×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. aprīlis, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Kas tur? Ingrīda. Nāc iekšā!

Foto - LETAFoto - LETA

Kā attēlots filmās, cik gan sūri un ciešanu pilni mēdz būt latviešu sieviešu likteņi. Ko vērts ir Martas ilgais ceļš kāpās, kad tā mīlēja zvejniekpuisi Artūru, bet mija gredzenus ar okupantu pakalpiņu Rihardu. Tā notiek ne tikai ar aktrisēm, bet arī dzīvē.

 

Kategorisku balsi pacēluši tie, kuri sveicināja Zemnieksavienības princesi, Saeimas priekšsēdētāju Ūdri, bet nu vairs nedošot roku “Saskaņas centra” konsultantei Latimirai. Pēdējoreiz kreisi mēreno politiķi Ingrīdu Ūdri redzējām, cīnoties par Gaujas kausu kādā dziesmu spēlē, kad Saeimas zvaigzne, ar čigānpuiša Rinaldo balsi pieturēta, ziņģoja par tēvu dzimteni – “tur, kur ozoli zaļo zemzari… tur, kur vīri stāv, vētras nebaidās”. Sekoja dīkstāves gadi, domājām politiķi nodotu antikvāram, taču bijusī TTT zelta meitene ir atkal uz laukuma, lai vadītu saspēli komandā sarkanajos krekliņos. Kobras šņāc, ka dāma, kuras kurpītes mina parketu, nolaidusies līdz “SC” saimes istabas aukstā klona grīdai, taču mēs jau atzīmējām, ka sievietes dvēseles migrācija dzīvē, mīlestībā, politiskos uzskatos met zigzagus un ir nenosakāma. Pie saskaņiešiem Ūdre taču nav ienesta kā sadzīves tehnika, matracis vai frakcijas mēbele, bet derīgu padomu došanai ar grāmatvedes ekonomistes zināšanām tiem cilvēkiem, kuri beidzas vai nost no pārstrādāšanās Latvijas labā. Dzīve iet uz priekšu un, ticiet vai ne, bet jau 1998. gadā tālredzīgā Jaunās partijas valdes locekle Ūdre, toreizējais aktīvists, vēlāk Maskavas gultas klājējs Točs apstiprināja programmatisku punktu, kad jāgatavojas latu nomainīt ar topošo Eiropas naudu eiro! Tāpēc bijušo Valsts prezidenta un eirokomisāres amata kandidāti kreiso centristu pulciņā sagaidīs ar sālsmaizi un siltu plātsmaizi. Tas būs tikpat kā ideāls randiņš!

Mājastēvs Urbanovičs jau aizrādījis sliktāk audzinātajiem frakcijas locekļiem pieglaust ūsas, turpmāk pārtraukt dzerot šļurkstināt un, sargi Dievs, laist telpās brīkšķīšus, bet dep. Kabanovam pavēlēts izvākt no “SC” bāriņa aiztukšītās “Stoļičnaja” pudeles un papildināt vitrīnu ar izmeklētākiem dzērieniem, kad ieradīsies zvērinātā revidente.

Tā ka esiet droši – mūsu maigo lauku pļavu puķi nesamīs ar cittautiešu zābakiem. Tā jau nebija, kā filmās rāda, ka Ūdre-Latimira gribēja doties atpakaļ pie vecajiem draugiem fermeriem – zaļajiem zemzariem, bet aiz pārskatīšanās un dēļ likteņa ironijas rūgtā biķera nonāca citā frakcijā, kura – varat iedomāties! – tādā pašā mājā, tādā pašā adresē tipveida dzīvoklī Celtnieku ielā 15. Nē, viņa klauvēja – tuk, tuk! – Kas tur? – Ingrīda. – Nāc iekšā. Eiroparlaments, Latvijas valdības sastādīšana – čorts zina, kur “SC” plāno piezemēt savu jauno tālas darbības rādiusa 
raķeti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+