Uncategorized

Efektīvas receptes matu laminēšanai mājas apstākļos 16

Publicitātes foto

Matu laminēšana ir viena no pieprasītākajām skaistumkopšanas procedūrām frizieru salonos. Pēc tās mati kļūst spīdīgāki, “dzīvīgāki”, gludāki un paklausīgāki. Vai jūs zinājāt, ka matus laminēt ir iespējams arī mājas apstākļos? Lai to izdarītu, būs vajadzīgi daži produkti un mazliet pacietības. Iegūtais rezultāts būs efektīvs līdz pat 5 nedēļām. Pēc tam procedūru varat atkārtot!

1.variants: Laminēšana ar želatīnu
Kā pagatavot nepieciešamo matu masku: jāņem 1 ēdamkarote sausā želatīna (bez krāsvielām, bez smaržvielām), jāieber trauciņā, jāaplej ar 3-4 ēdamkarotēm karsta (ne verdoša!) ūdens un rūpīgi jāizmaisa. Jāļauj nostāvēties 20 minūtes, pēc tam vēlreiz jāizmaisa un iegūtajai konsistencei jāpievieno puse ēdamkarotes matu eļļas vai matu balzama, ko jūs lietojat. Vēlreiz jāizmaisa (svarīgi ir izmaisīt līdz vienmērīgai konsistencei, lai masā nebūtu burbuļu).
Izmazgājiet matus kā parasti, nosusiniet slapjumu dvielī. Mitros matos ieklājiet iegūto masu. Svarīgi – nepieskarieties matu saknēm! Sāciet to ieklāt 3-4 cm no matu saknēm virzienā uz leju, uz matu galiem. Uzvelciet dušas cepurīti un notiniet galvu ar sausu dvieli. Turpmākās 20 minūtes uzsildiet matus ar fēnu (caur dvieli!), ievērojot 5 minūšu intervālu. Pēc tam ļaujiet masai iedarboties vēl 1 stundu. Pēc tam matus izmazgājiet siltā ūdenī (ja tie šķiet pārāk “taukaini”, mazgājiet siltā un vēsā ūdenī pārmaiņus).

2.variants: Laminēšana ar kokosriekstu sviestu
Kā pagatavot: tāpat kā pirmajā receptē – želatīnam jāpievieno karsts ūdens un jāļauj tam ievilkties, pēc tam iegūtajai masai jāpievieno 2 ēdamkarotes kokosriekstu sviesta (tam jābūt stāvējušam istabas temperatūrā, nevis no ledusskapja!) un masa rūpīgi jāizmaisa. Iegūto masu ieklājiet izmazgātos, mitros matos, neiazskarot saknes. Uzvelciet dušas cepurīti un notiniet galvu ar sausu dvieli. 20 minūtes karsējiet matus caur dvieli ar 5 minūšu intervālu. Ļaujiet šim kokosriekstu maisījumam ievilkties vairāk par stundu, bet ne ilgāk par 1 stundu 20 minūtēm. Pēc tam matus izskalojiet siltā, tad vēsā un vēlreiz siltā ūdenī.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv