Foto-LETA

“Eesti Energia” vienojas par degslānekļa ieguves izpēti Marokā 0

Igaunijas energokompānijas “Eesti Energia” un tehnoloģiju uzņēmuma “Outotec” kopuzņēmums “Enefit Outotec Technology” parakstījis vienošanos ar energokoncernu “San Leon Energy Plc” par tam piederošo degslānekļa atradņu izpēti Marokā, informē Igaunijas kompānija.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Viens no galvenajiem izpētes mērķiem ir noskaidrot, vai “Enefit” tehnoloģijas ir izmantojamas Marokā, Tarfaijā, atrodamā degslānekļa pārstrādei. Vēlākos projekta posmos paredzēts nodrošināt “Enefit” tehnoloģiju piegādi un uzņēmuma speciālistu iesaisti eļļas pārstrādes rūpnīcas “Enefit280” izveidē Marokā.

“San Leon Energy Plc” plāno Marokā ražot elektroenerģiju un degslānekļa eļļu. Provizoriskie aprēķini liecina, ka Tarfaijas atradnēs esošās degslānekļa iegulas kopumā ļautu saražot aptuveni 500 miljonus barelu degslānekļa eļļas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban Narvā “Eesti Energia” pabeidz pirmās “Enefit280” tehnoloģijas pārstrādes rūpnīcas būvniecību, kas pirmo degslānekļa eļļu sāks ražot septembrī.

“Enefit Outotec Technology” izpilddirektors Alo Kelders uzskata, ka šķidrās degvielas ražošanai no degslānekļa ir milzīgs attīstības potenciāls, jo tas spēj piedāvāt reālu alternatīvu naftas produktiem. Uzņēmuma piedāvāto tehnoloģiju viņš vērtē kā ne vien efektīvu, bet arī videi draudzīgu. “Noslēgtā vienošanās par sadarbību ir augsts novērtējums arī Igaunijas inženieru paveiktajam darbam,” uzskata Kelders.

Arī “San Leon Energy Plc” norāda, ka interese par elektrības un eļļas ražošanu no vietējām izejvielām ir liela.

“Eesti Energia” jau iepriekš veica degslānekļa iegulu novērtējumu Marokā. 2010.gadā tika izpētīts degslāneklis Agabala un Erahidijas atradnēs. Toreiz gan tika konstatēts, ka iegūto paraugu kvalitāte nav pietiekami laba, lai varētu izvērst vietējā degslānekļa pārstrādi.

Kopuzņēmums “Enefit Outotec Technology” dibināts 2009.gadā ar mērķi izstrādāt un piedāvāt tirgū jaunākās paaudzes “Enefit” degslānekļa pārstrādes tehnoloģijas. “Eesti Energia” pieder 60% uzņēmuma kapitāldaļu, savukārt “Outotec” – 40%.

“Eesti Energia” pagājušo gadu noslēdza ar 858 miljonu eiro (603 miljonu latu) apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā 2010.gadā. Uzņēmuma tīrā peļņa pērn pieauga par 28% – līdz 149 miljoniem eiro (104,7 miljoniem latu). “Eesti Energia” pagājušajā gadā pārdeva 10,7 teravatstundas elektroenerģijas, kas ir par 0,1% mazāk nekā 2010.gadā. Uzņēmums pērn arī veica investīcijas 508 miljonu eiro (357 miljonu latu) apmērā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.