×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Mīļie politiķi, lūdzu nevazājiet tautu aiz deguna (9)

urna_LETA3

Vēlētājiem šogad slēdži rokās, ja jūs saprotat, ko ar to gribēju teikt. Priekšvēlēšanu laikā mums pieder visa vara, bet tiem, kas sēž Saeimā – ne vairāk kā mušām, kas rāpo pa Saeimas logu rūtīm. Vēlāk situācija mainīsies, mēs zaudēsim augsto ieņemamo stāvokli. Bet tas būs vēlāk.

Ar radošu pieeju mēs izsniedzām uzturēšanās atļaujas Eiroparlamentā latviešu spējīgākajiem censoņiem, un viņi kā līdzvērtīgi partneri jau kļuvuši par politisko grupu viceprezidentiem, smagu portfeļu eirokomisāriem, Lepēnas madāmas līdzgaitniekiem, mazās Latvijas lielajiem aizstāvjiem. Eiroparlamenta velēšanas nesa ļoti labu ziņu – nav gaidāms, ka 12. Saeimas sastāvs būs sadrumstalots utu vanagu vadītās sīkpartijās. Nav ticams, ka “Saskaņas centra” pamatlicējs un šeit dzīvojošo tautību sakausētājs Jānis Urbanovičs vai kāds viņa sugasbrālis kļūs Latvijas premjers.

Tikpat rūpīgi kā pavasarī vēlētājiem jāapsver rīcību rudenī, kad ekspozīcijā sastāsies nacionālo vēlēšanu kandidāti, un mani ne mazākā mērā neuztrauc tas, ka uz iecirkņiem neiet masveidā. Lai turp dodas domājoši cilvēki, bet tie, kas ņe bumbum nezina, ko vēlēt, lai sēž mājās. Pie “on” un “off” slēdžu grozīšanas āžus nevajag pielaist, citādi mums te savēlēs visādus nāves un iznīcības vēstnešus. Tāpat kā “Rimi” produktiem, kabačiem vai servelādes desai, ir savs stāsts, kā tie nokļuvuši no lauka un ganībām līdz letei, tā arī partijas sacerēs mistērijas, ar ko patīkami pārsteigt un iepriecināt pircējus politiskajā tirgū. Būs personālās kampaņas, izrādot, cik kandidātam X padodas dziedāšana, šūšana krustdūrienā un ēst gatavošana, un būs lieltirāžas reklāmas, pierādot, ka partija Y uz parlamentu sūta stingrā atlases procedūrā un kvalifikāciju izvērtēšanā sastādītu godavīru komandu, kurai četros gados noteikti konkrēti sasniedzami rezultāti.

Bet mēs, vēlētāji, neesam ar pirkstu taisīti un ap stūri apvedami. Tūlīt rakņājamies sakrātajā slikto cilvēku kartotēkā un šķirstam, kas mums ierakstīts melnajā piezīmju grāmatiņā – juhū, pilna līdz malām! Tur visi maitasgabali redzami bez pūdera!

Neuztraucies un līdz vēlēšanām dusi saldi, vēlētāj! Es kā godīgs cilvēks kopā ar savu grupu gādāšu, lai listēs neņem sūdvedējus, lai tur neatspoguļojas partiju tumšās enerģijas atbaidošais attēls, bet parādās tikai gaišo spēku virzīti kandidāti –šķīstākās jaunavas, kas izskatās diezgan tīrīgas, un tikumīgākie, dievbijīgākie jaunekļi.

Ja, piemēram, cilvēkiem iesēdies atmiņā, ka Zaķis kaut ko sliktu nostrādāja vai Viņķele būtu savaldāma, tad protama lieta, ka pie listu pakošanas viņi tiks ieslēpti kaut kur dziļi saraksta niedrēs vai tik tālu, kā no Rīgas līdz Līvāniem. Vēlētāji jau pauduši savu nepatiku pret superliberāļiem, sorosītisma piekritējiem, tukšiem reformatoriem, pļāpām bez mitas un tiem, kuri zābakiem bradā pa latviešu senseno sapni, ka atnāks angļi, amerikāņi un kanādieši un atbrīvos Latviju, saucot NATO karavīrus par okupantiem. To ielāgojot, politiskajiem spēkiem jānodarbojas ar savu rindu tīrīšanu, lai cerības uz vietām Saeimā neizkūpētu dūmvadā, lai neatgrūstu pavisam saprātīgu un veselīgi domājošu latviešu balsis, kādi mēs esam nospiedošā vairākumā.

Nepielūdzamo vēlētāju vēlēšanu maratona dalībnieki lūko pielabināt katrs pa savai modei. Vieni atdarināšanas mākslas tehnikā izgatavojuši kādreiz populāra politiķa kaverversiju. Otri iegulda lielus materiālos līdzekļus – jau leģendāra ar naudas izdošanu ir tā partija, cik leģendārs hokejists bija šīs partijas ģenerālsekretārs. Trešie kaldina visgrandiozākos plānus, taču tos vēl glabā aiz šleperatslēgas. Ceturtie gribētu jaunus zirgus stallī, kur sprauslo Vējonis, Dūkonis un Augulis. Diemžēl, jau Nīče atzīmēja, ka demokrātija ir postoša ar neticību diženiem cilvēkiem. Ne visi tiks pie vietām. Fināla lentīti pārraujot, vieni triumfēs ar lauru vainagu galvā, otri izcīnīs nelielu, bet svarīgu uzvaru, bet atlikušie trešie, piedodiet, izveidos “nezināmo kritušo kareivju” piemiņas vietu ar mūžīgo uguni.

Bet ko man gribētos likt politiķiem pie sirds un aiz auss. Neuzķerieties uz veikli izmestiem makšķerāķiem un neatdodiet koferi ar naudu reklāmistu kantoriem. Pat ja viņi kādreiz mācējuši blēdi bodnieku pārtaisīt par sniegbaltu marmora tēlu, šodien vēlētājs ir daudz gudrāks un viszinīgāks. Ar savu nebaudāmo servisu šaudīklas haltūristi partijas plaukstošo uzņēmumu nolaidīs uz grunti ne sliktāk par virsleitnantu Sauso un piepratīs ar stangām no piepičkātām partiju kabatām vēl piedevām visus eirīšus izvilkt! Viņu piedāvātais pretgrumbu krēms ir bojāts un nostāvējies. Uzturiet dzīvu, neviltotu, iedarbīgu sarunu ar vēlētāju. Negrozieties pa priekšu kā ar nekam nederīgām “pī-er” pamācībām aplīmēts afišstabs, jo mūsdienās dresētu deputātu kandidātu vēlētāji viegli atpazīst, iegaumē ne no tās labākās puses un izslēdz ar mīnusiņu. Iztieciet ar īsām un saprotamām programmām. Kā kodolīgi reklamējās Alfrēds Rubiks – “es Briselē strādāju, nevis zvaigznes skaitu”. Kā lakoniski “Vienotības” programmu darīja zināmu premjere Straujuma – mums jādomā, jādomā, kā sakārtot sistēmu. Esiet vienkāršāki, un tauta aiz jums pavilksies! Ticot, cerot un gaidot jūs visus, mīļie politiķi – 12. Saeimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PALDIES PAR SAPRATNI komentētājam ĪSI UN KONKRĒTI!!!! PILNĪGI PIEKRĪTU!!! ZZS ir tik nešpetna partija, ka kauns pa visu ģīmi!!! PIEŠĀVUŠIES PA ŠIEM GADIEM BAIGI – NE KAUNS, NE GODS!!! Šie vārdi ar TUKŠU SKAŅU VIŅIEM VISIEM BEZ IZŅĒMUMA!!!

 2. Par to plikumu un apzagšanu tā: ko tu pats dariji lai nebijis pliks? Vai zagi? Ko tad raudi ja tevi pieķēra un tavu purnu apsmērēja? Zaglis tik vien esi. Brauc uz maskaliju, tur zagļu vēl trūkst.

 3. nu vispar nebut jaiet balsot,laiku zaudet.no ta nebus tik un ta labums nabaga cilvekiem.neticiet tiem dibena sedetajiem,jau ta tautu apzagusi,plika lv.paliek.ticiet saviem spekiem.

 4. … ‘ Tikumiska speka atzit patiesibu un uz vinu atsaukties, attureties pretim launumam un palikt pie ta, kas ir labs, – luk, kur atrodama cilveka patiesa ciena un vertiba, galvenais stiprums un gaisa dizeniba. ‘ Karlis Ulmanis
  … Latviesiem ir iespeja velreiz paradit rudens velesanas, ka tautas tikumiba balstita uz dabisko tautas gudribas atributiem nav tikusi iskausta … es ticu uz to … un lapu gajieni pieradija Ceturtas Atmodas talaku attistibu …

 5. vēlreiz īsi un konkreti Atbildēt

  tā kā nevēlamo partiju sarakstā nebija vienotība ,tad jādomā ,ka tā būs tā īstā un cienīgā partija ,par kuru nu būtu jābalso,neskatoties uz to ,ka šīs partijas valdīšanas rezultātā 40%iedzīvotāju dzīvo zem iztikas minimuma ,simti tūkstoši ir aizbraukuši bēgot no nabadzības un bezdarba ,tomēr tauta ir gatava balsot par šo partiju izskatās kā tai dziesmā —mīļo māmiņ ,noper mani ar savām rociņām.

 6. Nekas nesanāks.Viss būs pa vecam.Briselē sēdēs un domās par citu valstu pilsoņiem, bet par savu tautu gan nedomāja un nedomās.Kurš tas āksts bija, kas skraidīja pa Āfriku un tēloja labiņo, bet paša zemē cilvēkiem nav iespējas saņemt kvalitatīvus medicīniskos pakalpojumus un nopirkt veselīgu pārtiku.

 7. Vai tad ar identifikācijas karti varēs balsot Saeimas vēlēšanās? Lielai daļai nav pases, it sevišķi laukos un viņi vienkārši to nevar izņemt naudas trūkuma dēļ.

 8. Es atvainojos Egil! Es gribu nedaudz paplašināt tavas publikācijas “galviņu”. “Mīļie politiķi, lūdzu nevazājiet tautu aiz deguna”. ar “Mīļie politiķi, rakstošie un TV raidošie mēdiju žurnālisti, nevazājiet tautu aiz deguma”.
  ——————Noskatoties 6.jūnija TV1 “Aizliektais paņēmiens” manī nobrieda doma, ka ar steigu Latvijā jādod uzturēšanās atļaujas kādiem 300 tūkstošiem sīriešu vai citu tuvo austrumu musulmaņu islamticīgo bēgliem, lai varētu apturēt Latvijas pederizāciju izmantojot demokrātiju kā širmu, zem kura var pabāzt visus izvirtības paveidus, lai grautu un degradētu pamattautas apziņu, un propogandētu un reklamētu, ka tas ir tik skaisti, un tā vajadzētu darīt visiem. Raidījumā vienīgais kas centā aizstāvēt cilvēciskās, ģimenes morāles normas bija luter. mācītājs. Jaatzīst ka viņam grūti paveicās, jo visa organizētā diskusija bija vienos homoseksuālisma aizstāvības vārtos. Latvijas sociālantropologiem ir jau izskalotas smadzenes par Streipu nerunājot, kas lielās un uzskata ka homoseksuālisms ir kaut kas skaists un reklamējams. Es domāju ka ar tādu mērķi bija veidots šis raidījums sabiedriskajā televīzijā. Raidījuma laikā izskanēja divas domās. Viena no Streipa puses, ka ar eiropas tiesas lēmumu Latvija tiks nolikta “stūrī”. Draudi Latvijas valstij. No Bojāra puses tika pieminēts, ka homoseksuālisma tēma ir kļuvusi par POLITISKU. Tas nozīmē, ka ar demokrātiskiem līdzekļiem, caur vēlēšanām, Eiropas savienībā pie varas nāks homoseksuāļu apvienotās organizācijas, kas pārtaps par partijām. Tas būs ES beigu sākums. Sabiedrība Latvijā esiet modri! Ne viss kas nāk no ES ir sabiedrībai Latvijā pieņemams.

 9. Īsi un konkrēti Atbildēt

  Pirmkārt, vajadzētu atcerēties, kuras partijas izsaka vēlmi vai pieļauj iespēju sadarboties ar putinistu sadarbības partneri – SC. Tie ir repšisti /ar visām hokeja nūjām/, šleseristi /ar latviešu kaunināšanu par piedošanas trūkumu/, kā arī sudrabotie un kūtrie. Bez tam viena partiju apvienība ar SC sadarbojas jau ilgstoši – tā ir ZZS, kas kopīgā balsojumā mums “uzdāvināja” izcilo kājbērziņu. Šo partiju listes būtu pirmās, kas jāiemet miskastē – tūlīt aiz pašiem SC, ždanokiešiem un mirskiešiem. Tur pat jāielidina sīkpartiju listes, jo par viņiem atdotās balsis gala rezultātā palielina SC mandātu skaitu. Tad no tām palikušajām partijām jāizvēlas sirdij tuvākā un nepaslinkojot jāsāk svītrot un plusot – tas ir labs instruments nevēlamu kandidātu “nolikšanai pie vietas”.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+