Uncategorized

Egils Zariņš: “Man patīk tāds mūžīgais hepenings” 16

Foto – Leta

Kā atklāj žurnāls “Kas Jauns”, pazīstamais TV darbonis Egils Zariņš (55) pēc aiziešanas no televīzijas darbu turpina Labklājības ministrijas sabiedriskajās attiecībās un atzīst, ka pensijā pat negrasoties iet, jo nejūtas vecs un labprāt gribētu turpināt darboties savā ierastajā radošajā lauciņā. “Jā, sirdī esmu žurnālists, nedaudz arī mākslinieks, hipijs, nedaudz varbūt arī apdauzīts plānā galdiņa urbējs. Man patīk tāds mūžīgais hepenings un radošās lietas.” Viņš arī atzīst, ka kadrā iet vairs negribētu, bet kā redaktors vai producents ar prieku strādātu aizkadrā.

Šobrīd par savu misiju Egīls sauc veidot latvietības vikipēdiju, iepazīstinot ar tautiešu dzīvi citviet filmu ciklā “Būt latvietim”. Tādējādi jau apceļota Austrālija, Kanāda, Brazīlija, Īrija, nule kā pabūts Zviedrijā un tagad tiek meklēts finansējums nākamajam projektam. Ir plāns apciemot tautiešus Jaunzēlandē.

Savulaik iepazīts arī kā kulinārijas raidījuma vadītājs, Egils atzīst, ka tā ir viena no viņa kaislībām. Tiesa, šobrīd tā īsti neesot kam gatavot, jo abas meitas dzīvojot ārzemēs – viena strādā vēstniecībā Briselē, bet otra – mācās Vīnes Mākslas akadēmijā un ar draugu dzīvo Austrijā. Bet pats šobrīd ir no attiecībām brīvs vīrietis, kurš ir nelabojams romantiķis un tic gan attiecībām, gan mīlestībai, gan visām pārējām lietām. “Man nav nekas pret laulību.. Tik ilgi esmu dzīvojis viens, ka grūti iedomāties kādu sev līdzās. Esmu palicis par tādu kā celmu. Dzīvošana kopā tomēr paredz arī atteikšanos no kaut kā.”

LA.lv