×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūnijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Ziķeris tas Ušakovs! (32)

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Jūs taču atceraties Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņu, kad tā saucamie “Saskaņas” sociāldemokrāti regulāri pa radio nodeva kodolīgus Morzes signālus visiem, visiem, visiem grūtdieņiem. Partijas elektorāts sūca deklarētos solījumus kā stipru čefīru. Sūtiet SOS, un tiks izglābti kā proletārieši, tā uzņēmēji un pensionāri. Bērniem būs pa šokolādes tāfelei.

Piešķirs no rezervēm, izdalīs labības krājumus no elevatora, atvērs tirdzniecības peļņas vārtus iespējām, ko mūsu ražotājiem dāvā Krievijas tirgus – likās, ka neizsmeļami ir sociāldemokrātu katli.

Tas izrādījies ar sietu pienests silts ūdentiņš!

Lai nu vairs nekad Ušakova ļaudis nerēgojas rīdzinieku acīs kā kreisi noskaņota partija, kas to vien domā, kā uzlabot cilvēku materiālo nodrošinājumu. Nevainojami sadomātais dzīvesstāsts ir aizlauzts, štukatūra noberzta. Par ko tikai viņi nav pārģērbušies vēlētāju priekšā daudzu gadu laikā! Pufaikās kā krievu tiesību aizstāvji.

Ģimnastjorkās kā sadarbības partneri ar Putina partiju. Baltās drēbēs kā grupa no debesīm nokāpušu svētu ļautiņu. Ar neļķi pogas caurumā kā sarkanie – darba ņēmēju draugi un atbalstītāji, kam uz pieres rakstīts “sociķi”. Otru tik liekulīgu partiju nav gadījies redzēt, un nomācas arī rīdzinieku ģimeņu smaidīgās sejas. Laikam “Saskaņas” priekšvēlēšanu programmu sacerējis kāds ar pseidonīmu Puškins, jo tanī taču neatradīsiet ne iepīkstēšanos, ne burtiņa, ne zilbes, ka Rīgas dome ieplānojusi dubultot biļešu cenu sabiedriskajā transportā un tagad vēl ievērojami palielināt nekustamā īpašuma nodokli pilsētniekiem – zemes īpašniekiem. Viss būs labi, ies umpā pumpā, notiks dzīves pārkārtošana uz sociālisma sliedēm – lūk, kā bija driķējis sapņotājs Puškins, bet te zlaukts ar bomi pa pieri. Tur maksā un šur maksā, un vai tik dome nav dzīrusies izdomāt jaunus trikus, kā no cilvēkiem izspiest vairāk naudas, lai aizpildītu budžetā ietaisītos caurumus. Kā iedzīvotāji spēs samaksāt kaķu vīram?

Valdība nevar atļauties piegriezt skrūves bez skaņas. Kolīdz finanšu ministrs ieminēsies, ka valsts gribētu paņemt kādu grasi kroņa nodevās, tā cilvēki ar noslieci uz vardarbību, būs gatavi Reira kungu pakārt viņa paša bikšu lencēs, bet Straujumas kundzei ierīvēt mugurā sevišķi sīvu čūsku indi. Valdībā sēž klerki, mazkustīgi kantoristi, kam līdz pieciem centiem jāsarēķina, kā sabalansēt izdevumu un ieņēmumu grāmatu. Tikmēr ziķerīgie Rīgas nodokļu piedzinēji vardarbībā pret pilsētniekiem vienā rāvienā no strādīgiem, godīgiem cilvēkiem grib ievākt 24 miljonus eiro, it kā tie kādam spiestu kabatas! Klasiski sociāldemokrāti vismaz ieminētos, ka papriekš mēs ņemsim nost bagātniekiem, vidusšķiru pažēlosim un trūcīgos nepavisam neaiztiksim, bet šitie – vietējie laikam ir citas pasugas un varietātes kreisie. Siseņi, kas noēd pa tīro. Tramvajā dzimušie, kam bija, ko putināt – izlikās par labdariem, bet kā kasē iztukšīts, un budžeta slaucamā govs pārvērsta par liesu, kārnu kazu – izrādījās plēsonīgi nagaiņi. Un kur tad Ušakovs, kurš arvien bijis klāt pie kliņģeru dalīšanas un lentīšu griešanas, kurš pastāvīgi rentē vietu TV ekrānā, lai reklamētos? Kad pilsētas budžets cieš deformāciju, lielais stāstnieks kļūst apātisks un neizteiksmīgs. Mazrunīgs, un kaut ko tikai atņurd. Tāpat kā tais gadījumos, kad no advokātu kantora par nodokļu maksātāju bargu naudu nopirkts “atziņu Daugavas” blablabla pētījums, kad “Rīgas satiksmē” izgudrota nanotehnoloģija, kā noliet līdzekļus, un citās reizēs, kad izsekots, kā prusaki velk prom Rīgas mantu.

Tagad pat paipuikas Ušakova atbalsta punktos daudzstāveņu mikrorajonos pilsētas galvu deheroizēs, un bijušo pielūdzēju attieksme būs arvien ledaināka. Nevienam batjuškam nebūs tik liela cisterna ar svēto ūdeni un tik daudz kūpināmā vīraka, lai vēlētājiem sapūstu miglu acīs, ka viss, ko darījis Rīgas mērs, ir darīts rīdzinieku labā.

Tēriņi, nudien, bijuši krāšņi, dzīvesveids – bizantisks, sociāldemokrātija tikai širmis. Oponenti no “Vienotības” saskaņiešu saimniekošanu labprāt un diezgan pamatoti sauc par konceptu “dzīres”. Grūti saprast, kāda mārrutka pēc arodbiedrības grasās brūtēties un meklē draugus “Saskaņas” partijā. Tur pat “LABAI” un skinhediem vajadzētu novērsties no politiķiem, kuri liek darbaļaudīm par tramvaja biļeti maksāt ragā divtik un no katra ģimenes pavarda pēc jaunā cenrāža aplasīs pa simtiņam zemes un mājokļa nodokli!

Latviešu vēlētāji jau zina, kā būtu saucams Urbanovičs vai Elksniņš īstenībā, tomēr cilvēki vairās šo terminu lietot. Tagad arī krievu tautības vēlētāji pilsētas tēviem varētu uzdot jautājumus sālītākiem vārdiem – kā tad, ellē, saprast, kas domāts ar nodokļu sloga uzlikšanu rīdziniekiem. Ei, čaļi, izrādījāties kā redīsi? Ārpusē sarkani, iekšpusē balti?

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Tas “grafists ” laikam arī pūķinam runas sacer: griež visu otrādi (savas īpašības pieraksta citiem)?

 2. Soliijumi ir viemeer un visaas partijaas…

 3. Ušakova Saskaņa/VK nav ne “kreisie”, ne “sociāldemokrati”, kā viņi sevi apzīmē. Viņi ir ekstrēmie krievu nacionālisti, jeb nacisti.

 4. Nil, mozes n,eotvecatj, spi sladko, otdahn,i ot djel svojih n,ec’istih, kara skora za taboj pridjot, tam uz’e otdihatj n,epridjotsja,budjes’ ugl,a podkidivatj v adu.

 5. Jauna iemiesojuma turpina demolet sis valsts vesturi. Okupacijas muzejs jau tikpat ka saspardits un sabradats un gandriz iznicinats. Saskaniesi turpina istenot savus nakotnes planus.

 6. ko vaimanāt, ja no sliktām skolām slikts produkts. Tagad vēl labās skolas represēs.
  “Sadalīt’, teica šarikovs……pavērojiet mūsu šarikovus.

 7. Nav nekas cits ka Kremla parstavs Rigas guberna. Un ta Riga tiek pakapeniski stureta atpakal kremliska virziena. Gods kalpot Kremlim!

 8. “grafists ” atceras ko bērnībā un jaunībā iemācījies.
  Nje gusto ! Laikam lielāko tiesu laiku pavadījis svešos sakņu un augļu dārzos ? 🙂

  • >!!! 14. jūnijs, 2015 17:01
   Нет, дружочек. Это именно ваше детсво и юность.

   • Nu gan ir gaišs cilvēks– lepns par to ka mēsli vełas no mutes ārā.

   • >Tas grafists 14. jūnijs, 2015 23:12
    А вы считаете, что срать в комментах могут только представители титульной нации? Не я опустил планку и задал именно такой тон комментариев. Это сделали именно ваши соплеменники. Можете ими гордиться.

    • Nevaru saprast neko no grafista rakstita…… Bet kas tur vispar ko saprast? Vinam tas vis jau totali vienalga… Saproti vai nesaproti… Tik loti aizravies pats ar sevi.

     • Не можешь понять? Так это твоя проблема, не моя. А если и понимать не хочешь, так это не проблема, это диагноз.

 9. kaa to visu izskaidrot,USAKOVAA tacu elpo un dziivo SARKANAA SLEPKAVAS PLJUTINA dveesele,tas nav cilveeks,bet kautkas liidziigs cilveekeedaajam.

  • А вы и в самом деле баран, из породы латыш упоротый. Бе, бе, бе….

   • Āzis “grafists” jau sāka blēt… :)))

    • te dabā redzams, cik Pūķina propaganda smadzenēm kaitīga 🙂

     • >!!! 14. jūnijs, 2015 17:09
      А уж как она на вас то действует! Мозги отсыхают на раз. “Го на йух!”

     • kņazs Dūrēsitovs

      Kāpēc tas “grāfs” savu vārdu neraksta kirilicā?

     • >kņazs Dūrēsitovs 16. jūnijs, 2015 00:09
      Во первых, это ник, а не имя. Во вторых, да какая вам, собственно, разница, а? А вы сами то, точно граф? А то я сомневаюсь что то ….

    • Mjā, grafist, māte tevi bērnība gauži apdalījusi…

    • >Ulass 14. jūnijs, 2015 21:49
     Э нет, дружочек. Это тебя в детстве на пол уронили. Учи олбанский!

 10. Līcīšonka, kā vienmēr, precīzs. Atbildēt

  Tikai … secinājumi ir vispārināmi visiem pasaules pie varas esošajiem 🙁

 11. Autors raksta par sociādemokrātijas imitāciju un parodešanu.Kādā sakarā Ušakovu saista ar Putinu gan būtu jāpēta DP.

 12. Редакция должна поставить на место своего журнаГлиста, ибо его словесные эскапады начинают переходить все границы. Можно не любить Ушакова и Путина, не разделять и критиковать их политику и действия, это допускаемо. Но открыто заниматься пропагандой национальной ненависти, да ещё привязывать к этому символы культуры целой страны – это есть сознательное разжигание ненависти!

  • Ну, чего ты, несчастный, всё по мусорникам да по мусорникам скитаешься ?
   Ну и натура нищенская !
   Читал бы свою московскую пропаганду и был бы довольным !
   Или всё задний проход зудит ?
   Лишний ты в Латвии, какая и она небыла ! Или недоходит это ?

   • Вы назвали этот портал мусорником!? Готов согласиться. Продолжайте читать и хавать свою латышскую пропаганду, её результаты у вас на лице и в голове. Кое что зудит у одного латышского политика, и , видимо, у вас тоже. Наверное прайда ждёте, ну, ну…
    А лишний в этой стране это именно вы, забывшая родную культуру половая тряпка!

    • Grafist, tu pārstāvi vistaisnigāko, viscilvēciskāko tautu, atbrīvotāju, taisnības un laimes nesēju tautu- noziedzīgo, asinskāro naidīgo krievu tautu! Ko tu smirdoņa, māci latviešus kā viņiem domāt un dzīvot? Brauc uz savu roģinu, māci savus tautiešus, tevi neviens šeit netur. Patiešām vienreizēji varonīga tauta. Tik šausmīga dzive krievam Latvijā, bet šie kā ērces ieķērušies , Nolādētie badmiras un pasaules lāpītāji!

     • Как же вы смешны в своей злобе и своём уродстве. Вы очень похожи на маленьких и злобных гоблинов, этакая смесь спридитисов и недоделанных лачплесисов, брр…. Даже жалко вас где то…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+