×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Vairākums slims un nojūdzies

Foto - LETAFoto - LETA

No Melngalvju nama Lielā dziednieka daktera Bērziņa domīgā skatpunkta augstumiem pašreizējā vara diagnosticēta kā “vājprāta murgu” koalīcija. Mazāku spīdekļu konsilijam notiekošā klīniskā aina varbūt liktos kā hiēnu savstarpējās palīdzības biedrības darbošanās.

 

Pūšļotājs iesācējs, uzmetis aci ekscentriskām partneru attiecībām valdošajā vairākumā un maziem draudzības apliecinājumiem, secinātu – šķiet, ka viņi ir uz nažiem.

Ārprāta murgu savienībā reformists Vjačeslavs Dombrovskis līdz šim viens no nedaudzajiem saglabāja puslīdz ciešamu acumēru un no garīgās veselības viedokļa mēdza izteikties korekti un respektējami. Taču tas, ka bēniņos nav kārtībā, acīmredzot ir lipīgi. Lielajā histērijā klikšķis piemeklējis arī RP frakcijas līderi, kad tas paziņojis par “savējo” ministru neaizskaramību un nepieskaitāmību, jo – “mēs paši viņus vērtēsim”, un nevienam citam tur nav galīgi nekādas daļas! Nez vai Dombrovskis nr. 2 ir īstais vīrs tik noslēpumainu ziņu nolasīšanai, jo kā mācīts cilvēks tomēr vadījis vairāk laika bibliotēkā nekā pārējie Saeimas papagaiļi. Nē, Slava, mediķi viņam pateiks, nevis jūs, bet MĒS, VĒLĒTĀJI, ārstēsim un vērtēsim ministrus, vai tie no Reformu vai jebkādas citas palātas! Jārēķinās arī ar premjera un kolēģu domām, citādi nekas nesaskanēs un priekšzīmīgākā medicīniskā aprūpe neko neglābs. Paziņojumu, ka “mūsējie” ministri nav pārvietojamāki par iebetonētiem krūšutēliem un ir neuzspridzināmas klintis, var izteikt tikai ļoti nobijies cilvēks panikā par to, kas būs tālāk. Un uztraukties ir vērts.

Ja Slavam Dombrovskim palīdzēs nervu speciālists un, iespējams, pietiks ar tonizējošu līdzekli, tad jautājums, kad un kā tiks pārtraukti ārprāta murgi koalīcijā, ir neatbildamāks. Ārstēties vajag, ja ir divi trīs jautājumi, kuros saprasties, un divi vai trīs tūkstoši, par kuriem vienprātība mūžam neiespējama.

Ar klepuszālēm un tabletēm, kuru sastāvā ir plūmes, vīģes un senna, nebūs līdzēts. No prakses zināms, ka noderētu apliekamie vai dūņu un dubļu dziedniecība, lai nelaimīgie savlaicīgi aprod ar aizsaules zemi. Es ceru, ka ar putniem galvā koalīcijas smagāk saslimušie locekļi pazīst vēl kādu pieredzējušu psihoterapeitu, nevis tikai mani?

Pārpūle, izvārgums, personības dubultošanās, Napoleona komplekss – tas ir pavisam īss diagnožu uzskaitījums, kad pēc pāris politiskās kalpības gadiem nojūdzies vājnieks no Jēkaba ielas taisnā ceļā transportējams uz Ģintermuižu vai Sarkankalniem. Ja šīs koalīcijas locekļi reibonī nesaprot, ka situācijas uzlabošanās atkarīga no katra atsevišķā partnera veselības stāvokļa un no mērķtiecīga kopdarba, ja viņiem sakāpis galvā iekasēt procentiņus uz citu nelaimes rēķina, tad tiešām vērts mest politiku pie malas un pēdējais laiks atgriezties specialitātē par biezpiendīzeļiem, vai kas nu kurais iepriekšējā dzīvē bija. Citādi – rekur, pat tirliņš zaļais Silenieks atspēries braukt ar riteni “pārņemt varu”!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+