mājas lapā publicēja aicinājumu nevairīties Latvijā runāt krieviski: “atsevišķi politikas veidotāji izvēlas runāt tikai latviešu valodā, neraugoties uz viņus intervējošā medija un tā auditorijā lietoto valodu… Labu piemēru rāda tie politikas veidotāji un ierēdņi, kuri ar krievvalodīgajiem medijiem runā to auditorijas vairākuma valodā”.

Tas ir citāts no prezidenta ekspertu grupas ziņojuma, kura autoru vidū ir tādi šaurās aprindās plaši pazīstami jomas eksperti kā zinātnieks Deniss Hanovs, bijusī NTV un LTV7 darbiniece Olga Proskurova un kultūras ministres padomnieks Mārtiņš Kaprāns.

Gandrīz vienlaicīgi ar prezidenta ekspertu skandalozajām atklāsmēm par krievu valodas ieteicamo lietojumu, ASV politologs Pols Goubls publicēja rakstu, kurā secināja, ka Kremļa galvenais ierocis hibrīdkarā pret bijušajām PSRS (īpaši Baltijas) valstīm ir krievu valoda, tās izplatīšana un aizstāvēšana. 

Tā, protams, ir sakritība, ka prezidents Vējonis, kurš nesen palīdzēja Krievijas investoriem izvairīties no papildus iemaksu veikšanas Latvijas budžetā TUA programmas ietvaros, tieši tagad aizliek vārdu par krievu valodu. Būtu bijis pareizāk pagaidīt kādas pāris nedēļas, jo pretējā gadījumā daudziem liekas, ka viņš saskaņo savu rīcību ar Krievijas ĀM, kam mēs, protams, neticam. Latvijas prezidents realizē savu neatkarīgu politiku, kas ir ne tikai Latvijas tautas bet arī latviešu tautas interesēs.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. И уезжать никуда не собираемся. Это наша страна тоже. Nekur nebrauks, Putins iezīmēja teritoriju, ko nu teritoriju, ,,…Krievijai nav robežu”. Ka Latvijas valsts prezidents oficiālos pasākumos runā krieviski, tas ir vairāk kā nožēlojami. Latvijā dzīvo lietuvieši, igauņi, poļi u.c. Vai Prezidents kādu kaimiņu valodu arī prot? Vai tikai reverans krievu valodai? Vai Tramps amerikāņus uzrunā spāniski?

  • Ах, Иева, с чувством юмора у вас совсем плохо. Тут на соседней ветке один комментатор уже разжевал всё про эту шутку из учебника по географии за 6-й класс. Граница это замкнутая линия на карте, а неё, как например, у круга, нет ни начала ни конца. Ха, ха, можете смеяться.

 2. Ja komentāros rakstīto var pierādīt tiesā,ir pamats sākt parakstīšanos par prezidenta impīčmentu.

 3. Latvijas prezidents, dodamies reģionālajās vizītēs savā valstī, ar Latvijas biznesmeņiem, kuri nevēlas vai nemāk runāt valsts valdoā, pakalpīgi runā svešvalodā – krieviski.

 4. Nožēlojams teksts. Rakstīja droši vien praktikante. Turpiniet ar ksenofobiju un bailēm. Jau tagad esam atpalikūši no Igaunijas. Uz priekšu!

 5. Katrā valstī ir sava valsts valoda, Latvijā tā ir latviešu! Cik var ņemties par to krievu valodu! Gribi runāt krieviski, tad brauc uz Krieviju! Nevienā normālā valstī neviens ienācēja dēļ neies kabināt klāt vēl entās valsts valodas un spiest visiem to valodu prast! Latviešu dēļ nevienā citā valstī nav ieviesta otrā valsts valoda! Un kas attiecas uz valodas apdraudējumu – Krievija ir liela, krieviski runājošo ir stipri vairāk nekā latviešu valodas pratēju, tā kā nevajag p ļ ū t ī t par krievu valodas apdraudējumu! Nespēju saprast, vai krievi ir tāda īpaša suga, ka valodu nevar iemācīties pa visiem šiem 26 gadiem, vai arī citām tautībām ir ļoti daudz patiesi apdāvinātu cilvēku, ka padzīvojot samērā īsu laiku, ir spējīgi sarunāties?

  • Как же вы задолбали уже со своим языком! Носитесь с ним как со священной коровой. Но мы тоже живём в Латвии, и как ни странно, тоже хотим говорить на своём родном языке. Какой ужас, правда?! И уезжать никуда не собираемся. Это наша страна тоже. Автор называет руский язык оружием в гибридной войне. Надо же. А английский язык тогда что?

   • “Как же вы задолбали уже со своим языком!” – abpusēji, jūs ar savu krievu valodu arī pieriebāties.
    “мы тоже живём в Латвии, и как ни странно, тоже хотим говорить на своём родном языке” – nu taču droši runājiet savā starpā savā valodā, tikai pārējiem Latvijas iedzīvotājiem ar to neuzbāzieties, runājiet valsts valodā.

    • Конкретно к вам разве кто то пристаёт?! Все давно уже знают и в разной степени говорят, уж в учреждениях то точно. А на улице – по взаимному желанию или как придётся.

 6. Lidzigi to darot ari begemoti, jeb nilzirgi. Tie, rotejot ar asti, izmeta apkart savus izkarnijumus, ta iezimejot par savu uzskatamo teritoriju.

  • Раз вы такой знаток, может вы знаете, а как сам господин Шноре помечает свою территорию? В сейме например.

 7. Viņi piešpļauj iezīmējamo teritoriju……………….’maružiņas’ gan primāri japāņu lellītes

 8. Nožēlojami, ka mēs joprojām klanamies okupantiem. Šnorem,kā jau te ir iepriekš rakstīts, ir 100% taisnība, bet diemžēl Saeimā pagaidām ir ļoti maz tādi deputāti kā viņš.

 9. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.” ?

  Un, arī: “Tautai, kura nezina vai pat ignorē savu pagātni, NAV nākotnes.”

  =======

  “Latviet’s es’u!!!…”
  ( “tekošajā momentā” – Muļķu Zemes SILES “valsts”
  “eurolatvānijas” zombijfans un “lojāls urrrāpatrEJots” )

  ( aktuālais blamierējums = iz “O.M.© arChīva” )
  .
  ””Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Šito ‘mantru’ “tautās nesu”,
  Un līdz (gr)ēmām zelēšu…

  Latviet’s pad(u)mjlaikos biju:
  Kompartijas locekļos,
  Vodku strēbu, voblu riju,
  Kamēr – tiku partorgos.
  Prezidijos (p)ielaists tiku,
  Kongresos un plēnumos,
  Tribīnēs par politiku,
  Inteļigentna izpaudos.
  Speczakazus izpildīju,
  “Klauvētāju” aģentos ~
  “Čekas” biedriem nostučīju,
  VISU(s) savos “(d)anosos”.
  Specpajoku (p)iepelnīju,
  Cepot “presei” šedevrus,
  Kuros šķidri aptaisīju,
  “Nepareizos” tautiešus.
  Ulmaņlaikus nolādēju,
  Pad(u)mjvaru slavējot,
  “Goda bļembu” izkaulēju,
  Pufaikai šo piespraužot…

  Komuņagu “valsti” cēlu,
  Čut ne nabu uzraudams ~
  Tuč-tuč attapos par vēlu,
  Partbiļeti bučodams:
  Trešā Atmoda man teju,
  Nahrenizēs “karjeru” ~
  Nācās fiksi “mainīt seju &
  Mest uz riņķi kažoku”…
  Tagad – atkal latviet’s es’u,
  Kurš par “valsti” stāv un krīt!
  (Kaut kā ikdienišķo desu,
  Jāmango, jo – gribas rīt…)
  Latviet’s es’u bankās svešās,
  Latviet’s “ŠANAS” biedrībās ~
  Ka tik’ zicēt glaunās vešās &
  (IT KĀ) “būt pie teikšanas”!
  Ka tik’ es pie puspriekšniekiem,
  Skaitos (vismaz – formāli):
  Kaut vai – “atbildīgs” par niekiem,
  Kaut – ņirdz ļaudis (normāli)!…

  Latviet’s, biedri, vienmēr būšu,
  Lai vai kādas varas nāks ~
  Šitāds “darbiņš” nav par grūšu,
  (Jo – bez tā man totāls VĀKS!!!)
  Štrunts par to, ka svešās mēlēs,
  “Progmērus” liek proponēt,
  Kāpēc sīkas purva dēles,
  Piezīžas, kur tik’ var spēt:
  Po(fig), vai no austrumkraja,
  “Ukazs” latv(ij)ietim nāk,
  Vai no rietumširmja haja,
  Zombēt “virsvērtības” sāk ~
  Latviet’s “elastīgi” klanās,
  (Sv)īzdams frakas stērbelēs,
  Fiksi bučot …(roku) manās,
  VISIEM, kas to paģērēs.
  (Dabiski – par “grašiem sūriem”,
  Latviet’s priecīgs andelēt,
  Tēvzemi ar visiem “stūriem” ~
  Rubļos / centos “konvertēt”…)

  “Latviet’s biju, latviet’s es’u,
  Latviet’s mūžam palikšu…”
  Na(fig) spešal gruzīt stresu,
  KĀDS es “galvu nolikšu”…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 10. Kādā veidā Vājonis ir dabūjis pielaidi valsts noslēpumiem? Tak skaidri redzams, ka viņš darbojas nevis Latvijas, bet Krievijas un “russkij mir” interesēs! Vājoņa aicinājumi nelietot latviešu valodu ir tieši tas, ko vēlas Krievija – krievisku Latvija ar stiprām “russkij mir” pozīcijām. Putins ir izkalkulējis un arī praksē pārliecinājies, ka vieglāk ir okupēt valsti vai teritoriju ar plašu “russkij mir” nekā valsti, kur vismaz 75% iedzīvotāju atbalsta valsts dibinātājtautas jeb valsts nācijas valodu, kultūru, tradīcijas.
  Vācijā ir liela turku kopiena. Tak neesmu dzirdējusi, ka Vācijas prezidents aicinātu vāciešu tautu, ierēdņus, politiķus ar turkiem runāt turku valodā.
  Uzskatu, ka Vājonis pārkāpj Satversmes preambulā rakstīto – “Latvijas valsts ir izveidota (..), lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem.”
  Vājoni, latvieši neizveidoja Latviju, lai garantētu krievu valodas pastāvēšu un attīstību!

  • Да, экая ты все таки дура! Просто супер.

   • grafistam kā īstam nacistam riebjas tie krievi, kuri neatbalsta putinu un kuri nenoliedz, ka Krievijas krievi 1940. un no 1945.-1991.gadam okupēja, kolonizēja un rusificēja Latviju.
    grafists ir visīstākais rusofobs, šovinists un krieviski rakstošs nacists.

    • Вау, как пафосно! Значит зацепил. Дура ты набитая, Галя. И не называй себя русской, ты этого недостойна!

     • Grafists domā, ka viņš kustina pelēkās šūniņas… Patiesībā viņš ir totāli nozombēts…

     • Да нет уж. Это вы сами настоящие зомби, и ты сам и дура Галя, и ваш сказочник депутат.

  • Paldies par iespēju ticēt,ka starp krieviem ir arī cilvēki,kuri spēj līdzi just ne-savējiem. Pēc valodu referenduma un putleristu sarīkotās naida zombēšanas kampaņas, jau šķita, ka tādu kā Jūs vairs nav palicis. Pat tie krievi, ar kuriem kopā ir augts,kurus esmu uzskatījis par draugiem, kuri perfekti pārvalda latviešu valodu, nav imūni pret putleristu naida propagandu.
   Lai Jums veicās!

 11. Kas deva Vējonim komandu FASS ? Un sākt reklamēt krievu valodu? Un tas tik organizēti, ka izskatās kā nejauši?

 12. Jā, jā, tu vēl nepieminēji tos cieņas un apbrīnas apliecinājumus, ko krievu tauta izrādīja latviešiem
  nesenajā vēsturē: Gulagu, 1938-39. gada tīrīšanas, valsts okupāciju 1940. gadā, 50 okupācijas gadus, 2 deportācijas un pēckara tīrīšanas. Tiešām, kā tu saki, krievu tauta bija vienīgā pasaulē, kura izrādīja
  tik neglaimojošus un politkorektus cieņas apliecinājumus latviešiem! Jāpiekrīt tev, aprobežotie latvieši, kas nemāk to visu novērtēt!

  • Ах, вы бедненькие, сейчас зарыдаю. Что, во всём этом весь народ по вашему виноват?! От сталинских репрессий русский народ пострадал даже большего вашего!

 13. Tai bildē ir domāts Vējonis un viņa eksperti?

 14. nagliņš spīpējies!

 15. Vai Vējonis būtu KF ietekmes aģents?

 16. Labi, ka vienreiz Latvijas rusifikatori tiek izcelti dienas gaismā. Paldies Šnorem,protams, bet būtu vēl labāk ja NA lietas labā kaut ko tiešām arī sāktu darīt.

 17. Ļoti labs raksts. Šņorem 100% taisnība.
  Vējoni vajadzētu izvērtēt DP.

 18. Benedikts Stuberovskis Atbildēt

  šņorēn, mums no tevis šķebina, liekēdi..

 19. Acīmredzot savā ģenētiski determinētajā aprobežotībā latvieši nemaz nav spējīgi aptvert savu panākumu aizvadītajos 25 gados. Minētajā laikā latvieši iemanījās zaudēt krievu tautas cieņu un apbrīnu. No visām tautām, kuras objektīvu apstākļu ietekmē var vislabāk pazīt latviešus, krievu tauta bija vienīgā, kura latviešu tautai patiesi apliecināja cieņu un apbrīnu, darīja to atklāti no visas sirds bez visniecīgākajām pieglaimošanās un samākslotā politkorektuma pazīmēm. Citas tautas, kuras dzīvo līdzās, pret latviešiem vienmēr ir izturējušās savādāk. Praktiski izturējušās bez cieņas un apbrīnas, ko var pat atklāti demonstrēt, neizjūtot ne mazākos sirdsapziņas pārmetumus par savu necienīgo attieksmi un netaktiskumu. Labi ir zināms, kā pret latviešiem izturās lietuvieši, igauņi, poļi, vācieši, ebreji. Viņu attieksme nav salīdzināma ar krievu attieksmi.

  • mums ir pat uzskatāms cieņas un apbrīnas etalons-Nils Ušakovs,kurš regulāri pauž savu cieņu un apbrīnu publiski,gan gānoties internetā,gan organizējot apbrīnojošus pasākumus Latvijas galvaspilsētā.Tā kā ne jau visu to apbrīnu esam galīgi pazaudējuši,toties laiku pa laikam esam spiesti atcerēties,kur ir mūsu vieta šajā valstī,kuru “apbrīnot”savulaik ieradās Nila senči.

  • Pēc 1917.g. revolūcijas līdz PSRS sabrukumam dažādos laika posmos krievu propoganda cienīja un jūsmoja par Latviešu sarkaniem strēlniekiem,viņu varoņdarbiem revolūcijas un pilsoņu kara laikā.Izņēmums bija 1937- 1940 .g. kad tika veikta latviešu masveida iznīcināšana krievijā ne pēc šķiriskā principa ,bet tautības dēļ, sākot ar latviešu izcelsmes sarkanās armijas ģenerāļiem un zemāk līdz pat kolhoza kalējam.Laiki mainās ,mainās arī propogandas iespaidotie krievu prāti.Tagad latviešu sarkanie strēlnieki tiek rādīti kā ļaundari,pielīdzināti 2.pasaules kara leģionāriem ,bet strēlnieki kas cīnījās O.Kalpaka un vēlāk J.Baloža vadībā par Latvijas neatkarību tagad ir seperātisti.Vēl latvieši tiek dēvēti par fašistiem un gansiem.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Politiķi laukos zvejo balsis

Tuvojoties 13. Saeimas vēlēšanām, deputātu kandidāti dodas biežākās vizītēs pie Latvijas vēlētājiem uz novadiem.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+