×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. aprīlis, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Kāds (vēlēšanu) cirks šoreiz atbraucis
?

Foto - LETAFoto - LETA

Jurģu dienā pašvaldību vēlēšanās startējuši 8139 pieteikušies kandidāti, kuri šo valsti pārvērtīs par ziedošu dārzu un poēzijas zemi. Laukos atgriezīsies sviesta un bekona pārpilnības labie gadi, bet pilsētas izvietos piena un ķīseļa upju krastos.

 

Atļaujiet stādīt jums priekšā šīs darba bites un čaklās skudriņas. Starp viņiem daudzi ir no tiesas godājami, krietni vīri un sievas, pieredzējuši saimniekotāji, kuri tautā jau pārbaudīti, ka nav muļķadesas. Šais sarakstos vecajiem vilcējiem kompānijā pievienoti tikumīgi jaunekļi un svaigākā Kaucmindes izlaiduma zeltenes, kuri līdz ar ilggadējo pieredzi nodrošinās novadā praktiskas iespējas izsisties uz augšu. Droši vien, ka ar vairākuma gribu šos cilvēkus norīkos atkal pie darba, lai tie gādā gaļu, maizi un malku, sniedz pakalpojumus iedzīvotājiem un veic sabiedriski derīgas lietas. Vajag uzmanīties no sapņu prinčiem, kuri it īpaši vēlētājiem parādījuši godu Rīgā un kuru lepnākā diena mūžā bijusi iesniegt savu sūnaino listi Cimdara kungam tādā augstcienībā, itin kā viņi pieteiktos mistera un mis Latvijas konkursam.

Par lielāko daļu šīs dēkaiņu publikas varētu teikt – ehē, atkal esat izlīduši! Nuja, sniegs nokusis, pali noskrējuši – sagaidījām saules brāļus, kuri apvienojušies Latvijas atbrīvošanas armijās un nopinuši taisnīgas sadales tīklus.

Zināmā mērā sīkpartijas iekvēlina sabiedrības ziņkāri, sak, kāds cirks šoreiz būs atbraucis un cik trakus numurus feinie vingrotāji, žonglieri un klauni samācījušies.

Vai resgaļi tricinās gaisu ar solījumiem (ievēlēšanas gadījumā) apgāzt valdības kursu uz eiro vai vazās vēlētājus aiz deguna, ka viņu vadībā valsts atlabs kā Hruščova atkusnī – grūti izfantazēt, ko šie zeļļi prikolīgu izstrādās, lai par pievilcīgām cenām iepirktu vēlētāju balsis. Tas nekas, ka Tinkijam Vinkijam, Pū un Lalā līdzvērtīgiem līderiem nekad nav laimējies iedzīt murdā un noķert uz žilkas vairāk par 0,3% balsotāju – vai tamdēļ teletūbiji raudāja? Kad viņi nāks, jūs viņus tūlīt pazīsiet. Ģērbušies zvejnieku zābakos, dampja mašīnistu kostīmā vai paš-
austās drēbēs pa lielceļu no Rēzeknes. Viņi klaigās – mēs par rīcību! Vienoti Latvijai! Solidaritāte ar tautu! Pie viņu labā saraksta vīna būs pieliets tik daudz ūdens, ka tur varētu apmesties uz dzīvi pat zivs! Nosmaržos vien no veiksmes stāstu garšas pastiprinātājiem, aromatizētājiem un uztura bagātinātājiem. Apzinīgam latviešu cilvēkam Rīgā jau tagad skaidrs – tukšinieku sīkpartiju dēļ vējā nedrīkst izsēt nevienu derīgu balsi, jo cīņa būs sūra.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+