×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

“Efterklang” atspulgu mūzika Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

18. augustā mūzikas namā “Daile” koncertu sniegs Dānijas grupa “Efterklang”, kas prezentēs tās jaunāko projektu “Liima”. Koncerts iecerēts, atzīmējot Dānijas Kultūras institūta Latvijā, Igaunijā un Lietuvā 25. jubileju, kura svinībās koncertu piedāvā nepieradinātās mūzikas biedrību “Skaņu mežs”.

Grupa “Efterklang” ir 2000. gadā dibināta indīroka grupa no Kopenhāgenas. Tās daiļrade ir ieņēmusi dažādas formas, ieskaitot elektroniku, eksperimentālo popmūziku, laikmetīgo kompozīciju un skaņu celiņus filmām. “Efterklang” mūzikas virzienu gana poētiski raksturo arī grupas nosaukums – “efterklang” dāņu valodā nozīmē “atbalsošanās atmiņā”, bet tikpat labi arī – “atspulgs”.

“Efterklang” mūziku izdod prestižā britu izdevniecība “4AD”, un ansambļa ceturtais albums “Piramida” ne tikai ir sasniedzis komerciālus panākumus (astotais visvairāk pārdotais 2012. gada albums Dānijā, kā arī iekļūšana vienā no “Billboard” visvairāk pārdoto ierakstu topiem), bet arī izpelnījās kritiķu atzinību.

“Ir neskaitāmi iemesli, kāpēc “Piramida” uzskatāms par “Efterklang” līdz šim labāko sniegumu. Jūs varat apmaldīties šā ieraksta pasaulē: tas ir tieši tik bagātīgs un dziļš gan muzikālā, gan – ja esat noskaņoti to tā uzlūkot – konceptuālā izpratnē,” raksta medijs “Drowned in Sound”.

Lai gan “Efterklang” sastāvā ir trīs mūziķi – Kaspers Klauzens, Madss Kristians Brauers un Rasmuss Stolbergs, koncertos šo trijotni vienmēr papildina viesmūziķu pulks, bet pēdējā pusotra gada laikā kā viesis grupai pievienojies somu perkusionists Tatu Renke. Viņa muzikālais ieguldījums pakāpeniski ietekmējis grupas skanējumu, kā dēļ arī tapis jaunais “Efterklang” projekts “Liima”. Projekts tiek raksturots kā grupas sadarbības projekts ar Renki, un te manāma grupas tieksme mainīt tās skanējumu.

Medijs “Time Out” projekta “Liima” priekšnesumu nodēvējis par “brīnišķīgu ceļojumu cauri dažādu stilu un noskaņu virknei”, piebilstot, ka projekta mūzikai piemīt īpaši “dzīva” un spontāna sajūta. Tikmēr “Clash Music” savukārt par “Liima” koncertu Londonā rakstīja šādi: “Liima koncertā spēlēja tikai un vienīgi jaunu materiālu, ja vienu vienīgi pieļaujot vienu vai divus izņēmumus ar vecākām “Efterklang” dziesmām, tomēr starp grupu un publiku tūlītēji izveidojās saprašanās. Kaspera Klauzena vokāls ir tikpat valdzinošs kā allaž, un viņa melodijas rada patīkamu kontrastu iepretī raupjajai ansambļa mūzikai.”

“Liima” koncertu muzikālais materiāls tapis vairākās rezidencēs – daļa materiāla tikusi ierakstīta divās nedēļās, ko grupa pavadīja Somijā, savukārt vēl piecas dziesmas tikušas uzrakstītas Berlīnes studijā “Vox-Ton”. Visbeidzot, šā gada janvārī mūziķi nedēļu uzturējās Stambulā, kur sacerēja noslēdzošo daļu muzikālā materiāla. Tapusī mūzika tiks atskaņota arī Rīgā.

“Liima” uzstāšanās mūzikas namā “Daile” ir daļa no Dānijas Kultūras institūta Latvijā 25. jubilejas svinībām. Tās ietvaros Latvijas Nacionālajā bibliotēkā tiks prezentētas arī latviešu mākslinieka Voldemāra Johansona un dāņu mākslinieka Kristiana Skjoda skaņu instalācijas.

VARBŪT NODER!!

“Efterklang” koncerts: 18. VIII 20.00 Mūzikas namā “Daile”

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 5 – 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+