×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Džins no Zatlera burvju lampas neizlīdīs

Zatlers_LETA

Būvmateriālu uzņēmējs Ceplis savulaik mulsināja virsleitnantu Sauso – kreisie nogriezuši armijai budžetu. Virsniekus izmetīs uz ielas, bet spējīgākie mums, rūpniekiem, būs noderīgi! Skarbā dzīve drīz vien politisko zirgu tirgū izmetīs brašos Reformu partijas puišus un Zatlera meitenes.

Politiskās laulības slēdzot, apstākļos, kad berz kā berzēdams, džins no Zatlera burvju lampas vairs ne lūgdams nelīdīs laukā – gājputniem nav ko tūļāties, jākrāmē mantas, lai nogulsnētos kur citur. Lai cik lielmanīgs būtu priekšsēdētājs Demiters, ka RP nebūs jādzer rūgtu vērmeļu malks, arī viņš bezmiegā grabinās gar stikla skapīti, kur glabājas alkohola krājumi, un pie sīvā glāzītes, galvvidu kasīdams, apspriežas ar gudru cilvēku, t. i., sevi – ko tālāk?

Lai gan Zatlera partija biedriem bijusi tikai īslaicīga laimes šķirba, nebūt ne visi kungi un jumpravas tanī ir zemē metamas “personālijas” un nododami Rīgas pilsētā nodibinātās Graustu pārvaldes pārziņā. Študierētais ekonomikas ministrs Pavļuts, svaigs kā gurķītis, viņdien apstiprināja, ka nav ne amatā noguris, ne riebumā novērsies no netīrās politikas. Pianists ir gatavs smalko etīdi spēlēt tālāk! Un ir citi fukši, kurus dzīvotspējīgāki politiskie spēki bez liekas diņģēšanās labprāt redzētu kā vērtīgu papildinājumu pie kloķiem savās rindās. Tas ir – tos reformistus, kuri nav tiktāl samaitājušies publikas acīs, ka nokļuvuši vēlētāju melnajās piezīmju grāmatiņās.

Kad nesen priekšsēdētājai Solvitai jautāju, vai viņai kādi puiši no reformistiem patīk, par atbildi “Vienotības” cienīgmāte smaidīja kā saulīte! Kopš Demiters atcēlis sarkanās līnijas, nedzīs prom pat to zatleriešu delegāciju, kura iedomātos nodibināt pazīšanos un šodien sveikt Lemberga kungu 60 gadu šūpuļsvētkos!

Tomēr varbūt labākas izredzes nākamajās vēlēšanās pastāv iekš tam, ka būvlaukums jāatbrīvo no gružiem – jaunceltnei. Skeptiķi Dombrov-ska kungam ieteiktu – rauj jupis – valdības ēku nodedzināt deviņiem uguņiem, bet labāk veikt lielo tīrīšanu. Puiši no NA noteikti spēcīgāk vadītu Izglītības ministriju nekā premjera brālēns. Sprūdža atbrīvotajam postenim derētu noskatīt spēcīgāku pašvaldību praktiķi, un, kas par to, ka no Latvijas Zemnieku savienības. Ir citas sfēras, kur pilsoņi ir pārliecībā, ka erzacministrei vajadzētu kā lodei šauties prom – tā ka lai Valdis domā un Solvita piepalīdz. Ir tāda iespēja papurināt, sakratīt, restartēt valdību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+