×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
18. decembris, 2013
Drukāt

Edvīns Šnore: Gluži kā LPSR prezidents (49)

Foto: LETAFoto: LETA

1990. gadā man bija 16 gadu. Mēs, neliela vidusskolēnu grupiņa, izcīnījām galveno balvu republikāniskā konkursā – braucienu uz Dāniju. Neviens no mums nekad nebija bijis ārzemēs, tāpēc notikums bija gana nozīmīgs. Kā šodien atceros sarežģīto PSRS ārzemju pases kārtošanas procesu. Atceros arī uzaicinājumu pirms ceļojuma ierasties LPSR Komjaunatnes centrālkomitejā Kirova ielā 45/47 uz instruktāžu. Atmiņā iespiedies nelielais cekas kabinetiņš un bārdainais vīrs, kurš atsēdies uz galda malas mums mācīja, kā padomju pilsoņiem ārzemēs ir jāuzvedas. Tas bija LĻKJS CK sektora vadītājs Pēteris Vaivars.

Lasu, ka Latvijas valsts prezidents A. Bērziņš grasās virzīt Pēteri Vaivaru par Latvijas ministru prezidentu. Neteikšu, ka būtu ļoti pārsteigts, vērojot A. Bērziņa pēdējo gadu aktivitātes. Tomēr šoreiz radās vēlme paust savu viedokli publiski. Izskatās, ka biedrs Bērziņš lēnām, bet noteikti tuvojas tai bīstamajai robežai, kad ar savu darbību sāk diskreditāt šo valsti. Līdzīgi kā savulaik viņa Lietuvas kolēģis Paks, kuru Seims atstādināja no amata par sakariem ar Krievijas mafiju.

Es nezinu, vai Andris Bērziņš ir saistīts ar kriminālo pasauli, taču Krievija viņam pilnīgi noteikti simpatizē. To nevar nejust. Krievija, PSRS, NVS un viss, kas ar to saistīts. Tikai aklais nevar neredzēt, cik neērti Latvijas prezidents jūtas un iznesas Rietumos un kā atplaukst NVS līderu sabiedrībā. Tāds iespaids, ka neatkarīgā Latvija ar visu savu prorietumniecisko virzību viņu apgrūtina un daudz laimīgāks Andris Bērziņš būtu, ja PSRS nebūtu sabrukusi. Kā LPSR ministra vietnieks viņš lieliski iekļāvās PSRS okupācijas administrācijā, kur acīmredzot arī nāca pie atziņas, ka īstie lietu darītāji ir komunistiskās partijas un komjaunatnes nomenklatūras cilvēki.

Es neizslēdzu, ka Pēteris Vaivars varētu būt arī tikai dūmu aizsegs. Nebrīnīšos, ka nosvinējis 7. janvāri, A. Bērziņš cels priekšā savu īsto premjera kandidātu – LĻKJS CK bijušo pirmo sekretāru Ivaru Priedīti. Atšķirībā no visiem iepriekš minētajiem viņam ir makroekonomiska pieredze, dziļa izpratne par bankām, un pēc Krājbankas bankrota viņš ir atvērts jauniem izaicinājumiem.

Varētu, protams, tikai pasmīnēt par prezidenta Bērziņa darbību, ja vien visa šī komunistu, komjauniešu un čekistu nomenklatūra, kura pārņēma Latvijas ekonomisko un politisko varu pēc 1990. gada 4. maija, nebūtu nodarījusi mūsu valstij tik daudz ļauna un neturpinātu to darīt arī šodien. Runa nav tikai par izzagto un prihvatizēto valsti, runa ir par sabiedrības morāli un vērtību sistēmu, kuru šie sarkanās nomenklatūras pārstāvji ar savu piemēru turpina ietekmēt.

Biju šokā, kad vakar LTV intervijā prezidents atteicās atzīt jebkādu savu atbildību par Zolitūdes traģēdiju, lai gan kā Saeimas Tautsaimniecības komisijas vadītājs aktīvi lobēja grozījumus Būvniecības likumā, mazinot kontroli pār būvniecības nozari, kā rezultātā kļuva iespējama Zolitūdes traģēdija. Vakar Bērziņš gandrīz atkārtoja bēdīgi slavenā “Maxima” (bijušā vadītāja) Jasinska preses konferenci, paziņojot, ka atbildību lai uzņemas citi.

Kauns, gods un tamlīdzīgas buržuāziskas īpašības īstiem komunistiem acīmredzami nepiemīt. Kamēr no Latvijas politiskās skatuves nepazudīs šie kompartijas, komjaunatnes un čekas nomenklatūras biedri, būtiskas izmaiņas Latvijā sagaidīt būs grūti. Jābūt gataviem arī turpmāk uzklausīt nenogurstošo propagandu par milzīgajām iespējām Krievijā un NVS, par krievu valodas ārkārtējo nozīmi, par vajadzību tuvināties ar austrumiem gan fiziski, gan garīgi un par nepieciešamību atrast tādu premjeru, kas visas šīs lietas, ja ne virzītu, tad vismaz netraucētu tām.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (49)

 1. Pietiks līkumot ! Lindermani par prezidentu ! Ždanoku par premjeru ! Rubiku par ārlietu ministru ! Un Latvija kļūs par paraugvalsti ! (paraugguberņu)

 2. Edvinu Snori, Alvi Hermani no JRT, vai tml realistiskus patriotiski noskanotus inteligences parstavjus vajadzetu prezidenta kandidatos, nevis atkal kartejos kompartijas pakalpinus, cekistus.
  Tiesi sie fakti ari neparprotami apliecina musu vel ar vien de facto esoso padomisko realitati, kura mums nav izredzu sagaidit kaut ko jedzigu.
  Komunisti, tapat ka fasisti, nedrikst valdit neviena demokratiska sabiedriba.
  Tiesi vini ari noblokeja lustracijas likuma pienemsanu, kas tadiem liegtu piekluvi pie varas.
  Un kamer tas nebus panakts, tikmer mes esam un busim kremla province, ar visu izrietoso.

 3. Vislielākos mēslus ir taisījis un vēl joprojām taisa un taisīs bij. Saldus partorgs Brigmanis. Šis vilks aitas kažokā iefiltrējās jaunajā Zemnieku (Ulmaņa laikā īsti nacionālā) savienības partijā. Arī Zaļajos ir vecie KP aparačiki. Piebiedrojās vēl viens partorgs Lembergs. Pašreiz šī kliķe taisās lemt par Latvijas nākotni. Kopā ar Sudrabu ( es tā neesmu!) un Ušakovu jau esot 51 balss! – Lūk, te tas suns ir aprakts! Un Brigmanis grib lemt arī par ministru kandidātiem! Ak, šausmas! Vai patiešām atkal kautkādas tumšās machinācijas nogremdēs Balto Latviju?

 4. konformkomunis†s biedrs Berziņa kungs – valsts pirmais pensionārs!

 5. Nu ko var ņemties un muldēties bez vajadzības..Nu ,laikam tak nav ko darīt…E.Šnorem

 6. Pilnīgi piekrītu. Bez politmafijas atbīdīšanas nost no varas mūsu valstij nekad neizdosies uzplaukt.

 7. PALDIES EDVĪNAM ŠNOREM PAR ŠO RAKSTU!!!

 8. b. Bērzi;ņš laikam arī ir ar pieredzi Unibankas izputēšanā un izzušanā, bet I.Priedītis – savukārt Krājbankas izputēšanā un izzagšanā. Tāds tādam labs.

 9. patiesām šausmām domāt par 2015. gadu, kad būsim ES prezidējošā valsts. Skatoties uz Daļu Gribauskaiti, ir lepnums par kaimiņzemi, kurai ir tik drosmīga, patiesa un labi izglītota prezidente, kura “spīd” visos ES pasākumos. Ko “mūsu” prezidents? Ne runāt, ne domāt, ne izskatīties eiropejiski nav spējīgs…Tāds pašmāju vecītis ar pamatīgi atpalikušiem uzskatiem un vēl atpalikušāku rīcību, kas izriet no domāšanas neatbilstības ne laikam, ne situācijai…Pieradis “šeftēties ar savējiem” , turpina to darīt, tikai jau ne SEB bankas mērogā, bet…VISAS VALSTS!

  • Visticamāk Bērziņš izies priekšā un pateiks savu tradicionālo: “No manis tagad nekas neskanēs.”
   Ārzemnieki no sākuma lūrēs, brīnīsies, pēc tam jau sapratīs, ar ko darīšana.
   Apmēram, kā Obama, kurš ļoti uzmanīgi un līdzcietīgi klausījās un kratīja ar galvu, kad Bērziņš izteicās.

 10. Bērziņš,TV raidījumā,izvaicāts par cilvēktiesībām Krievijā,atbildēja,lai labāk skatoties uz cilvēktiesībām Latvijā!? Tas izsaka daudz par viņu,salīdzināt Latviju ar Krieviju šajā jomā!? Vai tad tas ir latvijas prezidents,viņš taču Latviju pārdotu Krievijai pie pirmās iespējas!

 11. kāds no Valmieras grupas, no TP

 12. Kā naglai uz galvas!!!! Nu vajag tik precīzi un lakoniski!!!

 13. Tādi kā Šnores kungs, diemžēl ir liels retums. Par ko jāuztraucas un jādomā, vai šai valstij vēl ir nākotne. Arī es 1990/91 gadu mijā braucu uz Zviedriju pie radiem (17 gadu vecumā) un izgāju cauri vienai otrai komunistu ēkai. Zinu par ko runa. Palaida, jo mamma uzrakstīja iespaidīgu motivācijas vēstuli. Bet atceroties tos ģīmjus vēl tagad šermuļi skrien pār kauliem.

 14. Paldies bijušajam kolēģim Edvīnam par šo rakstu – desmitniekā !!!

 15. Paldies Tev, Edvīn, par šo kritikas akmeni, ko Tu ar savu atmaskojošo rakstu trāpīgi iemeti retrogrādu – neatkarīgas latviskas Latvijas noliedzēju un nelabvēļu purvā.

 16. M’es ejam pa apli un b’usim atpa’ha’l 1990. gfad’a

 17. Lasu, ka Latvijas valsts prezidents A. Bērziņš grasās virzīt Pēteri Vaivaru par Latvijas ministru prezidentu. Neteikšu, ka būtu ļoti pārsteigts, vērojot A. Bērziņa pēdējo gadu aktivitātes. Tomēr šoreiz radās vēlme paust savu viedokli publiski. Izskatās, ka biedrs Bērziņš lēnām, bet noteikti tuvojas tai bīstamajai robežai, kad ar savu darbību sāk diskreditāt šo valsti. Līdzīgi kā savulaik viņa Lietuvas kolēģis Paks, kuru Seims atstādināja no amata par sakariem ar Krievijas mafiju.

  – kāds tur būtu brīnums,- Bērziņš taču, liekas, bija labs partijas un “padomju” darbimieks!

 18. Starp citu arī šīs avīzes dibinātājs un tagad komentētājs V. Krustiņš kā LKP CK izdevniecības izdotā Latvijas Komjaunatnes CK orgāna Padomju Jaunatne galvenais redaktors piederēja PSKP nomeklatūrai. Ko nu, Šņores kungs?

  • Krustiņa kungam mēs piedosim, jo viņš nav prezidents un Latviju neved uz postu un pat nebrauc uz Olimpiādi, bet atļauj publicēt Šņores rakstu, par ko milzīgs paldies un sapratne par pagātni.

  • Krustiņa kungs arī padomju laikos bija nedaudz disidents. 🙂 Jocīgi jau skan – nomenklatūrists-disidents. 😀 Un tomēr: viņš nebija vienīgais, nebūt ne vienīgais. Berklavs jau arī bija disidents.

 19. Pie visa klāt Vaivara seja nespēj apslēpt alkoholisma pēdas.

 20. Jā… sajūsmai par Latvijas neatkarību vajadzēja noplakt brīdī, kad 5. Saeima pirmo pieņēma nevis Likumu par deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju, bet gan Medību likumu…Vairāk nekā 20 gadus ir ar likumiem stiprinātas nodevēju šlakas pozīcijas. Manuprāt, vienīgā iespēja ir pasludināt par spēkā neesošiem visus likumus, kas kaitējuši Latvijai. Un sākt visu no gala! Arī čekas maisus atvērt.

 21. Ļoti labs raksts! Un šī te vieta precīzi parāda, kāpēc mēs esam tur, kur esam: “Varētu, protams, tikai pasmīnēt par prezidenta Bērziņa darbību, ja vien visa šī komunistu, komjauniešu un čekistu nomenklatūra, kura pārņēma Latvijas ekonomisko un politisko varu pēc 1990. gada 4. maija, nebūtu nodarījusi mūsu valstij tik daudz ļauna un neturpinātu to darīt arī šodien.” Visu šo “bijušo” varzu ir jāpatriec, tikai tad būs iespējami kādi uzlabojumi!

 22. Skaidrs, ka cilvēks, kas šajos juku laikos mācējis sev nodrošināt tādu iztiku nav vienkāršs ganu zēns. Skaisti runāt neprot, toties pārvalda augstāko pilotāžu aizkulises cīņās, veikli mazgajot rokas nevainībā iebkurā jautājumā. Domāju, ka Bērziņa aktivitātēm šoreiz būs pretējs efekts, proti, tiks apzināti visi paslēptie valsts nelabvēļi, lai tik sauc savus vārdus. Ceru ka aizkavēt Latvijas iekļūšanu eirozonā vairs nespēs neviens. Tas ir ļoti svarīgs moments. Iespējams, ka tiks nočakarēta vel kāda banka; un tas ir viss.

 23. “Kamēr no Latvijas politiskās skatuves nepazudīs šie kompartijas, komjaunatnes un čekas nomenklatūras biedri, būtiskas izmaiņas Latvijā sagaidīt būs grūti.”
  – – – – – – – – – –
  To pašu esmu teicis es, un tā ir simtprocentīga patiesība. Jānāk jaunai paaudzei pie varas veco nomenklatūristu vietā. Repšes, Šlesera, Lemberga un citu padomisko pabiru rāpšanās atpakaļ pie varas ir kauns latviešu tautai.

 24. Latviesu patiesiba. Atbildēt

  Roka roku mazga un abas netiras.

 25. Malacis!
  Citādi te visi redz, ka karalis kails, bet stāsta – kādas skaistas drānas tam karalim….

 26. Augstvertigs raksts. Paldies. Tautas atmina ir isa, un ja pasviez kaulu,gatava nobalsot pat par satanu.

 27. sociāli atstumtais Atbildēt

  tas lieliskākais ir – nolieguma noliegums – mēs jau tagad esam līdz asarām smieklīgi , ja vien tas nebūtu tik nopietni … bet latvietis izvēlas … čemodānu … kapēc ???

 28. Dies dod,lai Tautai nebūtu īsa atmiņa!!!!!!! Paldies autoram par rakstu! Tau jāzina par saviem ,,varoņiem,,!!!!

 29. Patiess raksts. Paldies Latvijas avīzei un, protams, autoram Edvīnam. Piebildīšu, ka nupat Andra Bērziņa Ordeņu kapituls noraidīja helsinkiešu ieteikumu apbalvot okupācijas laika disidentu, kurš upurēja sevi, lai pasaulei pateiktu patiesību par komunistu totalitāro režīmu, lai Latviju tiktu brīva…
  Andrim Bērziņam nav vajadzīgi Latvijas patrioti, Latvijas sargi. Ko tas nozīmē? Edvīns jau pateicis.

 30. Skaidrs, ka šos vairāk kā 20 gadus gan pie varas, gan ierēdniecībā turpina apgrozīties kažoku uz otru pusi apmetušie komunisti un komjaunieši. Un šo varu viņi grib saglabāt, bīdot varas struktūrās savus cilvēkus. Bet šie cilvēki spalvu gan met, bet tikumu nemaina un visu laiku skatās Austrumu virzienā, to tagad demonstrē prezidents Bērziņš. Tāds pats ir Lembergs, kas prot veikli runāt, bet īstenībā rūpējas, lai varas spicē būtu savi cilvēki. Labi, ka uzradās Freiberga, kas mūs ievirzīja NATO, citādi tagad mēs droši jau būtu piejūgti Krievijas ratiem.

 31. Viss ir pateikts pilnīgi precīzi.Ceru, ka Vienotība tomēr nepakļausies Bērziņa spiedienam.

 32. Kas šeit notiek čekas masi ciet 30.gadus, līdz nomirs pēdējais, kas tās darbību atcerēsies, tās diktāta aktīvie darboņi par prezidentiem un ministru prezidentiem, kur palicis latviešu tautas spēka gars vai 4.atmoda bija radīta lai komunisms atgrieztos, tā izskatās. Tā izskatās, ka komunistu diktatorisms atgriežas.

 33. Autors šķiet piemirsis, ka visu Atmodu organizēja un tajā piedalījās pārsvarā tā laika Augstākā Padome. Tātad kompartijas zieds. kurš tieši, vai caur savam marionetēm joprojām ir pie varas un nu sāk justies, pietiekami drosmīga prezidenta apdraudēts. Tapēc pielieto labāko aizsardzību – uzbrukumu.
  Vairāk ir vērts palasīt sašutošo personāliju uzvārdus, nekā to špļautos sašutuma vardus… ir par ko pasmaidīt.
  Valdošās “elites” kangarāts satraucas par prezidenta centieniem atgūt Suverenitāti.
  Bērziņa idejas par “neatkarīgo” iestāžu pakļaušanu prezidentam atzīst par biedējošām.
  Uz priekšu Prezident !
  ..

  • Cik skaļi vārdi- Kompartijas zieds. Atmodu organizēja radošā inteliģence un tavs kompartijas zieds tur gribēja iefiltrēties. Nevajag taisīt melnu par baltu, arī Bērziņa gadījumā nē. Pats viņš aizdomu ēnu radījis, runājot riņķī un apkārt, neko nepasakot.

  • Nu cik ilgi var malt vienu un to pašu! Ka kompartija nevadīja Atmodu, tas taču sen kā noskaidrots! Bet gribas muldēt un muldēt, un jaukt gaisu.

 34. Paldies Edvīn par rakstu!

 35. Liels paldies par rakstu!!!

 36. paldies par patieso rakstu Edvīnam! domāju, ka NA un vienotība neuzdrīkstēsies šo komsamoļcu virzīt. Bet diemžēl mūsu Latvijā ir daudz latviešu , kas prezidenta noslieksmi un austrumiem ļoti atbalsta. To secinu arī pēc Krustpunktu zvaniem no padzīvojušām latvju babulēm.

 37. Atgādinājums studentam Šnorem -, kas palīdzēja komunistiem kažokus pārvilkt:
  “(..) Izrādās, Rolandam [Silaraupam] atbildēja, ka visu naudu pārņem PBLA un viņš neko nedabūs. Nēģeris savu bija padarījis, nēģeris varēja būt brīvs… Drīz Berlīnē notika PBLA vadības tikšanās ar Latvijas kompartijas CK sekretāra Anatoliju Gorbunova komandu, un visa nauda aizgāja citos virzienos.”
  Jānis Rožkalns: Sliktajiem vajag, lai godprātīgie klusē.

Draugiem Facebook Twitter Google+