Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: Skauģi štuko, ka “KPV LV” ir Šlesera finansēta un iestudēta ludziņa35


Artuss Kaimiņš
Artuss Kaimiņš
Foto – Edijs Pālens/LETA

Artusa Kaimiņa partija uz 13. Saeimas vēlēšanām ierodas ar gaužām skaidru vēlmju katalogu – pārliecināt pēc iespējas lielāku Latvijas apdzīvotāju pulku, ka ir vērts sastresoties un uzcepties par stāvokli valstī. Līdz šim suņu būdas saimnieks šai virzienā strādāja vienatnē kā Saeimas videobiogrāfs, filmējot un komentējot tautas masām ķinīti, lai valdošajai koalīcijai būtu, par ko pakasīt pakausi.

Līdzstrādnieks, kušetes filozofs Atis Zakatistovs, sagatavoja referātu tēzes, lai aktieris, brīžam traģiķis, brīžam komiķis, uz politiskās skatuves patētiski spētu izpausties publikas priekšā jebkurā tematā, kaut vai – ko pilnīgi veselam cilvēkam var nodarīt farmācijas rūpniecība. Kopš “KPV LV” premjera amata kandidātam, advokātam Aldim Gobzemam politika ir pilna laika nodarbošanās, ar pārinieku apvienotiem spēkiem varde reitingu tabulā pārvēršas par princesi, čaļiem ir izredzes mainīt profesiju un līdz ar Artusu kļūt par parlamentāriešiem.

Pavirši vērotāji, sašutuši konkurenti aizskaroši anonsē Kaimiņa kolektīvu un balsu piegādātājus. Tur esot kanālmalā novārtījušies, zem tilta salasīti cilvēki un vārt­rūmē sasvilpti, kas vai nu ar putniņiem galvā, vai pilnīgs kukū.

Nevajag noniecināt. Partijas sekotāji ir rokstāri un basketa zvaigznes, šprotu Didzis, bohēmas pārstāvji un Nacionālā teātra trupas aktieri, kas žņaudzī dūres pret pastāvošo iekārtu. Bez šaubām, skatuves mākslinieka līdzgaitniekos ka mudž no taisnības cīnītājiem un trauksmes cēlējām kaimiņienēm. Ja tēvi dibinātāji nebūtu izvēlējušies tik stulbu, svītrkodam līdzīgu nosaukumu “KPV LV”, bet nodēvējuši partiju par Atbrīvošanās Komiteju vai Tautas Miliciju, savāktu vēl pasakaināku skaitu līdzjutēju un atbalstītāju. Taču arī zem plandošiem “Kam pieder valsts” karogiem sapulcētie cer uz drīzu slavu un panākumiem rudenī tautas balsojumā. Nav maz miermīlīgo iedzīvotāju, kam uz pieres nolasāms – gribam, lai vēlēšanas noslēgtos ar mūsu vairākuma pilnvarojumu Kaimiņam ierasties aizejošā Ministru kabineta sēdē un paziņot – Latvijas tautas vārdā es jūs apcietinu!

Salīdzinājumā ar dzīvespriecīgo jaunekli Artusu, Gobzema kungs izskatās pēc nopietna cilvēka, kam ir sakari kā Pentagonā, tā “Mossad”. Nākamā Ministru prezidenta operatīvajā pārraudzībā ir fakti, kas nerunā par labu valdībai, un nedarbnieki no vecās politiskās pārvaldes nudien jo bieži iekrituši peļķēs un iesaistījušies notikumos, kas met garu ēnu. Aldis labprāt dalās ar informāciju, kā mūsu politiķi nostrādināti pēc specdienestu scenārijiem un kā izkalpojušies ietekmīgu juristu mafijas uzdevumā. Tikai ar aklumu sistie neredz “Vienotības” sasaiti ar jakudzām, NA padevību ndrangetai, ZZS kontaktus ar korsikāņiem. Tiesa gan, par “KPV LV” līderiem pašiem ir interese vietējām instancēm un orgāniem, taču diez vai dibināta uz ļoti drošiem faktiem, par kuriem ir dokumenti. Toties Kaimiņa partijai noteikti aiztaupīti pāris šāviņu pa valdības pēcpusi, lai īstās blēdības nāktu gaismā. Gobzemam ir dati melnajā piezīmju grāmatiņā, privātā mapē uzkrāts arhīvs un iespēja iemest aci slepeno avotu ziņojumos.

Politiķa arods sakrīt ar advokāta misiju – palīdzēt klientam aizstāvēties pret pāridarītājiem, un kā premjers Gobzems sabiedriskā kārtā uzņemsies arī ģenerālprokurora – apsūdzētāja pienākumus.

Saistītie raksti

Skauģi štuko, ka “KPV LV” ir Šlesera finansēta un iestudēta ludziņa, plus Savicka, kurš ir bagāts kā gazproms, balstīts projekts, kas bloķēsies uz vienas ass ar pusnoziedzīgo “Saskaņu”. Grūti teikt par baltu lapu, nacionālais Zīle atzina, ka Kaimiņa kompānija latviešu tautai vēl neko ļaunu nav darījusi. Partija pārtiek no individuāliem žēlsirdīgo samariešu, Šveices Sarkanā Krusta u. c. svētu personu ziedojumiem. Tiklab var apgalvot, ka “KPV LV”, nozvērējušies uz krusta karu pret korupciju, saņem palīdzību no amerikāņu vēstniecības! Kampaņas finansiālās atskaitēs norādīti vien nelieli rēķini par pārtikas piegādēm, alkohola baterijām, ofisa saimniecības izdevumiem.

Varbūt jaunie politiķi mazdrusku iztālēm atgādina slaveno firmu “Auseklītis”, kura jautāja – jums ir problēmas? Un lielījās – atrisināsim vienā rāvienā! Vēlētāji, pētiet, vai identitāte ir viltota! Tautas gudrība ir neizmērojama. Saskaņā ar Ēzopu, Kūmās dzīvojis ēzelis, kurš tērpies lauvas ādā un baidījis ļaudis. Tak špicbuks pazīts dēļ garām ausīm, nopērts un padzīts.

LA.lv