×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. oktobris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Lāga tantei Straujumai jāpiemēro Fīlmaņa brilles (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalās preses konferencē, kurā informē par valdības paveikto, atzīmējot 100 dienas kopš Ministru kabineta apstiprināšanas.

Cilvēki, kam dārga dzīvība, manta un viss, kas pašiem pieder, šonedēļ nodrebinājās, izlasot, ko teicis ģenerālprokurors Kalnmeiers. Un viņš teicis – Valsts policijas izmeklētāju sastāvs ir tik zemā līmenī, ka pirmstiesas izmeklēšanas process ir katastrofālā stāvoklī. Ģenerālprokurors piebilda, ka pat mobilizējot labākos spēkus svarīgākajās lietās – Zolitūdes traģēdijas vai Valsts prezidenta pils aizdegšanās apstākļu noskaidrošanā – kvalitāte nav labākajā stāvoklī.

Kaut dramatiskie vārdi stipri vien disonēja ar atkārtoti ieceļamās premjerministres Straujumas nemitīgajiem ornamentētajiem apgalvojumiem, cik svarīga un prioritāra valstī būs drošība vispārākajā pakāpē un plašākajā nozīmē, vadošie politiķi nenieka uzmanības Kalnmeiera brīdinājumiem par pseidodrošību un tuvo katastrofu nepievērsa. Troksni necēla, bet turpināja pļāpāt par būtisko – ka jāpalielina ministru algas, lai valdībā dabūtu strādāt “topmenedžerus”, “vizionārus” un citus profesionāļus, acīmredzami atnācējus ne no šīs pasaules.

Pa nakts tumsiņu iekšlietu ministra Riharda Kozlovska nabadzīgie pī-er kantoristi palaida par atbildi Kalnmeieram sacerētu referātu, ka izmeklētājiem zemas algas, ir 300 neaizpildītas vakances, nav motivācijas, nav pietiekamas izglītības, noregulējumi gaidāmi ap 2016. gadu, sliktākajā gadījumā 2020. gadā – un pārējo bla, bla, bla, kas nosēdās starp informācijas kanālos maltiem putekļiem. Jādomā, ka sekos arī pāris avīžraksti un parunāšana radio “Krustpunktos” par to, kāpēc kriminālpolicija un citi dienesti ir tik noplicināti, ka drīzumā no noziedzniekiem spēs atsisties tikai ar dvieļiem, ar sekmēm izmeklēs nodarījumus, kur viens dzērājs nosit otru dzērāju ar tabureti un pats pakrīt turpat blakus siltiņš uz sašņorēšanu, bet tā arī neatradīs, kurš Saeimā datorus no prezidija galda nozaga. Bet tas tāpat paliks bez reakcijas (ja nu nenozags un neaizvedīs nezināmā virzienā Prezidija locekli), jo nav motivācijas, “zemas algas”, paši ziniet tālāko tekstu atšūšanai. Nepacelsies neviena Kozlovskim adresēta balss – jedritvaikociņ, ko tad tu sēdi par ministru prioritārā resorā, ja proti tikai gausties, un nevari ne vella nokārtot!

Mierīgie iedzīvotāji atceras, cik plati izstiepa tīklus, lai noķertu kā lielākos dundurus, tā pat mazākās mušiņas, kas 2008. gada 13. janvārī iedrošinājās “pacelt akmeni” pret valsts likumīgās varas cietoksni Saeimas namu. Tad iedarbināja represīvo mašinēriju uz pilnu klapi, lai prasītu galīgo norēķinu gan no hulīšiem, kas uzlauza šņabja magazīnu, gan no protestantiem pret tālaika izkurtējušo režīmu. Vainīgos vāķīja pie visām alām, medīja ar publiskotiem foto, lūdza sazīmēt internetā. Darbojās operatīvās un speciālās grupas, mobilizēja gigantisku ātrās reaģēšanas un tālākās izmeklēšanas spēku, lai tak beigās izvilktu dienasgaismā 64 vai cik tur bosikus, kuri lidināja bruģakmeni “kalvīšu” valdībai, bet trāpīja paši sev. Cik smagi – to vēl šobaltdien izspriež taisnā tiesa, un šais jaukajos, televīzijai garšīgajos procesiņos ir tik aizņemta, ka tiesnešiem nav vaļas ne ar ko citu nodarboties, kā iesviest aiz restēm musinātājus uz valsts apvērsumu.

Taču lasīsim tālāk vēstis no vakardienas avīzēm. Imantā ir bailes un dusmas, ka mēnešiem ilgi klīst fotorobotā atmaskots, bet citādi nenotverams pedofils, kurš pastrādā varas darbus ar pusaugu meitenēm. Ja atmiņa neviļ, pēc pirmajiem noziegumiem policijas priekšnieki šo tipu raksturoja ka nošļukušu zeņķi, sīku knariņu, ar ko viņi drīz vien tiks galā. Nonācis tiktāl, ka šodien vietējie imantieši spiesti dibināt pašaizsardzības vienības, saviem spēkiem nopūlēties meklēt nelieti, bet policija noplāta rokas, ka neesot pat līdzekļu, lai pavairotu un izdalītu skrejlapas ar aizdomās turētā attēlu. Te viss atkal tiekot “mobilizēts”, ar tautas palīdzību “zeņķi” tvarstīšot, kamēr savaņģošot.

Skaitām tālāk – izmeklēšana zem bargas ģenerālprokurora kritikas, četri izvarošanas gadījumi par neatklātu vainīgo, un citā kriminālhronikas sadaļā septiņi kriminālprocesi ar nelikumīgu balsu pirkšanu vēlēšanās, ko rosinājuši Drošības policijā. Ja “orgāniem” pirms vēlēšanām nebija ne jausmas par gatavotajiem partiju balsu iepirkumiem, tie neko nezināja par vēlēšanu eliksīru dzērušu vēlētāju pārvietošanu visā valsts teritorijā ar autobusiem 4. oktobrī, tad maz ticams, ka post factum kaut ko par balsu maluzvejniekiem uzodīs vēlāk. DP jau paziņojusi, ka balsu andele nenotika masveidā. Un protams – cilvēki sestdienā vienkārši devās ekskursijā pa iecirkņiem, atpūtniekiem samaksāja druscīt uzturnaudu, kas te būtu sodāms?

Te pēkšņi pārsteigums – ziņo, ka deputāts Judins esot satraucies, ka slikti sākusi strādāt Ekonomiskā policija. Jāpasaucot pirms atkal apstiprināšanas amatā ministru Kozlovski uz “Vienotības” valdi izrunāties, ko varētu uzlabot. Kāda muša politiķim iekodusi klusās, siltās Saeimas telpās! Jabadabadū, viņi noteikti pratīs izrunāties, ko varētu uzlabot, lai mahinatori un žuļiki galīgi nesāk pa galdiem dancot un pa galvu staigāt! Zināma lieta – “jāceļ Ekonomiskās policijas kapacitāte”. Tikām bankas spiestas pirkt milzu reklāmas laukumus presē, lai caurām dienām ziņotu par krāpniekiem, kas drīkst nesodīti shēmot, ieraujot nāsīs izsniegtos kredītus, naudu neatdot. Lai bankas tērē piķi no pašu naudas pagrabiem, te nevienam ne silts, ne auksts, un kas tur ko raizēties, kāds oioioi notiek Latvijas tiesu sistēmā, kāpēc trūcīgie izmeklēšanas resursi būtu jānovirza tik tumšu un piņķerīgu lietu šķetināšanā.

Nu un pēdīgi liels sabiedrības satraukums ir par valsts iekšējo drošību. Uz mūsu robežām ir diezgan nemierīgi. Valsts iekšienē brīvi staigā Georga lentīšu plandītāji, kuriem ir masīva, neslēpta fobija pret Latvijas valstiskumu, un tikpat atklāti viņi organizējas krievu pasaules paplašināšanas idejas popularizācijai. Eksperti stāsta, ka Baltijas valstis varētu būt ietilpināmas Putina impērisko ambīciju laukumā. Jautājums – cik šiem draudiem spēj pretdarboties Iekšlietu ministrija un konkrēti, Drošības policija? Cik, piemēram, Krievijas algotos interneta troļļus viņi izcēluši no migām? Cik profilaktiski apturēti un optiskajā tēmeklī paturēti pret valsti noziedzīgi pasākumi un atsevišķi elementi, kuri tos īsteno?

Tā nu Latvijas drošības uzturētāji atbild ar knipjiem pret Krievijas propagandas zirga spērieniem, policisti iztiek, kā mācēdami, kamēr drošība visās jomās ir pasludināta par prioritāru. Protams, ka ierindas policisti, izmeklētāji pieticīgā apgādībā strādā, un paldies par to, bet nav ne miņas, ne ziņas, ka kāds grasās parādīt politisko gribu un deklaratīvo daiļrunību par drošības svaru pārvērst atbildīgos darbos. Iekšlietas ir nozare, ko kontrolē “Vienotība”. “Politiskie” noteicēji ir iekšlietu ministrs Kozlovskis un Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis. Arī nākamajā portfeļu sadalījumā premjeres kandidāte Straujuma, acīmredzot, policijas ministra postenī norīkos paipuiku Rihardu, lai viņš palēnām gādā formas, vāģus, materiāltehnisko bāzi, jaunu ūdens liešanas mašīnu, bišķīt lielākas algas policistiem. Kozlovski amatā nemaz nedrīkst mainīt, jo tikai viņš ar savu pieredzi Latvijai tik svarīgajā Eiroprezidentūrā spēs gādāt, lai atbraukušajiem eirokrātiem ne matiņš nenokrīt no galvas un lai 16. martā nacionālisti neārdās pie Brīvības pieminekļa.

Tas, ka ikdienā iekšlietu sistēma saskaņā ar ģenerālprokurora atzīšanos un citām liecībām vairs neturas nekādās eņģēs, nākošās valdības sastādītājiem neliekas analizējams apstāklis. Ministriem papriekš jāpaaugstina algas, citiem gan jau kādu smērvielu atradīs. “Iekšlietas” taču ir diezgan nomaļa ministrija, presē netiek pamatīgāk kritizēta kā citas, partneri netīko pievākt šo “lēņu muižu” no “Vienotības” rokām, drošības lietas valstī nav mazāk nolaistā stāvoklī kā citas – lāga tantei Straujumai būtu jāuzliek Fīlmaņa brilles, lai saredzētu, kāpēc kaut ko mainīt Kozlovska kantorī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. feldmaņa briles ir īstās – visnekvalitātiskā optiskā firma

 2. Nav Latvijas valstiskumam bīstamākas iestādes šodien par iekšlietu ministriju, ar Rihardu Kozlovski priekšgalā. Jāatceras, ka Kozlovskis ir ļoti duļķainas partijas ieliktenis (reformu partija), kura tika dzemdināta par visādu apsardzes firmu naudu. Bet Zatleru partijas dibināšanas spožā ideja aplaimoja pēc pasēdēšanas Sorosa dīvāniņā.

 3. MalACIS,eGIL.

 4. Gods un slava Policijai!
  Tie ir viri un sievas uz ko balstisies Latvijas drosiba!

  • Latvijas drošība? Pārdaugavas iecirkņos nav vairs gandrīz neviena policista, kurš skaidri runātu latviski, bet sarunas kā likums tiek uzsāktas krieviski.

 5. Un kāda jēga no brillēm,ja viņai kaut ko prasa,tad neko citu nedzird kā-es nezinu,nēsmu informēta,nedzirdēju,nebīju klāt,nav zināms,bet ja tomēr kaut ko viņa zin,tad atbild- diemžēl nedrīkstu teikt,to nedrīkst izpaust un t.t.. Tad kāda vellna pēc mums vajag tādu pensionāru premjērministru ?

 6. … KOZLOVSKIM IR JAATSTAJ SIS MINISTRA POSTENIS, ‘TOUT SUITE’, CITADI VIENOTIBA SEVI NORAKSTIS VEL ZEMAK KA PARTIJA, KAS IT KA PARSTAV NACIONALAS VALSTS IEKARTU !!!

  … BET NE JAU AR VAJADZIGIEM DARBIEM UN MUZIGO PASIVITATI PRET NELAJALO ELEMENTU AGRESIJAS PRIEKSA … UN PAT NE AR PAREIZIEM LOZUNGIEM, TA NORADOT TAS BIEDRU NESAPROTAMAS PRIORITATES, LAI PANAKTU VALSTS IEKSEJO DROSIBU IZPILDOT SATVERSMES UN KRIMINALLIKUMA BURTU UN GARU !!!

 7. Cienījamā Latvijas Avīze. Jums ar latviešu valodu ir grūtības. Brilles nevis piemēro (krievu valodā primeritj), bet gan pielaiko.

 8. Mierīgie iedzīvotāji atceras, cik plati izstiepa tīklus, lai noķertu kā lielākos dundurus, tā pat mazākās mušiņas, kas 2008. gada 13. janvārī iedrošinājās …
  ================================================================
  Lāga džekam Līcītim laiks piemērot Fīlmana brilles. Vecums, kā saka – nenāk viens:
  “13. janvāra Vecrīgas nemieri, presē nodēvēta arī par Bruģa revolūciju,[5][6] bija masu nekārtības un iedzīvotāju sadursmes ar policiju, kas norisinājās Vecrīgā 2009. gada 13. janvārī.”
  13. janvāra Vecrīgas nemieri. Vikipēdijas lapa

  • Nu cik tu gudrs? Ai kāds malacis!. Pai puika! Acīgs ļoti, ļoti. Bet problēmas būtību nespēj saskatīt. AR VĀRDU SAKOT, VIENKĀRŠI ĒZELIS.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+