×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2018
Drukāt

Egils Līcītis: Mans galaziņojums (20)

Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 priekšsēdētāja Inguna Sudraba pirms Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 sēdes. Foto - LETASaeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 priekšsēdētāja Inguna Sudraba pirms Saeimas Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti kriminālprocesā Nr.16870000911 sēdes. Foto - LETA

Aizturot elpu un neuzdrošinoties palaist ne brīkšķīti, sabiedrība gaida Ingunas Sudrabas vadītās parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumu, kuru priekšsēdētāja no Saeimas kanceles lasīšot divas nedēļas. Apbruņoti tikai ar pelēkās vielas šūnām deputātiskajās galvās un dažiem nelabi smirdošu tekstu aizmetņiem no kanalizācijas izvilktā žurnālā, seši drosmīgi izmeklētāji uzsāka titānisko darbu – “Rīdzenē” noklausīto oligarhu sarunu svēršanu uz patiesības svariem. Nejautādami, kas man par to būs, cik par to maksās – tik vien, lai parādītu veiktspēju sabiedrības labā. Kopējā darba organizēšanai tika piesaistīti tikpat nemanipulējami, noderīgi konsultanti, sekmējot noskaidrot, kas pelna attaisnošanu un kas – bargu apsūdzības rakstu.

Lielā mērā komisijai palīdzēja tas, ka sēdes nedrīkstēja notikt, pirms rīta agrumā nebij uzlēcis Sīriuss. Jo tālā zvaigzne deva gaismu. Enerģiju, gribasspēku darboties veicināja rituāls sanākušajiem komisijas locekļiem un padomniekiem sastāties aplītī, sadoties rokās un saukt buramvārdus – enek benek avals maravia! Lai stiprinātu pleca sajūtu un atbrīvotos no varbūtēji pielipušiem sārņiem, priekšsēdētāja aicināja pēc katras sēdes visiem iet kopīgi nomazgāties dušā, bet, tā kā citi locekļi pieklājīgi atteicās, tad arī Šics vairs negribēja.

– Pret māņiem vajadzēja nēsāt amuļetus no Urantijas tempļa, – stāsta dep. Pimenovs, – man Inguna iedeva, vot, šito, ar nu pogoģi zajacu. Komisijas emblēmā bija miroņgalvas attēls – kā nāvīgs drauds netīras politikas taisīšanai un valsts nozagšanai. Lai atklātu pilnu patiesības ainu, dievbijīgā godīgā jaunava Inguna ķērās pie paņēmiena, kuru – ū, kur tie gadi! – sen nepraktizēja kopš valsts kontrolieres laikiem. Proti, jāteniski uz zižļa izlidot mēnesnīcas naktīs un ielūkoties aizdomās turamo logos. Cita taktika bija komisijā ne vārda nebildušam dep. Mežulim. Mats matā kopēdams Lieldienu salu mēmo akmens tēlu neizdibināmo, tālē vērsto skatu, smiltenietis klusēja, bet bij noģiežams, ka noslēpumainās lietas apstākļi Mežulim skaidri no paša sākuma, jo viņš veicis astronomiskos novērojumus, un teleskopā viss labāk redzams.

– No konsultantiem neatsveramākā bija Ārijas Meikališas kompetence – atzīst Sudraba, – kā lietpratējai un tulcei lasāmmateriālā bieži sastopamo necenzēto vārdu leksikonā.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija veikusi daudzpusīgas fonoskopiskās un oglekļa izotopu analīzes, nepieciešamos uzmērījumus un noklaušināšanu. Vāku virs vecās, uzsildāmās zupas katla Sudrabas komanda cēla uzmanīgi, kā Ēģiptē arheologi atver tūkstošgadu sarkofāgu. Kaut sava garīguma dēļ nesaņēmusi pielaidi slepenai informācijai, priekšsēdētāja tāpat visur bija klāt, jo valsts noslēpumi nonāk pie Sudrabas dievišķās atklāsmes ceļā. Pīpes pakšķinātājs, cilvēks no Beikerstrītas, apskaustu deputātu dedukcijas spējas un meistariskās metodes apliet kā ar verdošu ūdeni nopratināmos subjektus, ar caururbjošiem jautājumiem spiežot stūrī, ka tie nevarēja ne pakustēties. Kur un kāpēc esat dzimis? Kas esat pēc zodiaka zīmes? Vai dzerat no rītiem konjaku? Atbildiet tikai ar jā vai nē! Juzdami ap kaklu savelkošas cilpas efektu, pretī sēdētāji liecās un lūza. Nodūra acis pret grīdu, kā gribēdami ar skatienu izrakt bedri, kur noslēpties no taisnības meklētāju varenā psiholoģiskā spiediena. Nereti nopratināmais sāka elsot un saguma, defecējot turpat uz vietas.

Kā tika prognozēts, parlamentārieši izdarīja secinājumus pareizā virzienā, kas atspoguļosies galaziņojumā. Tajā izlauzīs zobus varaskārei, politiskā kapitāla taisīšanai uz nevainīgu, tikumisku cilvēku rēķina. Jurašu un Strīķi beidzot aizvilks uz karātavām par sistemātiskām prettiesiskām darbībām, jo notikusi krietnu valstsvīru zaimošana un apkaunošana, cietuši cienījami sabiedrības pārstāvji. Komisija dokumentē: “Noklausītās sarunas gluži vienkārši bija noklausītas sarunas ar personu filozofiskiem un zinātniskiem uzskatiem par pasaules uzbūvi un kārtību.”

Kurnētājiem, ka komisija bijusi cirks, klaunāde un klozets, atbildam nekavējoties. Nē, Sudrabas kolektīva darbošanās ļāva kā zvīņām no acīm nokrist par parlamentārās izmeklēšanas virzošo spēku un autoritāti. Viena komisija vēl nav likusi punktu, kad jau klāt ārsti – lai Saeima dibina jaunu komisiju izmeklēt, cik izlaupīts e-veselības projekta taisīšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Ir tāda veca anekdote – pie Hitlera bunkurā sanāksmes laikā ieskrien Štirlics un sāk fotografēt slepeno karti. Hitlers prasa Himleram – “Kas tas tāds!?”. Himlers atbild – “Tas ir krievu spiegs Štirlics!” Hitlers prasa Himleram – “Bet kāpēc viņš nav arestēts!?”. Himlers saka – “Bet mēs viņam neko nevaram pierādīt, viņš visu laiku izgrozās!”.
  Nu tad lūk – šeit aktīvi ar sabotāžu pret Latvijas valsti nodarbojas kremļa ietekmes aģenti, bet “neviens, neko viņiem nevar pierādīt”.

 2. Bravo, Līcīt! Tev izdodas pateikt kā naglai uz galvas!

 3. komisija … , protams, klozets,
  to parāda troļļu sarosīšanās
  oligarhu attaisnošanai…

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——–
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Tā sūd-raba ir tiešām sūdu raba, kas kalpo kremlim, jo bieži viesojās un lidoja kopā krievijas izlūkiem uz Maskavu.

 6. Lūk, cik zemu kritusi Latvija!!!
  Vai līdz vēlēšanām piecelsies?? Vai piecelsies vispār?

 7. …nevis “par sistemātiskām prettiesiskām darbībām”, bet gan par nespēju ietupināt likumīgos zagļus…

 8. Bezjēdzīgs cirks un maza jēga! Sudraba jhau nu būs tā ‘īstā”… ha ha ha

 9. Meikališa Ā,grāmatnīcas direktore-VDK….

 10. Kā var šādu sviestu publicēt?!!

 11. > ;; 15. janvāris, 2018 08:53 Atbildēt

  Vai šis komentārs ir draudi?

 12. dirsējs egil esi ,ja par mani tā uzrakstītu pa muti dabūtu

 13. Lai kāds būtu šī savārstījuma mērķis, mazdrusciņ gaumes nebūtu nācis par ļaunu tā sasniegšanā.

 14. atbraucis un izrāde var sākties! Allez hop!

 15. Labi uzrakstīts un patiesi. Un nemaz nav pārspīlēts. Jo, kā var pārspīlēt tik klajus melus? Un fenomens ir tas, ka PIK vada persona, kas nemaz nav viņa. Un to visu paveica Saeima.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Būs karsti!

Paredzams, ka šī būs karstākā nedēļa Latvijā kopš 2015. vai 2014. gada, prognozē meteorologi. Karstums būšot ilgstošs, ar siltām naktīm un palielinātu gaisa mitrumu. Katru dienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstināsies virs +25 grādiem, nepārsniedzot +32 grādus.

Trešdien, 18. jūlijā, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sāks pieņemt deputātu kandidātu sarakstus 13. Saeimas vēlēšanām. Pēdējā diena, kad politiskās partijas un apvienības varēs pieteikt savus kandidātus vēlēšanām, būs 7. augusts.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+