Feļetoni

Egils Līcītis: Vēlētāji nejutās pateicību parādā 0

Foto – LETA

Pašvaldību vēlēšanas it kā būtu, it kā nebūtu bijušas, jo vietvaras daudz kur Latvijā palika tajā mājīgumā kā dzīvojušas, bet spīvas pretdarbības oponenti vai nu atsitās pret stikla sienu, vai neizlauzās cauri mūrim.

 

Arī galvenajā cīņas arēnā Rīgā kaķuvīrs Ušakovs ar pārinieku izgrieza pogas troņa pretendentēm, lai nu viņš garšoja Ēlertei vakariņās un Brokas kundze kā dieviete Artemīda šo briedi medīja ar loku un bultām. Zaudējumu grūti ietērpt vārdos, tomēr šādos gadījumos saka – nākamreiz gan!

Partijas to uztvers kā apgrūtinājumu, bet sestdien Latvijas cilvēki nosūtījuši vairākus vēstījumus. Pirmais, ka vēlēšanās iedzīvotāji priekšroku atdod tam, kurš grib uzvarēt un dara, lai uzvarētu. Kurš strādā iepriekšējos četros gados, un piedāvāja saprotamu turpmāko politiku. Otro secinājumu liek izdarīt zemā balsotāju aktivitāte, proti, iestājies tāds brītiņš, ka politiķi un vēlētāji ir viens otram apnikuši. It īpaši varas partiju pārstāvji sacentās vīzdegunībā, pavirši attiecoties pret vēlēšanām reģionos un province viņiem atbildēja – paldies par kūkām, esam noguruši no jūsu sasodītās politikas, tukšajām, nebeidzamajām savstarpējām ķildām, un, ja esat augstprātīgi, arī mēs nejūtamies jums pateicību parādā. Tā kā nākamais atkal ir vēlēšanu gads, tad partiju uzmākšanās pilsoņiem neatslābs, un tikai no pašiem varas turētājiem atkarīgs, vai tie piezemēs savu iedomību, pārtrauks koalīcijas ķīviņus un kašķēšanos, un līdz ar to gūs iespēju restartēt attiecības ar vēlētāju, vai dumi kā zābaki nedabūs nekādu mācību no sestdien notikušā un sabiedrības vispārējā noskaņojuma.

Vēl “biezāks” un skaidrāk nolasāms ir trešais ļaužu vēstījums politiskajām dāmām un kundziņiem. Tas skan – varbūt mēs nemaz nevēlamies gaisa pilīm līdzīgās reformas un ņemšanos sabangotos ūdeņos. Ilgojamies pēc miera un prognozējamības, lūdzu, parādiet tos mazos un labos darbiņus, ko esat pratuši izdarīt!

Negribam nemitīgu dzīvi uz karstas pannas vai kā uz cepināmā iesma uzdurtiem. Bet uztrauktajiem, vai Reformu partija nav druscīt sasitusi kājiņu vēlēšanās, atbildu, lai kā negribētos – ar viņiem ir cauri!

 

LA.lv