Eiropas čempionāta finālturnīra spēle basketbolā starp Latvijas un Turcijas valstvienībām ”Ulker” arēnā Stambulā.

Efektīvi un efektīgi – Latvija uzvar Turciju! (plus foto) 4

Latvijas basketbola izlase ceturtdien Stambulā smagā un nervozā Eiropas čempionāta D apakšgrupas noslēdzošajā cīņā ar 89:79 (24:22, 23:16, 22:25, 20:16) uzvarēja mājinieci Turciju, līdz ar to astotdaļfināla pretiniekos iegūstot parocīgo Melnkalni, izvaroties no tikšanās ar favorīti Spāniju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas izlase tika pie ceturtā panākuma piecos mačos, pirmo reizi Eiropas čempionātu finālturnīros izcīnot četras uzvaras pēc kārtas.

Līdz ar to Latvija D apakšgrupas turnīrā ieņēma otro vietu aiz Serbijas, kamēr Melnkalne C apakšgrupā palika trešā. Zaudējot turkiem, Ainara Bagatska trenētā komanda grupā būtu ceturtā, tādā gadījumā tiekot uz spēcīgo Spāniju.

Latvijas izlasē kārtējo rezultatīvo spēli nodemonstrēja Kristaps Porziņģis, kurš guva 28 punktus, savukārt labāko maču šajā turnīrā aizvadīja komandas kapteinis Jānis Blūms, kurš iemeta 17 punktus, realizējot piecus no astoņiem tālmetieniem. Vēl deviņus punktus pievienoja Dāvis Bertāns, bet viņa vecākais brālis Dairis iemeta astoņus punktus.

Tikmēr Turcijas izlasē neapturams bija jaunais talants Džedi Osmans, kurš izcēlās ar 24 punktiem, bet Melihs Mahmutoglu pievienoja 19 punktus.

Spēle aizritēja nervozā atmosfērā, kurā Latvijas izlase praktiski visu laiku bija vadībā, taču ne uz brīdi nevarēja uzelpot, jo turki ik pa laikam ar precīziem tālmetieniem saglabāja cerības uz izglābšanos. Sākot no otrā puslaika, ļoti pamanāmi bija arī tiesneši, kuri piezīmes piešķīra arī strīdīgās epizodēs.

Latvijas basketbolisti pēc puslaika bija vadībā ar 47:38, bet trešajā ceturtdaļā pārsvars bija arī 68:54. Pēc tam gan turki saņēmās un pirms pēdējās ceturtdaļas Latvijas pārsvars bija vien seši punkti (69:63), kurš pēdējā nogriežņa sākumā saruka līdz diviem. Tomēr spēles izskaņā Latvija nodemonstrēja aukstasinību, atjaunojot desmit punktu pārsvaru, to arī veiksmīgi saglabājot.

Latvijas izlasei nākamā spēle būs svētdien, kad astotdaļfinālā būs jātiekas ar Melnkalni.

Vēl ceturtdien šajā grupā Serbija ar 74:54 (18:13, 24:12, 14:11, 18:18) sagrāva Beļģiju, bet Krievija ar rezultātu 82:70 (23:16, 20:15, 18:23, 21:16) pieveica Lielbritāniju.

Noslēgumā Serbijai, Latvijai un Krievijai bija pa četrām uzvarām piecās spēlēs, bet rēķinot savstarpējos rezultātus pirmā bija Serbija, kamēr Krievija ieņēma trešo vietu. Turcija tika pie divām uzvarām trīs spēlēs, kamēr Beļģija čempionātu noslēdza ar vienu uzvaru, bet Lielbritānija ar piecām neveiksmēm.