Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Kā godājams vīrs tā iekrita velna izliktos slazdos?45


Pēteris Sproģis.
Pēteris Sproģis.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Tas nav negadījums, kad nelaimīgs cilvēks tiek virpuļstaba sagrābts, aiznests un iesviests aiz citiem latviešiem nešķērsojamām sarkanām līnijām. Svētais tēvs pār Kristus baptistu draudzi Pēteris Sproģis, pastrādājis Tā Kunga vīnakalnā, skaidrā prātā nokāpis no kanceles, sēdies laiviņā, īries mierīgā stāvūdenī, līdz kā pa stīgu aizairējis un pietauvojies prokrieviskās “Saskaņas” piestātnē. Sproģis, parakstot kontraktu ar saskaņiešiem par kandidēšanu no kreiso listes Vidzemes vēlēšanu apgabalā un uz Rīgas pili, nemaz nebij nosarcis, bet apmierināts un valodīgs. Dieva vīrs nopirkts ar amatvietas piesolīšanas rausīti, tāpat kā ar prjaņiku – vēl nekronētais premjerministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Klientus līdz attiecīgai kondīcijai noveda. Piesaistītais tudraugs Vjačeslavs ir kārdinātāja Ušakova ieguvums, kamēr apvārdotais baptistu virsgans Pēteris dievbijīgā konvertīta, agrāk bezdievja, tagad rūdīta katoļa Urbanoviča loms. Protams, ka viltīgais rēzeknietis ilggadējos kauju slavas ceļus gribētu vainagot ar “Saskaņas” projekta līdzdalību Latvijas valdībā, sev arī vecumdienās nopelnītu LPSR vadītāja vietiņu, tāpēc cierē, ka vēlētāji skries un apsveiks kā turboefektu svēta cilvēka parādīšanos ar 1. numura klātbūtni sociķu listē.

Cilvēki stipri sašutuši, kaunina – kā Sproģis kalpošanu Dievam aizstājis ar rokas padošanu Nelabajam, prokremliskas ievirzes pazemes spēkam. Kā godājams vīrs tā iekrita velna izliktos slazdos? Papriekš jāšķendējas un jānoplāta rokas par saucamajiem latviskiem spēkiem valsts vadībā vai opozīcijā – kā gan šie badmiras tik nevarīgi stājušies pretī Latvijas iztirgotāju, oligarhu centieniem pārņemt demokrātisko sistēmu savā varā! Tas vājinājis daudzu cilvēku ticību mūsu valstij, licis mētāties balsojumos un vilties cerībās. Tiktāl Sproģim taisnība, ka varas partijas pastāvīgi ražojušas politisko brāķi, interesējušās par piķis zina ko, tikai ne par Latvijas cilvēkiem.

Bet kad nu cienīgtēva acis bijušas plaši atvērtas un sodību redzējušas, vajadzēja arī ieraudzīt, cik noslienājušies pēc varas un uz Kremli orientētas valdības ir Maskavas tiltu būvētāji. Tak putinistiem pieslējies sarkanais bīskaps nerauc pieri grumbās un pats pienaglojis tēzes – ne tikai Vašingtonā un Briselē mītot šīs pasaules varenie! Protams, Pēter, arī Maskavai ir lielvaras ambīcijas un attiecīgas mērces vērtības, tomēr latvieši, kas pusgadsimtu dzīvojuši okupācijā zem krievu spaidu režīma, kamēr pašrocīgi atguvuši neatkarību, sevi uzskata par brīvai pasaulei piederīgiem un diez vai vēlas braukt vienā virzienā pa miglainu ceļu ar prezidentu Sproģi, kas novilcis sutanu, lai ziedotos Latvijas nākotnei. Braukt par jevropiešiem pārkrāsoto sociķu smērētos ratos, lai kurp tie rullētu un kā čīkstētu. Un vai mācītājs, pēc iedabas žēlsirdīgs vīrs, tātad pa pusei sociālists, nav ievērojis, ka ušakoviešu daudzinātā līdzjušana darbaļaudīm ir sociāldemokrātijas surogāts un rusofikatoru liekulība?

Zemes virsū nav zināms, vai mācītāja politiski izdarītā izvēle ir vien sīkums priekš Tā Kunga vaiga, bet daudzi latvieši “Saskaņas” viesstrādniekus no mūsu vidus viennozīmīgi vērtē kā kangarus. Kangarismam pie latviešiem ir garumgara vēsture. Sproģim radniecīgs fenomens Sudraba arī ir ļoti reliģioza persona, un viņas partija “No sirds Krievijai” sekta. Melnsvārči Šmits, Baštiks ilgus gadus bij pazemīgi noliekuši galvas Šlesera priekšā, pašlaik kalpo Ušakova virsvadībā Rīgas domē. Starp VDK ziņotājiem bijis augsts procents garīdznieku.

Citu konfesiju vadībai vismaz no atstatuma būtu jāizsakās par brāļa iekš Kristus izvēli. Baptistiem pēc blamierēšanās cits nekas neatliek kā izslēgt Sproģi no baznīcas par kāpšanu svešās debesīs un simpātijām mieru mīlošā Kremļa kursam. Un, kaut Sproģis aizgājis pie Joda, eksministram Matīsam ir laiks vēl apdomāties, kurā baznīcā iestāties par baznīcēnu. Iekšpolitiski baptistu mācītājs var painteresēties pie cita eksministra Kreitusa un “Saskaņas” latviešu rokaspuišiem par algas saņemšanu un kā nolidot no augstām vietām, pravoslavu un staroveru draudzīgi izstrīpotiem vēlēšanu listē.

LA.lv