Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Satiku deputātu Kaimiņu…nopratināts vēl neesot tikai suns Borhess11


Artuss Kaimiņš
Artuss Kaimiņš
Foto – Edijs Pālens/LETA

Vakar uz Elizabetes ielas satiku deputātu Artusu Kaimiņu. Citkārt dzīvespriecīgais jauneklis vasarīgā noskaņā izskatījās noraizējies. No Artusa tuviniekiem un līdzgaitniekiem tiesībsargājošās iestādēs neesot nopratināts vēl tikai Borhess. Borhess ir deputāta suns. Uzticamais draugs rej uz KNAB izmeklētāju Stūri, bet tur mēli aiz zobiem, kaut gan kā labi informēta radība varētu daudz pastāstīt. Lasītāji zinās par nepatikšanām, kad KNAB apvaino saeimieti, ka tas mahinējis ar astronomiskām summām, 200 vai pat vairāk eiro mēnesī, un tiek prasīta atbildība arī no vadošajiem KPV LV darbiniekiem.

Politiskā laukā partijai klājas labi, ļoti labi un pat super. Atmaksājas deputāta Kaimiņa un līdzstrādnieka Zakatistova kunga smacējošā gaisotnē vadītās stundas aiz aizrestotiem logiem. Kopš tā laika apmeklētāju skaits priekšvēlēšanu sapulcēs dubultojies. Kam šķita, ka politikas nozarē Artusa jaunuzņēmums negūs lielus panākumus un līdzinās avantūrisma biedrībai “Jokpēteri”, spiesti pārvērtēt viedokli, kad partija strauji kļūst par nozīmīgu projektu un rausta 13. Saeimas durvju kliņķi.

Un kāpēc KPV LV izsitas uz augšu, bet konkurējošās firmas jau sēž uz adatām? Pirmkārt, cilvēki vīlušies esošajās partijās. Itin kā visas sola čekas maisa atvēršanu – nekas nenotiek. Gandrīz visas atbalsta tautas tiesības vēlēt prezidentu – nekas nenotiek. Vēlētājus dara nemierīgus stabilitāte “nekas nenotiek”, daudzi lūkojas pēc izvēles ar enerģiskākiem tautas kalpiem un glītākām kalponēm.

Otrkārt, ilgākā laikposmā pie varas veidojas augstprātība, kad politiķi notiekošo vēro un tver caur automobiļa tonēto stiklojumu un jūtas savā vietā kā atpūtas bāzē – laimīgi un nesatricināmi. Aizņemtībā ar sevi tiek pamestas novārtā partijas celtniecības lietas, kur nu vēl atcerēties par vienkāršo ļaužu interesēm. Bet partiju plāni, lai valdīšanai nebūtu ne sākuma, ne beigu, ne vienmēr sakrīt ar tautas plāniem. Lūk, parādās Saeimas videobiogrāfs, kurš asi izjūt netaisnības, ar kameru rokā atmasko nofilmēto parazitēšanu uz nodokļu maksātāju rēķina. Vēlētājos mostas dziņas vēlēšanās veikt nepieciešamo asinsnolaišanu, svaigas luftes iepludināšanu parlamentā, veco seju sodīšanu. Turklāt jūtamas saimnieciskās, politiskās dzīves vadītāju bailes vai negribēšana paanalizēt, sabiedrības priekšā atspēkot KPV LV kompetento speciālistu argumentētos spriedumus. Klusuciešana politiskā sāncensībā nav zelts. Aizbildinājumi par populistiem, kas laužas pie varas, norādes uz Kaimiņa projekta trūkumiem un nepilnībām, vīzdegunība, ka par Artusu balsos tikai vientieši, ir pasprukuši brīkšķīši. Suņu būdas saimniekā balsotāji saskata pozitīvu apņēmību darboties un spēju skatīties uz pasauli un lietām no vēlētāju redzesleņķa.

Saistītie raksti

Noderīgas arī Artusa aktiera dotības, dažus interesē Gobzema kunga urbināšanās. Papildspēkos tagad sportos ASV Nevadas universitātes absolvents Kambalas kungs, un kas liek domāt, ka Kaimiņa komandai nepievienosies ekonomisti, dabaszinātnieki, studējošā jaunatne un daiļas kaimiņienes?

Uztraucošs ir iespējamais sliktu draugu iespaids uz pazaļo gurķu spēku. Vēlētājiem jāstrādā, Borhesam jākož, novēršot apkārtložņu rusifikatoru, šaubīgu investoru ietekmi. Ja tur aizdomās par sabrāļošanos ar “Saskaņu” – Zaļās partijas līderis Silenieks pastāvīgi runā par sadarbību ar ušakoviešiem, bet Lembergs viesnīcā tieši piedalās šāda tipa koalīcijas organizēšanā. ZZS no biedriem nenorobežojas. Ja līderis Kaimiņš nepozicionēs partiju kā pietiekami nacionālu, tad sēru vēstīs rakstīs – jauns, talantīgs aktieris nolaidis dibenā plaukstošu uzņēmumu.

LA.lv