Pasaulē
Eiropa

Egils Līcītis: Frau Urzulu atzinīgi novērtējis pat arvien kritiskais ASV vadītājs!0

No Eiropas Komisijas (EK) prezidenta pieņemamām telpām tiek iznesta tukšo Bordo un reinvīna pudeļu baterija, izvāktas aizsāktas Havanas cigāru kolekcijas kastes, priekšistabā izbeigta trumpošana un izvadīti ārā sapinkājušies lāpītās, notraipītās drēbēs līdzstrādnieki, azartspēlmaņi. Tiek padzīti visi appelējušie eirokrāti, kancelejiskās papīru žurkas, lai atbrīvotu vietu jaunībai, sportiskiem stāviem, kuros skaidri saredzams aerobikas zālēs, tenisa kortos, iejādes manēžās, bugi vugī deju grīdās gūtais svaigais un vingrais ķermeniskums.

Vecos kraķus nomainīs ar šikām “piens un medus” tipa meitenēm, pēc eiroremonta EK administrācijas interjerā parādīsies kosmētikas galdiņš ar skropstu tušu, rūžu un vannas sāli, manikīra stūrītis. Telpās tiek iestumts trimo spogulis, kurā apģērbusies sieviete var aplūkot sevi pilnā augumā, būs frizētava un iebūvēta garderobe ar īpašu novietni Luī Vutona somiņām.

Priekšniecības uzgaidāmajā telpā varēs šķirstīt un lapot uz zema galdiņa eleganti izmētātos mājturības, modes, aktrišu dzīves stāstu pārbāztos žurnālīšus.

Jo, raugi, pēc neilga laika pusi Eiropas nomutējušā Žana Kloda Junkera atbrīvotajā darba vietā ieradīsies jaunā Eirosavienības pārvaldniece, senas Ziemeļvācijas politiķu dzimtas pārstāve, aristokrātos ieprecējusies septiņu bērnu māmiņa, hannoveriete Urzula fon der Leiena.

Tieši šo vācu blondīni augstajam EK prezidentes amatam izvēlējušies zemeslodes skaistākā un bagātākā reģiona varenie, un izvēli ar pavisam nelielu deviņu balsu vairākumu apstiprinājuši eiroparlamentārieši. Eiropa uzliek galvā aubi, dzimumu balansa projekts paģēr, lai Eiropas Komisija iekrāsojas rozā tonī, un zeķbikšu politika nosaka, ka būt par daiļā dzimuma pārstāvi, Ievas meitu ir sociālais kapitāls, kuru ērti pārvērst ienākumos un gūt prāvu peļņu.

Vai ar jauno Eiropas valdnieci politikā ienāks artistisks šarms vai gudra sievišķība?

Fon der Leiena ir roze pilnā plaukumā, ne vairs pumpurā, taču izskatās ievērojami jaunāka, meitenīgāka par saviem bioloģiskā pulksteņa notikšķētiem sešdesmit un rada sengrieķu medību dievietei Artemīdai. Pārvaldāmie nebūtu spiesti no kauna nodurt acis, kā reizēm par dažiem labiem amata priekšteča izgājieniem, kad šis “Apollons” pārāk cieši sabrāļojās ar Dionīsu. Vācu blondīne glīti izskatītos un pieklājīgi uzvestos, lai būtu jātiekas ar Brazīlijas vai Kanādas karali, vai kur nu ievītos EK vadītājas ceļš nerimtīgā cīņā par to, lai saglabātu šo planētu pie labas veselības.

Frau Urzulu atzinīgi novērtējis un labas sekmes novēlējis pat arvien kritiskais ASV vadītājs!

Kā zina stāstīt labs fon der Leienas pazinējs un kolēga bijušai Vācijas aizsardzības ministrei, mūsu kara ministrs Artis Pabriks – dāma piederot gudro, stingro lēdiju kārtai. Ciešākā divpusējā sadarbībā esot arī mūsu pazemīgā kalpa Pabrika ieguldījums, lai augstā viešņa saprastu Latviju un to, ko Latvija vēlas no Vācijas, no Eiropas. Tāpēc jaunā EK vadītāja, cerams, nedibinās ES kodolu uz citu rēķina un gribēs risināt pretrunas starp Eiropas austrumiem un rietumiem. To fon der Leiena apstiprina dotās intervijās, ka Brisele nedrīkst būt netaisna pret jaunajām dalībvalstīm, jo neviens neesot perfekts.

Ne portugāli Barozu, ne luksemburgieti Junkeru neinteresēja, kas notiek Baltijā, pie Dzintarjūras, un viņi nebija nekādi labie tēvoči Latvijai, taču hannoveriete fon der Leiena var izrādīties par gudrāku lēdiju un kļūt par labu mūsu partneri. Pabriks vēl zina stāstīt, ka vāciete esot ne no runātājām, bet no problēmu risinātājām.

Urzulai patīkot labi, gaumīgi joki, kas priekš vāciešiem ir ļoti daudz.

Tā kā nevienam netīk elpot kaitīgus oglekļa izmešus, Eirosavienības pārvaldnieci gluži dabīgi iesaistīs cīņā pret klimata pārmaiņām, pret siltumnīcas efektu, ko rada izplūdes gāzes, pret autoritārismu un pārējām neveselīgām tendencēm, kas godīgam cilvēkam bojā dzīvi. Kā bijušai Vācijas aizsardzības resora vadītājai fon der Leienai varētu būt ciešāks tvēriens un stingrāka nostāja pret Krievijas džudistu Putinu.

Un to EK prezidente intervēta pasvītro, ka sankcijas jāturpina, ja Krievija nelabojas, un ka Kremlis nepiedod vājumu. Jauki, ka ir izpratne par to, raudzīsim, vai ciets mugurkauls fon der Leienai būs arī dabā.

LA.lv