Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Dziest Alda smaids, mazinās bauda…3

Foto: Zane Bitere/LETA

Kaut valdība jāveido ar smaidu un baudu, kā pamācīja prezidenta nominētais premjera kandidāts Aldis Gob­zems, koalīcijas konstruēšanā, partiju attiecību harmonizēšanā neveicas tik dinamiski raiti, kā nazis griež sviestu.

Iet grūti, nav izslēgts, ka trūcīgā advokāta akmeņainais ceļš uz augsto amatu ievīsies tutū galapunktā un saldo sapni,

ka “KPV LV” līderis par svētību valstij kļūs Viņa Ekselence Latvijas Ministru prezidents, brutāli sabradās. Ar to pārsvītros vienkārši būvētu komerciālu projektu, lai pakāptos pie varas un sniegtu transporta loģistikas pakalpojumus AŠ vēlamā virzienā, lai paceltu darbaļaužu materiālo labklājību līdz nepieredzētam līmenim, bet medikamentu un alko cenas pazeminātu līdz maksimāli minimālām.

Stāvokļa sarežģītībā apdzīvotās vietās, jauniešu atpūtas centros, geju klubos, kanālmalē, patiltēs, visur, kur varētu koncentrēties Gobzemkunga piekritēju bāze, eskalējas nepatika pret tautā populārā politiķa naidniekiem, kuri stopē optimālās vadības veidošanu un kuru galvas derētu uzspraust uz mieta.

Vēlēšanu uzvarētāja Alda mazo palīgu masas mostas, iziet ielās atjaunot likumu, kārtību, demokrātiju.

Un kā reaģēs starptautiskā sabiedrība, ko teiks Davosas augstkalnu forumā, uzzinot, ka ar Gobzema valdības gāzēju vīrusu aplipinātie panākuši savu?

Ar mazā HES saražoto 1000 vatu energoresursu apveltītais jaunās politiskās elites spilgtākais talants Aldis jau karjeras startā saistīja publikas uzmanību ar nesaudzīgu kritiku pret veciem, kā raksta censoņa atbalstītāji, “nekompitentiem” vadītājiem. Nācijas vienotājs Gobzems bija vienkāršs, cilvēkiem pieejams tramvajā dzimis politiķis atšķirībā no falšiem “Saskaņas” rollsroisos, džipos braucējiem sociķiem un citiem mant­rausīgiem kolēgām.

Premjera kandidāts daudzkārt pirms un pēc vēlēšanām publicēja eņģeļu vēstījuma daiļrunas tiešraides pret nekrietnībām un piedāvāja realizācijai izslavēto Minesotas “13 soļu programmu”. Teksta bezgala izpušķojumi liecināja, ka agrāk trūcīgais advokāts kādas hidrantu ražotnes maksātnespējas procesā ticis pie kvalitatīva ūdens iegūšanas un liešanas tehnoloģijas.

Taču nācarietim radniecīgo cīnītāju par taisnīgumu nežēlīgi ekspluatēja un knābāja masu mediji.

Nedod Dievs, tikumīgam jauneklim tikt šiem kraukļiem par barību! Pret Aldi rukšķinātāju nesalauzts premjera kandidāts sastapa vēl nekompitentāku pretspēku no drošības iestāžu puses, kas nedeva Gobzemam pielaidi bez rūpīgas pārbaudes.

Alda lidojumam uz premjera krēslu saradās tik daudz ļaunvēļu, ka ne vien drošībnieki ar dunčiem cirpa iemīļotā politiķa popularitāti, bet arī aroda brāļi izdarīja milzīgu kļūdu, pēc sumpurņu pavēles izslēdzot Aldi no advokatūras un bojājot reputāciju.

Premjeram stājoties amatā, zvērinātu advokātu midzeni likvidēs, bezgožus, dubļu mētātājus nogādās slēgtā vietā, kur šaha figūras saspaida no maizes mīkstuma! Protams, arī politiskie nedraugi pildīja nezināmu krusttēvu pasūtījumu liegt tautai vēsturiskās pārmaiņas pārcelties dzīvot Gobzemē.

Dziest prezidenta nosauktā smaids, mazinās bauda.
Saistītie raksti

Valdības stādīšanas līdzgaitnieki, grandiozo ideju iepakojuma dizaina apburti, vērojuši advokāta virves staigātāja prasmes. Sapratīsim balsu neražā apdalīto ZZS, ka pat ērkšķainākais ceļš varētu vest uz organizācijas izveseļošanos, un sevišķi Zaļā partija šimbrīžam pārdosies par konfektīti.

Bet JKP, NA, “Vienotības” vēlētāji nesapratīs un jautās – kā, jūs bijāt ar mieru piedalīties Gob­zema avantūrā kā šaibiņas saēdušies trakonama pacienti?

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Virpuļviesulī cietušajā kapsētā Balvu pusē jāatjauno kapella-nojume un zvanu torņa jumts
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā” 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
1 stunda