×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Nav lunis, kurš gribēja saīsināt brīvlaiku

Foto - LETAFoto - LETA

– Yo! Cool! Pagarinās brīvlaiku! – sajūsmā sauca nepilngadīgie izglītības sistēmas mocekļi, uzzinājuši par Roberta Ķīļa “feil” ar automobili un ka viņš būs spiests vadīt kādas dienas īslaicīgās aizturēšanas iestādē, īrēt gultasvietu kojās “septītajās debesīs” Čiekurkalna izolatorā.

 

Šaušalīgā neizglītotībā bērni nemaz neaptvēra, ka 1. septembri neatceļ tamdēļ vien, ka izglītības ministrs, skolas dirkšķis vai matemātikas skolotājs drāzušies ar “BMW” un sasituši lupatās, lai mehāniķiem būtu ko labot. Vēl vairāk – tajās informatīvajās alās, kur dzīvo gados jaunā taustiņu klabinātāju audze, zibenīgi nonāk ziņas, ka Džastina Bībera ķermeni sapleķojuši nezināmas izcelsmes izsitumi vai ka Adele notievējusi, turpretī gliemeža gaitā velkas jaunumi – un tā arī vasarā neatvelkas –, ka Ķīlis vairs nav izglītības ministrs. Visās valsts skolās šo vēsti bija paredzēts paziņot svinīgajā līnijā Zinību dienā.

Tomēr “Ķīlis pālī” bija pārāk ekstrā jaunums, kas ar troksni noplunkšķinājis rīta avīzēs, radio, TV un portālos, lai bērni to palaistu gar ausīm interesējošo tematu sablīvējumā. Padomā tik – izglītības ministru pašu izsauc pie tāfeles! Tāpat kā padotie skolnieki viņš vaļojies pie alus kastītes ar draugiem. – Būs sešpaku ņēmis, – teica zinātāji. Bērni dzīvi apsprieda, ka Lindseja Lohana līdzīgā kārtā bijusi tādā ķēmā, ka nav varējusi pabraukt un Snoop Dog arī mūždien iekuļas nepatikšanās. Tomiks un Garais, jaunekļi, kuriem tēvs jau uztic auto atslēgas, domāja, ka Ķīlis repojis pie stūres, “King of the Road” vai tādā garā, aizmirsies un taranējis blusu vāģi. Nerimšas meitenes interesējās, vai ar Robertu būs lasāma intervija žurnālā “Sīrups”. Kāds aculiecinieks bija redzējis, ka ministru aizturējis policists Nikolajs Puzikovs, un taisni viņš ošņājis Ķīļa izelpu. Savukārt zinīšu kluba biedri, zubrilas uzjautrinājās par Kembridžas doktora pieņēmumu, ka hidroksēnbutilāta zāles, ko lietojis Robčiks, nešķeļ alkoholu. Viņi saprata – ķīmijā doktors nav necik stiprs. 
Pārējie, klausoties cirkulējošās runas, ka Ķīlis ēdis šaibas, miksējis ar alu, pavisam uzvilkās. Viņu stiklainajās acīs ministrs pārtapa no luņa, kurš gribēja saīsināt suņu dienas, par kārtīgu veci!

Nopietnākiem, nobriedušākiem sabiedrības locekļiem MTV paaudzes, zelta jaunatnes pārgudrības neiet pie dūšas.

Mēs ar līdzjūtību prātojam, ka cilvēks nav koka konstrukcija, žēlojam, ka dumji sanācis. Visu cieņu Robertam, ka viņš nav uzvilnījis aizdomas, ka noticis politiskais pasūtījums, indi kausā lējuši specdienesti un muldējis citas ufoloģijas teorijas, kādās kā zivis ūdenī jūtas citi pie rokas pieķertie politiķi.

Lasītājs Stiebrs interesējās, vai Ķīļa kungs jele kad atgriezīsies starp izglītības sistēmas dzirnakmeņiem un vai tiešām tik bēdīgi aizcirtušās topošās “Politisko idiotu” grāmatas pēdējās lappuses. Atbildam – 
jā, kad Ķīlis nokārtos sanitāro grāmatiņu, saņems pirmās palīdzības prasmju sniegšanas apliecību, izies 40 stundu izglītības programmu bērnu aprūpes jomā (“Aukļu kursus”), pēc soda izciešanas profesors atkal varēs atgriezties pedagoģiskajā darbā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+