×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. septembris, 2017
Drukāt

Egils Līcītis: Valsts prezidents uzticamus palīgus nevar atstāt bez atlīdzības (29)

Foto - Ieva Leiniša/LETAFoto - Ieva Leiniša/LETA

Viņnedēļ sacēlās liels žēlabains kaķu koncerts, ka prezidents regulāri prēmējot preses Siksni un pārējos mazos palīgus, neatskaitīdamies par nodokļu maksātāju līdzekļu izlietotajām summām. Turklāt algu fonds kļuvis dziļāks par trešdaļu, itin kā tagad VP kancelejas naudas skapis stāv vaļā un katrs drīkst ņemt, cik iepatīkas.

Uzbrukums Vējoņa kungam un kurnēšana ir nevietā. Prezidenta kanceleja ir valsts svarīgākā instance. Darbs tur tikpat grūts un atbildīgs kā tiem, kas strādā aiz polārā loka un pelna piemaksas. Pils ir valsts dzīves politiskais centrs, prezidents – valsts augstākā amatpersona, saproties, kā tirāns, diktators citās zemēs, un īpaši pašlaik Vējonim nepieciešams atbalsts prezidenta nerimtīgajā cīņā ar oligarhiem, bijušajiem komunistiem un pārējiem mošķiem, kas apsēduši Latviju.

Saprotams, ka VP kanceleja iesaistīta neskaitāmos starpdisciplināros projektos, pilī ir rosīga saviesīgā dzīve, un prezidents dodas ceļojumos redzēt pasauli un tās brīnumus. Tamdēļ globālam spēlētājam nepieciešama komanda, personas, kas pavada, zinoši speciālisti, cilvēki, kas gatavi atdot par vadoni dzīvību vai vismaz kādu locekli. Kancelejā nodarbināti lietveži, pieņemšanas zāles atslēgu glabātāji, sveces nopūtēji, kalpotāji, kas mazgā krūzītes, kad augstie viesi pēc audiencēm devušies prom, istabmeitas, kas no rīta pasniedz prezidentam mutes bļodu, ārlietnieki, kas dodas komandējumos uz Indiju, lai pārvestu ziloni vai citu lielu četrkājainu dzīvnieku valsts galvas izjādei militārā parādē, svītā ir ļaudis, kuriem vienkārši ir svarīgi būt klusiem kā kaps un nerādīties avanscēnā un, visbeidzot, ir bargā kundze, kura visu pieskata. Pie valsts vadītāja sāniem ir gudri, etiķeti pārzinoši ceremonijmeistari, mācīti finansisti, gardeguņi, kas saož, no kuras puses pūš politiskais vējš. Viņi nenogurstoši gādā, lai prezidents neuzbrauktu zemūdens klintīm, neiesprūstu šaurā bezizejā un neiegāztos izliktās lamatās. Prezidentam ir treneri, kouči un deju skolotājs, lai Vējonis būtu sagatavots visekstremālākai situācijai, un bulvārprese neiespiegtos – ak vai, viņš sastinga, kā zibens trāpīts! Palīdz arī astrologi un horoskopa sastādītāji, kuri pētī zvaigžņu ceļu un zodiaka zīmju stāvokli. Ir pat virspavēlnieka ūsu skrullētājs, un dažkārt arī praktikantes izpelnās lielu nācijas līdera uzmanību. Ņemot vērā, cik biežas ir Madonas skaistuļa iziešanas pie tautas, Vējonis jāapkopj un jāuzpasē kā ķeizars. Pietuvinātāko padomu devēju uzdevums ir nokārtot, lai prezidents publiski neko nenolažo, un ārkārtas situācijā pielabot pirmās personas misēkļus. Pēc tam kancelejistu armija strādā kā vērši, lai prezidenta varoņdarbus ietērptu poēzijā un nodotu nākamajām paaudzēm. Tā kā Vējonis ir augstākais amatvīrs 24 h diennaktī, ir dienestnieki, kas sargā Raimondu, kad tas ir Hipnosa un Bakhusa varā.

Un šos pils ļaudis pienācīgi neatalgot? Kārtīgi nesamaksāt? Valdnieks kā ikviens darba devējs nevar būt skops un nepateicīgs pret uzticamiem līdzstrādniekiem! Nav no svara nožēlojami naudas gabali, ja skanošo tērē cēlam mērķim. Kancelejas kases stāvoklis rūp tikai ziņkārīgiem vai ziņkārīgo grupām, kas mīl bāzt snuķi svešās kabatās! Sīkmaņi, prezidentam ar kniepadatu dūrēji nezina, ka katrā algas un prēmijas dienā kancelejisti ziedo Latgalē plūdos slīkstošiem, trūkumcietēju apģērbšanai un paēdināšanai, skijoringa attīstībai un citām nenoskārstām vajadzībām. Pa pili klīst leģendas par klusu uzupurēšanos, kā nezināmi varoņi izglābuši svaidīto personu, savu patronu no krītošas tonnīgas lustras, un kā reiz valsts galva izņēmuma kārtā saņēmis pareizu atbildi no padomniekiem. Šādi nav pārmaksāts par nenovērtējamu darbu, kas veikts ne jau parasto normu robežās.

Lai ziņkārīgie gāžas ģībonī par franču prezidenta grimēšanai, uzfrišināšanai un apziešanai ar atjaunojošo krēmu izšķērdētiem tūkstošiem eiro. Mūsu prezidents ne centa neizšķiež premiumsegmenta kosmētikai, iesmaržojas ar “Old Spice” un izspūrušam cekulam tik vien kā pārlaiž “Drogās” pirktu ķemmīti. Kādu nu daba madonieti radījusi, tāds arī Raimonds Laipnais parādās un stājas tautas vērtējošās acs priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Visas tās atrunas un glupi skaidrojumi par “nepārvaramu tieksmi piesavināties valsts (nodokļu maksātāju) naudu” liecina tikai par šo darboņu neprofesionalitāti un nevalstiskumu – saprotamāk – nesaimnieciskumu!)
  Pie “valsts siles” ļoti maz saimnieku un ļoti daudz nepiesatināmo. Vienīgā cerība, ka reiz arī viņi būs pieedušies un nespēs darboties ļaunprātīgi, jo spēs vien rukšķēt…

 2. Ja jau smarzas maz lieto, smird.

 3. Par tādu piķi arī es būtu gaužām uzticīgs

 4. Tik nabadzīgai un mazai valstij tāds prezidenta kantoris nemaz nav vajadzīgs. Aŗī SAEIMAS deputātu skaits ir par lielu, kādi 60 deputāti pilnīgi pietiktu, bet, kas zina un saprot, kā valsts funkcionē- nevis paklausīgi klauni parādītiem īkšķīšiem.

 5. Kā šo darbošanos citādi lai sauc, ja ne valsts izzagšana. Tad ko Jūs ķerstat jau izbijušus tā saucamos oligarhus un vienu vēl tuvplānā palikušu Lembergu – ja valsts prezidents jau sāk ar Latvijas izzagšanu

 6. grābj kā uz galu

 7. Kuram gan negribās būt” savam puisim”-švoi pāreņ.Starp savējiem ir vieglāk un drošāk,savējos vajag vairot.Vot tā!

  • svojaks jau bija Berjozkins – Kājiņš. toreiz šķita, ka telefona stabs būtu labāks ZOOpreziden†s! ja Vetjeroks būtu žīds vai €brievs, viņš būtu krievs – aliens, svešais latviešiem, savējais krieviem un krievs žīdiem un €brieviem – žīdiem un €brieviem tautību pēc māti! Levits savējais gan latviešiem, gan žīdiem / €brieviem, bet būtu Levitam māte latviete un tēvs žīdis vai €brievs, viņš latviešiem būtu žīdis vai €brievs, bet žīdis un €brieviem latvietis. bet nu glupi, ka Aizvējonis – Caurvējonis ar savu izcelsmi saistītās traumas ārstē uz valsts rēķina.

 8. Var iedomāties, KĀDU prezidentu ievēlētu šāda tauta, kā zākājošie komentētāji ! Ko paši esat labu paveikuši valsts,tautas labā? Vai vismaz cilvēcīgus,godīgus bērnus esat izaudzinājuši? Pēc dzīves notikumiem spriežot,liela daļa pat to nav spējusi. Kādas jums tiesības prasīt no citiem lielu atdevi,ja paši spējat dot visai maz – mazvērtīgu,pazemojošu kritiku,neko radošu ? Un nekaitētu palasīt Satversmi,lai neprasītu no prezidentiem to,uz ko tiem jau pēc likuma nav tiesību.

  • aiztaisi savu purnu valdības pakaļas laiža-esmu palīdzējis cilvēkiem cik vien iespējas atļauj,vet valstij,kā tādai-dirst lai iet-valsts ir TIKAI grābusi apzagusi un aplaupījusi!!!!

 9. vējonis Latvijas kauna traips

  • visi Latvijas ZOOprezidenti bijuši kauna traipi! kad grōša no Canadas atvēra muti, vismaz nebija jākaunās, tak viņu pie rokas atveda КГБ-ists un viņa pinās ar “Pleskavas Ceļš” = Ceļš uz Elli!

 10. Varbut tad kad Latviju parvaldis tautas velets pr-ts tad tas atmaksatos bet paslaik pr-tam praktiski nav nekadas varas un algu palielinasana neatmaksajas!

 11. ,,,ka tads bezmugurkaulnieks vada valsti,,,lokas ,ka tarps,,

 12. Raksta autors tā arī nepasaka – kāpēc tad tas viss ir jāslēpj?
  Nu ( kā teica viens prātīgs uzņēmējs Preses klubā) – ja jau tu gribi slēpt ieņēmumus, ko tev izmaksā no maniem nodokļiem, tad es turpināšu slēpt savus ieņēmumus, no kuriem man šie nodokļi jāmaksā…
  Lai būtu līdzsvars…

 13. kā visi, izcēlies no vecākiem un nāk no bērnības. sencis viņam okupācijas armijas armijnieks un mamma krieviete no Pleskavas.

 14. vienīgais loceklis Atbildēt

  kuru kāds gatavs par bargu naudu atdot par “vadoni” ir tas, kuru Hruščovs vēlēja pēc viņa nāves atdalīt un ielikt veikalā, lai par viņu nevarētu teikt “xyй с ним!” un lai veikalā nevarētu teikt “не xyя нет!”!
  un to vienīgo locekli gatavi par bargu naudu atdot ar visu endoprotēzi ZOOpreziden†am Vājonim tikai tad, kad tas galveno funkciju sen vairs nepilda un kad priekš atliešanas katētris vai kad atlikuši vairs tikai pamperi!

 15. Ja papētīsiet, tad Vējonis nevienā saietā vairāk kā pusstundu, necenšās uzturēties. Cilvēkam, slima sirds – Jūs to laikam aizmirsāt…….. Protams, ka viņam ne tikai ziloņu izjādes palīgi vajadzīgi, bet arī dežūrējošie ārsti. Bet Prezidents ir valsts imidžš. Tāds viņš mums ir un ar to jārēķinās. Slikti ir tikai tas, ka apkārt salasījušies kampēji. Prtams, ka viņi kamps un smaidīs acīs. Šie kungi un dāmas izmanto Prezidenta veselības vājības.

  • Auzvējonis – Caurvējonis atšķirībā no Brežņeva ne vienkārši uz aklamātōriem, bet uz krietni advancētākiem un ietilpīgākiem aklamātōriem. bet viņam jāuzmanās no spēcīgiem gavņētiskajiem laukiem. un viņam ne tikai sirds, bet arī smadzeņu mazspēja.

 16. vai šitas sarkastiskais raksts nav spļāviens sejā latviešu valsts prezidentam, eksprezidentiem, saimai, un galu galā visai latviešu tautai?

 17. Oligarhu ieliktenis Atbildēt

  Zzs prezidents ha. Viņš pierādījis ka var Latvija iztikt bez šī kena kas alkst demonstrēt modes.

 18. Pilnīgas muļķības. Darbinieku saraksts sarucis uz pusi, finansējums tas pats un vēl lielāks….kur tā starpība, ja prezentācijas nenotiek….

 19. Lieliski, Egil!

 20. Kas tad Vejonim ko nedalit……….nav jau no vina kabatas………..no tautas jau suc….

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+