Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Ušakova zēni strādā kā jarmarkā ar miljonu apgrozījumu2


Nils Ušakovs
Nils Ušakovs
Foto: Zane Bitere/LETA

Slava Dombrovskis kādu strēķi laikam gan nevirinās radiofona un telestudiju durvis, bez mitas aizgūtnēm iztirzādams tematu, kurā specializējies. Proti, ka valdošā koalīcija nostabilizēsies vien tad, kad valdības veidotāju kompānijā uzlūgs saskaņiešus. Vjačeslavam piegriezts skābeklis un no dārznieka palienētās ūdens lejamās šļūtenes vārsts, jo sistās, mocītās, pie varas nelaistās “Saskaņas” pārvaldītā teritorijā Latvijas galvaspilsētā atklāts gigantisks, prasmīgi vērpts korupcijas zirnekļtīkls.

Latvijas valdība ar saviem sīkiem pārkāpumiem un dažu čomu amata norīkojumiem atpūšas un pīpē maliņā, kamēr

Ušakova zēni strādā kā jarmarkā ar miljonu apgrozījumu, un dome kļūst bēdīgi slavena kā korupcijas gravitācijas centrs.

Nudien negribētos tādus sabiedrotos, kuru kultivētās kukuļošanas tradīcijas nokopētu nacionālā mērogā un nelabi smakojošas šeftes atgrieztos kā valdības standartprakse.

Talkā iepirktajiem “Neosaskaņas” latviešiem, Ušakova kalponei Papulei un citiem Saeimas vēlēšanu velkoņiem atliek aizvien mazāk laika attapties, kur viņi iekrituši un kā tikt sveikā daudzmaz veselu ādu.

Viņnedēļ ar apskaužamu reisu regularitāti, kas precizitātē pārspēj Bemhena organizētās satiksmes līdzekļu grafiku, no pilsētas iestādēm dienā kursēja 2–3 KNAB baltie busiņi, kas transportē pasažierus uz galastaciju, iepriekšējā ieslodzījuma vietām, kur kādu brīdi nāksies uzturēties.

“Melnā Berta” vēl nepieturēja domē, lai uzņemtu rātskungus – pagaidām pārvadāja mahinējušos sadarbības partnerus, visādus komercdirektorus un pietuvinātos “Saskaņas” draugus, kas smērējuši “Rīgas satiksmes” ratus. Tomēr iedzīvotājiem radās iespaids, ka “Saskaņas” izšķērdīgā saimniekošana pilsētā ir smags nodoklis pār rīdzinieku galvām.

Domes gaisa mērījumos konstatēts augsts koruptīvā piesārņojuma līmenis.

Nav izslēgts, ka vadoši rātslaukuma “šiškas” no siltiem administratīviem posteņiem tiks pārcelti uz attāliem apvidiem, uz ledusauksto Grenlandi.

Atbildīgais par kārtību pilsētas saimniecībā un “Saskaņas” patronāžas uzņēmumos Nils Ušakovs no atbildības kāpjas atpakaļ, bet visai neveikli, itin kā ierasto lakkurpju vietā kājās uzāvis pleznas. Nila fizionomija, atbildot uzmācīgai bulvāru presei, gan paliek akmenscieta. Vien jūtams – kaut kas kaķuvīru dara nemierīgu, labsajūta ir traucēta. Vienalga, mākoņiem pār domi sabiezējot, jārada droša vairoga iespaids, ka viss nav gluži autā.

Bez “Rīgas satiksmes” ielikteņiem ir simts citu ērtībās un pie mīkstas barības atalgotu pelēnu, kuriem nevajag priekšlaikus sākt stresot un slēpties alās izbīlī, ka KNAB tiks uz pēdām ar vācu aitu šķirnes suņiem un nedarbnieku migas saodīs.

Novārtā palicis arī “Saskaņas” prinča apsūdzības raksts domes deputātam Ķirsim. Ušakovs nebija apbēdināts, ka publiski nosaukts par “Rīgas korupcijas seju”, bet jutās aizskarts par “vienotībnieka” darvojumu, ka mērs atpūšoties Monako un pievienojot gabaliņu ledus “Mohito” kokteilim, kamēr pilsētnieki salst nost. Meli! Nils tikai divarpus reizes bijis firstistē!

Aizskarta goda duelēšanās jāatstāj dibenplānā, jādomā par pretdarbību KNAB turbo ofensīvai.

Te nevar attaisnoties iestudētā manierē ar “politisko pasūtījumu”, “preses neobjektivitāti” vai godzillas iebrukumu pilsētā un kā zoodārza pašaudzētiem strausiem bāzt galvu smiltīs – nekas nav noticis! Jēkaba Straumes darbinieki ne no šā, ne no tā nav iemaldījušies pašvaldības mezgla uzņēmumā, un Vilnim Ķirsim var būt taisnība, apgalvojot, ka Rīgā bez atpūtas rullē sistēmiska korupcija, kurā miljoni notērēti kā skurstenī ierakstāmi.

Ļoti savlaicīgi uz Saeimu aizgājušo Regīnu Ločmeli domes deputāta krēslā nomainījis ilggadējs ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābējs Artūrs Hruļenko. Pažarnieka prasme var būt vēlama, kad sarkanais gailis iemeties rātsnama jumtā. Apsūdzēto izpestīšanai norīkoti advokāti, kam galva pilnu stiķu, un arī no nodokļu maksātāju naudas bagātīgi subsidētai Humora biedrībai jānāk ar priekšlikumiem, kā glābt pilsētas tēvu publisko seju.

Uz domi tiks izsaukts pops, lai batjuška telpas slacītu ar svētītu nanoūdeni un ar kvēpekli izkūpinātu nelabo garu.
Saistītie raksti

Par krimināliem darījumiem sociāldemokrātu pārvaldītā galvaspilsētā nedrīkst zināt Eiropas sociālistu saimē. Jomajo, ja jevropiešiem nāks ausīs par ģimenei pieklīdušo melno avi!

“Pečaļno, hrenovo,” – Rīgā saimniekotāju frakcija raksturo situāciju, bet derētu jebkurš necenzēts vārds krievu valodā ar to pašu nozīmi un h sākumburtu. Tū – tū! – baltais maršruta busiņš dodas ceļā.

LA.lv