×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Atbrauca ar tankiem, aizved uz līķratiem

Foto - LETAFoto - LETA

Komentētāji un politiķi iesiluši, paredzot, kas tuvākā nākotnē notiks ar Reformu partiju. Ka tā būtu beigta un pagalam, bez šaubām, būs notiesājams saldēdiens krabjiem oligarhiem un nikniem konkurentiem. Un uz to pusi iet. Diezgan ticami, ka reformistu nākamais kongress jūlijā tiks pašrocīgi numurēts kā pēdējais.

Tad skatīsim – vai būs akurāt partijas likvidācija vai sašļukšana par pārdurta un gaisu izlaiduša balona pūslīti, vai aizspietošana uz citām veselīgākām partijām. Āboltiņas kundzes sāpes ir patiesas, kā noniecina viņas ģimenes draudzeni un partneri uz mūžu, un “Vienotības” līdere jau papletusi rokas, lai reformistus masveidā piepulcētu savējo bariņā. Masveidā – tas ir, duci vai divdesmit RP biedrus, kas arī būtu visas atliekas no kādreiz tūkstoš saules apmirdzētajiem tālu ceļu gājējiem. Diezgan neskaidri iztēlojos, ko ar tādu bagātību Solvita darīs, jo tur katra persona, it īpaši Zatlera meitenes, ir Ēģiptes valdnieces Kleopatras troņa augstumos, taču nešaubīgi, ka reformu un tiesiskuma zaldāti kļūst par šīs koalīcijas klibo kāju un “Vienotības” ģenerāļa Dombrovska problemātisku un grūti risināmu vienādojumu.

Tā kā uzrunāt partijas ir gandrīz tāpat kā vērsties pie izplatījuma, tad neuzmākšos un nelasīšu lekcijas, ko citādi vajadzēja darīt uz tankiem atbraukušajai ZRP, lai nepārtaptu par glītu nulli.

Tikai dīvaini cilvēki, kam prāts nesas uz jokiem, Latvijā dibina partiju, paziņojot, ka tā nebūs latviešu partija, bet ka “visi būs mūsējie”. Tad tie, kas gribēja gardi ēst un dzert kopgaldā, saņem rēķinu no Liepiņiem un Kalniņiem, kuru balsis nav vajadzīgas. Bez tam reformisti nacionālajos jautājumos pasvītroti turas ar savu tuvāko – “Saskaņas centra” prokrievisku spēku, ietiepīgi balso pret koalīcijas virzītiem priekšlikumiem, un tad tā alga ir izgāšanās pašvaldību vēlēšanās kā drīzas bojāejas priekšvēstnesis. Vēl bija sīkāki iemesli, piemēram, ka Ķīļa kungs dzīvoja uz Griničas meridiāna, bet Latvija atrodas uz 57. paralēles, ka noteikšanu partijā sagrāba kodols, kurā dominēja bizes, zīda lakati un zeķubikses. Pirms kāda laika dakteris, vērojot RP konvulsijas, dotu ekspertīzi, ka reformistus nosmacējuši atriebīgi, asinskāri pretinieki, taču tagad viņš ieprotokolēs, ka nelaimīgais izdarījis pašnāvību, un pacienta suicīdās tieksmes izpaudās ik uz soļa. Mierinājuma vārdi ir, ka partijas rindas līdz pēdējam nav pametušas visaugstākās kvalifikācijas juristes, dr. Zatlera medmāsiņas, tāpēc nav problēmu, lai prof. Sondore-Kukule vai cita madāma sagatavotu un atstātu korekti noformētu RP pēcnāves zīmīti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+