×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

EFSF šefs: eiro zonai sabrukums nedraud

Foto- LETAFoto- LETA

Par spīti postošajai parādu krīzei, eiro zonai sabrukums nedraud, otrdien paziņoja tā dēvētā eiro zonas glābšanas fonda jeb Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF) vadītājs Klauss Rēglings.

“Eiro zona nesairs,” viņš sacīja žurnālistiem Singapūrā, uzsverot, ka investoru bažas par šādu notikumu attīstības gaitu ir nepamatotas. “Neviena valsts netiks piespiesta izstāties no eiro zonas,” apgalvoja Rēglings.

Pēc viņa teiktā, kredītreitingu aģentūras “Standard and Poor’s” (S&P) pirmdien veiktais EFSF augstākā līmeņa reitinga AAA samazinājums par vienu pakāpi – līdz AA+ – būtisku ietekmi neradīs, jo divas citas reitingu aģentūras “Moody’s” un “Fitch” saglabā fondam piešķirto augstākā līmeņa reitingu.

“Par to nevajadzētu pārlieku raizēties. Kamēr šādu lēmumu pieņēmusi tikai viena aģentūra, nav nekādas nepieciešamības veikt kaut kādas darbības,” sacīja eiro zonas glābšanas fonda šefs.

S&P pirmdien pavēstīja, ka EFSF reitings samazināts, jo piektdien S&P pazemināja divu svarīgu EFSF garantētājvalstu – Francijas un Austrijas – reitingus no AAA līdz AA+. S&P uzsvēra, ka EFSF reitings var tikt atjaunots AAA līmenī, ja fondam tiks atrastas jaunas garantijas.

EFSF izmanto to fonda dalībvalstu garantijas, kurām ir augstākais reitings AAA, lai aizņemtos finanšu tirgos to valstu vajadzībām, kuras pašas vairs nespēj aizņemties tirgos par pieņemamām likmēm.

Pēc Francijas un Austrijas reitingu pazemināšanas vairs tikai četrām EFSF dalībvalstīm ir augstākais reitings AAA.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+